شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

 

کدخبر: 68792
تاریخ انتشار: 17 مهر 1398 _11:26:32
هر زائر کنگانی نائب یک شهید در پیاده‌روی اربعین

مسئول دفتر امام جمعه کنگان گفت: طرح پیاده‌روی اربعین به‌نیابت از شهدا از سالهای گذشته و به همت کارگروه شاهد ستاد مرکزی اربعین حسینی در کشور و به‌شکل آزمایشی و محدود اجرا شد.

 

تا شهدا؛ مسئول دفتر امام جمعه کنگان گفت: طرح پیاده‌روی اربعین به‌نیابت از شهدا از سالهای گذشته و به همت کارگروه شاهد ستاد مرکزی اربعین حسینی در کشور و به‌شکل آزمایشی و محدود اجرا شد.

رئیس دفتر امام جمعه کنگان گفت: طرح پیاده‌روی اربعین به ‌نیابت از شهدا به همت کارگروه شاهد ستاد مرکزی اربعین حسینی در کشور چند سالی است که اجرا شده است .

ابوذر حسین پور افزود: امسال نیز این طرح سراسری است و کانون همبستگی فرزندان شاهد استان بوشهر در مرکز استان نیز اقدامات ارزشمندی را انجام داده اند که شایسته است همین جا از تلاش این عزیزان تقدیر نمود.

وی بیان نمود: دفتر امام جمعه کنگان نیز در راستای انجام این کار ارزشمند فرهنگی و ترویج فرهنگ شهید و شهادت و حفظ یاد و نام سبکبالان آسمانی ، اقدام به چاپ تمثال مبارک شهدای شهرستان کنگان نموده است.

رئیس دفتر امام جمعه کنگان گفت: با توجه به محدودیت ، زائرین محترم می توانند جهت دریافت کارت نیابت شهدای شهرستان به دفتر امام جمعه کنگان مراجعه کنند.

حسین پور افزود: امسال و برای نخستین بار در کنار این اقدام برنامه های فرهنگی دیگری توسط دفتر امام جمعه و ستاد نماز جمعه برای زائرین در کشور و نیز در کشور دوست و برادر عراق پیش بینی شده که از جمله این اقدامات چاپ زیارت وارث و زیارت اربعین و نیز اجرای طرح ختم صلوات به نیت تعجیل در فرج و هدیه ثواب آن به امام حسین علیهم السلام است.


وی در بخش دیگر با تسلیت اربعین حسینی گفت: اربعین تجلی شور و شعور حسینی و نماد وحدت و همدلی امت اسلام و همه آزادگان عالم است.

رئیس دفتر امام جمعه کنگان زائرین اربعین را سفیران حسینی خواند و تاکید کرد: به عنوان زائر سیدالشهداء (علیه السلام) باید با رفتار ، کردار و گفتار مناسب و در خور شان بتوانیم انتقال دهنده فرهنگ ناب حسینی باشیم.

حسین پور در پایان با تشکر از همت مردم کنگان بویژه جوانان و نیز خیرین اظهار نمود: مردم شریف و خیل عاشقان و دلدادگان حسینی از شهرستان کنگان نیز با حضور در بزرگترین همایش بشری عشق و ارادت خود به ساحت مقدس آل الله را بار دیگر به منصه ظهور خواهند رساند.

ابزار هدایت به بالای صفحه