شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[18 / 9 / 1398] شهید ذاکری نیای؛
[18 / 9 / 1398] «یک روز بعد از حیرانی»؛ به چاپ چهارم می‌رسد؛
[18 / 9 / 1398] برگرفته از وصیت‌نامه شهید اخلاقی؛
[18 / 9 / 1398] دیدار وزیر دفاع با ام‌الشهدا جنیدی؛

 

کدخبر: 68800
تاریخ انتشار: 24 مهر 1398 _10:44:08
۹۰ درصد گلزار شهدا در اردبیل ساماندهی شد

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل گفت: تاکنون ۹۰ درصد از گلزار شهدا در این استان ساماندهی شده است.

تا شهدا؛ یاسر شاهی افزود: از مجموع سه هزار و ۵۰۸ گلزار شهید در مناطق مختلف این استان سه هزار و ۲۷۴  گلزار شهدا ساماندهی شده و ۲۳۴ گلزار نیز نیازمند اجرای طرح ساماندهی است.

وی گفت: با توجه به اهمیت موضوع فرمانداری و دستگاه‌های اجرایی در شهرستان‌های استان موظف شده‌اند از محل اعتبارات عمرانی ، اعتبار مورد نیاز ساماندهی گلزار شهدا را تامین کرده و در اختیار بنیاد شهید قرار دهند.

شاهی با اشاره به اهمیت حمایت معنوی و فرهنگی از جامعه ایثارگیری ، خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان نیز اظهار کرد: اجرای طرح سپاس نیز با هدف تکریم خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان در استان اجرا می‌شود و برگزاری یادواره‌های شهدا نیز در کنار این برنامه‌ها حائز اهمیت است.

وی  با اشاره به اهمیت برگزاری برنامه‌های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه افزود: مسئولان  دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط باید در برگزاری یادواره‌های شهدا همکاری کنند.

شاهی گفت: امسال در قالب دیدار با خانواده‌های شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان طرح سپاس از ایثارگران در استان اجرا شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را با استفاده از فکر و اندیشه ایثارگران راهکار خنثی‌سازی توطئه‌های نرم دشمنان برشمرد و اظهار داشت: با توجه به افزایش توطئه‌ها و هجمه‌های فرهنگی دشمنان باید قدرت مقابله به مثل با این توطئه‌ها را افزایش دهیم که ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در این زمینه می‌تواند راهکاری اساسی باشد.

او از اجرای طرح مرمت و بهسازی حسینیه شهدای گمنام خلخال در سال جاری خبر داد و افزود: اعتبار اجرای این پروژه چهار میلیارد ریال برآورد شده و تاکنون یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی کمیته برنامه‌ریزی خلخال منظور شده است.

او گفت: عملیات اجرایی این پروژه از سوی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل و با همکاری بنیاد شهید امور ایثارگران و شهرداری خلخال اجرا می شود و انتظار می‌رود شهرداری نسبت به بکارگیری یک نفر از مجموعه کاری خود به عنوان خادم این حسینیه اقدام کند.

استان اردبیل با تقدیم سه هزار و ۴۰۰ شهید از مجموع ۲۲۰ هزار شهید دوران دفاع مقدس و حدود ۱۰ هزار جانباز جزو سه استان برتر در کشور است که بیشترین شهدا را تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است.

استان اردبیل ۹ شهید مدافع حرم دارد.

ابزار هدایت به بالای صفحه