شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

به اطلاع همراهان گرامی می رسانیم؛ تا شهدا مجموعه ای خودجوش و مردم نهاد است که تمام هزینه های آن به صورت مردمی و شخصی تامین می شود.


تا شهدا در طول ده سال فعالیتش به تولید و جمع آوری اطلاعات شهدا پرداخته، تلاش ما در این سایت برای حفظ آثار شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده است.


ولی امروزه سایت تا شهدا با مشکلات جدی مواجه شده است که در صورت برطرف نشدن این مشکلات اعم از (مالی، سرور سایت، طراحی، شرکت نرم افزاری،  سخت افزاری و...) ناچار به تعطیل کردن سایت خواهیم شد.


بنابراین از شما درخواست داریم در صورت تمایل برای مشارکت مالی جهت برپا ماندن سایت تا شهدا در حد توان ما را یاری فرمائید.


و پیشاپیش جهاد مالی شما را که مصداق "تُنفِقُواْ مِمَّا تُحِبُّونَ" است, آن هم در روزگار غربت و گمنامی شهدا صمیمانه ارج می نهیم. و برایتان برکت، توفیق، طول عمر ، رضایت شهدا و رضایت امام زمان (عج) را آرزومندیم.

 

شماره کارت: 5894631555363282 به نام حامد کیهانی

 

 

کدخبر: 68777
تاریخ انتشار: 16 مهر 1398 _13:17:07
یادواره شهدای بهاباد برگزار شد

یادواره شهدای بهاباد با عنوان طرح شهید « بهنام محمدی» روز سه‌شنبه با حضور تعدادی از خانواده‌های شهدا، مسئولان و فرهنگیان در دبیرستان دخترانه دوره دوم متوسطه ریحانه این شهرستان برگزار شد .

تا شهدا؛ محمدی یکی از شهدای شاخص دانش آموزی ایران است که در خرمشهر به دنیا آمد و در دفاع از این شهر سال ۱۳۵۹ به شهادت رسید و پیکر پاکش در مسجدسلیمان زادگاه اجدادش به خاک سپرده شد. 

کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی بهاباد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت  سال دفاع مقدس و امام شهیدان گفت: باید فرهنگ شهادت برای دانش‌آموزان تبیین شود که این کار از طریق برگزاری یادواره‌ها و عزیمت کاروان راهیان نور به یادمان‌ شهدای دفاع مقدس در غرب و جنوب کشور انجام می‌شود.

حجت الاسلام حسین حاتمی بهابادی  از دفاع مقدس به عنوان یکی از طلایی‌ترین دوران تاریخ ایران یاد کرد و افزود: در بین شهیدان هشت سال دفاع مقدس برخی از آنها از جمله دانش آموزان تاریخ‌ساز بودند و نقش غیرقابل تصوری را ایفا کردند.

وی تصریح کرد: شهدا رفتند تا اسلام و میهن باقی بماند و اهداف متعالی انقلاب که تشکیل حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) است ،محقق شود.

حاتمی بهابادی افزود: شهدا با چشمانی باز و فکری آزاد برای نیل به قرب الهی به سوی جبهه‌ها شتافتند و نشان دادند اگر برای خدا کار کنیم پاداش اخروی خواهیم گرفت و پیروزی از آن اوست.

وی خاطرنشان کرد: در سایه خون شهدای والامقام و درایت‌ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری کشورمان به اقتدار و پیشرفت دست یافت و ما باید با جان و دل از دستاوردهای انقلاب دفاع کنیم و با اتکا به خداوند، کشور را در مسیر رشد و توسعه قرار دهیم.

این کارشناس فرهنگی با بیان اینکه امام راحل فرمودند تا قیامت تربیت و مزار پاک شهیدان دارالشفاست، افزود: امروز شلمچه و فکه با دل‌ها بازی می‌کند و دنیا را تکان داده و جوانان عالم را هوشیار و متوجه خود کرده است، باید مراقب باشیم از امام زمان (عج) جا نمانیم و رهبری انقلاب تاکید دارد که آن روز را خواهیم دید .

مردم بهاباد در دفاع مقدس ۱۵۶ شهید تقدیم انقلاب کردند،اجرای سرود و دکلمه از دیگر برنامه‌های این مراسم بود .

مرکز شهرستان ۲۰ هزار نفری بهاباد در فاصله  ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی یزد قرار دارد.

هم‌اکنون در دبیرستان ریحانه بهاباد حدود ۱۰۰ دانش‌آموز دختر تحصیل می‌کنند.

ابزار هدایت به بالای صفحه