شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

به اطلاع همراهان گرامی می رسانیم؛ تا شهدا مجموعه ای خودجوش و مردم نهاد است که تمام هزینه های آن به صورت مردمی و شخصی تامین می شود.


تا شهدا در طول ده سال فعالیتش به تولید و جمع آوری اطلاعات شهدا پرداخته، تلاش ما در این سایت برای حفظ آثار شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده است.


ولی امروزه سایت تا شهدا با مشکلات جدی مواجه شده است که در صورت برطرف نشدن این مشکلات اعم از (مالی، سرور سایت، طراحی، شرکت نرم افزاری،  سخت افزاری و...) ناچار به تعطیل کردن سایت خواهیم شد.


بنابراین از شما درخواست داریم در صورت تمایل برای مشارکت مالی جهت برپا ماندن سایت تا شهدا در حد توان ما را یاری فرمائید.


و پیشاپیش جهاد مالی شما را که مصداق "تُنفِقُواْ مِمَّا تُحِبُّونَ" است, آن هم در روزگار غربت و گمنامی شهدا صمیمانه ارج می نهیم. و برایتان برکت، توفیق، طول عمر ، رضایت شهدا و رضایت امام زمان (عج) را آرزومندیم.

 

شماره کارت: 5894631555363282 به نام حامد کیهانی

 

 

کدخبر: 68763
تاریخ انتشار: 15 مهر 1398 _11:27:07
روایت زندگی یک شهید به قلم همسرش

 کتاب «پرواز سرخ» زندگینامه شهید «برات‌اله مسکنی» معاون فرمانده گروهان در دوران دفاع مقدس است که ویژگی‌های این شهید را به قلم همسرش بازگو می‌کند.

تا شهدا؛ مولف این کتاب که توسط انتشارات آوای ویانا در شمارگان یک هزار نسخه منتشر شده، «فاطمه نصیری‌شکوه» همسر شهید مسکنی است و «نسیم عبدی»، نوژن گرافیک و «مجید اورعی» نیز به ترتیب عهده‌دار ویراستاری، صفحه‌آرایی و طراحی جلد آن شدند.
نویسنده کتاب در بخشی از مقدمه آورده است: او(شهید مسکنی) همواره آرزوی شهادت داشت و اکنون این سرباز فداکار اسلام، مزد زحمات ارزشمند خود در راه خدا را دریافت نموده و به آرزویش نائل گردیده است.
هدف از نوشتن این کتاب توصیف و بیان ویژگی‌ها و خصوصیات اخلاقی و مذهبی از جمله اخلاص، استقامت، شجاعت، مردمی بودن و دیگر خصوصیات نیکو از آن شهید بزرگوار است.
عنوان‌های محتوای کتاب پرواز سرخ شامل سلام بر شهدا، دلنوشته‌های همسر و زندگینامه شهید، خاطرات والدین و همرزمان، وصیت نامه، شرح مختصری از خصوصیات و ویژگی‌های اخلاقی شهید، نحوه شهادت و تصاویر است .
این کتاب سال ۱۳۹۸ در ۷۷ صفحه روانه بازار نشر شده و علاقه‌مندان برای تهیه آن می‌توانند با شماره ۳۴۴۲۱۵۸۹ در کرج (۰۲۶) تماس حاصل کنند.
شهید «برات اله مسکنی» اول فروردین ۱۳۴۳ در تهران دیده به جهان گشود و ۲۵ اسفند ۱۳۶۳ در جزیره مجنون با لبیک گفتن به دعوت حق، به درجه رفیع شهادت نائل شد.

ابزار هدایت به بالای صفحه