شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

به اطلاع همراهان گرامی می رسانیم؛ تا شهدا مجموعه ای خودجوش و مردم نهاد است که تمام هزینه های آن به صورت مردمی و شخصی تامین می شود.


تا شهدا در طول ده سال فعالیتش به تولید و جمع آوری اطلاعات شهدا پرداخته، تلاش ما در این سایت برای حفظ آثار شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده است.


ولی امروزه سایت تا شهدا با مشکلات جدی مواجه شده است که در صورت برطرف نشدن این مشکلات اعم از (مالی، سرور سایت، طراحی، شرکت نرم افزاری،  سخت افزاری و...) ناچار به تعطیل کردن سایت خواهیم شد.


بنابراین از شما درخواست داریم در صورت تمایل برای مشارکت مالی جهت برپا ماندن سایت تا شهدا در حد توان ما را یاری فرمائید.


و پیشاپیش جهاد مالی شما را که مصداق "تُنفِقُواْ مِمَّا تُحِبُّونَ" است, آن هم در روزگار غربت و گمنامی شهدا صمیمانه ارج می نهیم. و برایتان برکت، توفیق، طول عمر ، رضایت شهدا و رضایت امام زمان (عج) را آرزومندیم.

 

شماره کارت: 5894631555363282 به نام حامد کیهانی

 

 

کدخبر: 68790
تاریخ انتشار: 17 مهر 1398 _11:24:22
آیت‌الله عبادی با خانواده‌های شهدای نیروی انتظامی خراسان جنوبی دیدار کرد

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی به مناسبت هفته نیروی انتظامی از خانواده دو شهید نیروی انتظامی دیدار و و از آنها دلجویی کرد.

 

تا شهدا؛ انگار همین دیروز بود وقتی پشت نمیکت‌های مدرسه درس می‌خواند و وقتی به درس ایثار شهید حسین فهمیده می‌رسید در دلش حسرت می‌خورد از اینکه ای کاش در دوران دفاع مقدس می‌توانست در جبهه‌های حق علیه باطل حضور یابد. او جوان بود و عشق به خاک و کشورش را در سر داشت. 

همین افکار جبهه و دفاع مقدس و عشق به خاک سبب شد تا بعد از تحصیل لباس سبز نیروی انتظامی را بر تن کند و سهمش را در برابر حفظ امنیت و اقتدار کشورش بپردازد.

شاید آن روز که محمدحسین 23 ساله قرار بود با مادر خداحافظی کند و عازم عملیات شود می‌دانست که خداحافظی‌اش آخرین وداع با مادر بود انگار مادر دوست نداشت از فرزند خداحافظی کند. دست در گردنش انداخته و از او دل نمی‌کند مادر است دیگر نگران فرزند و جگر گوشه‌اش است اما وقتی محمدحسین لباس سبز نیروی انتظامی که بر تن دارد در خود بیشتر احساس وظیفه و ایستادگی می‌کند هر جور شده با مادر خداحافظی می‌کند.

او جوان بود اما هر روز ذهن و فکرش ایثار و از خود گذشتگی بود و شاید همین افکارش سبب شد تا در منطقه کورین زاهدان  به فیض شهادت نائل شود. 

آری هستند در کشورمان جوانانی که در دوران دفاع مقدس حضور نداشته اما در همین دوران در لباس سبز نیروی انتظامی، سپاه، مدافعان وطن و مدافعان حریم اهل بیت (ع) به فیض شهادت نائل شدند. 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی روز گذشته به مناسبت هفته نیروی انتظامی و قدردانی از ایثار شهدا و خانواده‌های آنها به همراه فرمانده نیروی انتظامی استان و دیگر مسئولان به دیدار خانواده‌های شهیدان ملایی و براتی از شهدای نیروی انتظامی رفتند. 

آیت‌الله عبادی در این دیدارها اظهار داشت: بنده از سال گذشته که خراسان جنوبی میزبان برگزاری کنگره دو هزار شهید بود تاکید داشتم تدابیری اندیشیده شود و خاطرات کرامات شهدا جمع‌آوری شود و در دیدار چندی پیش با حجت‌الاسلام شهیدی ریاست بنیاد شهید کشور نیز این نکته را یادآوری کردم.

امام جمعه بیرجند گفت: باید بیش از این به زندگی شهدا پرداخته شود چون بررسی زندگینامه شهدا و باز نشر آن سبب احیا دین در جامعه به ویژه برای جوانان می‌شود.

شهیدان محمدحسین ملایی در سال 1384 در سن 23 سالگی در منظقه کورین زاهدان و ستوان دوم شهید حسین براتی در سال 1370 در سن 52 سالگی در غرب درح توسط اشرار مسلح به شهادت رسیدند.

ابزار هدایت به بالای صفحه