شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

به اطلاع همراهان گرامی می رسانیم؛ تا شهدا مجموعه ای خودجوش و مردم نهاد است که تمام هزینه های آن به صورت مردمی و شخصی تامین می شود.


تا شهدا در طول ده سال فعالیتش به تولید و جمع آوری اطلاعات شهدا پرداخته، تلاش ما در این سایت برای حفظ آثار شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده است.


ولی امروزه سایت تا شهدا با مشکلات جدی مواجه شده است که در صورت برطرف نشدن این مشکلات اعم از (مالی، سرور سایت، طراحی، شرکت نرم افزاری،  سخت افزاری و...) ناچار به تعطیل کردن سایت خواهیم شد.


بنابراین از شما درخواست داریم در صورت تمایل برای مشارکت مالی جهت برپا ماندن سایت تا شهدا در حد توان ما را یاری فرمائید.


و پیشاپیش جهاد مالی شما را که مصداق "تُنفِقُواْ مِمَّا تُحِبُّونَ" است, آن هم در روزگار غربت و گمنامی شهدا صمیمانه ارج می نهیم. و برایتان برکت، توفیق، طول عمر ، رضایت شهدا و رضایت امام زمان (عج) را آرزومندیم.

 

شماره کارت: 5894631555363282 به نام حامد کیهانی

 

 

کدخبر: 68750
تاریخ انتشار: 14 مهر 1398 _09:12:20
19 هزار شهید و مجروح در راه بازگشت بزرگ

یک مرکز حقوق بشر در فلسطین اظهار داشته که از زمان آغاز راهپیمایی بازگشت بزرگ از سوی فلسطینی ها، قریب به 19 هزار تن در حملات صهیونیست ها شهید و مجروح شده اند.

 

تظاهرات روز سرزمین یا بازگشت بزرگ به سلسله اعتراض هایی اشاره دارد که از سال 2018 و در چهل و دومین سالگرد این مناسبت در فلسطین تا به امروز ادامه یافته است.

 

یک مرکز حقوق بشر فلسطینی شنبه شب اعلام کرد، از آغاز راهپیمایی بزرگ بازگشت، تاکنون ۳۲۶ فلسطینی به ضرب گلوله ارتش رژیم صهیونیستی شهید شدند.

 

به گزارش تا شهدا به نقل از خبرگزاری "آناتولی"، مرکز حقوق بشر "المیزان" فلسطین در بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن در اختیار آناتولی قرار گرفته است، در این تظاهرات‌ها همچنین ۱۸ هزار و ۴۶۰ فلسطینی دیگر زخمی شدند که ۹ هزار و ۲۴۳ تن از آنان به ضرب گلوله زحمی شدند

از مجموع شهدا ۴۶ نفر کودک، ۲ نفر زن، ۹ نفر معلول، چهار پرستار و ۲ خبرنگار هستند. در میان زخمی شدگان نیز اسامی ۲ هزار کودک و ۱۸۴ زن دیده می شود.

این مرکز در بیانیه ای، تداوم حمله به شرکت کنندگان در راهپیمایی بزرگ بازگشت و استفاده ارتش رژیم صهیونیستی از قوه قهریه بویژه علیه کودکان و زنان و نیز حمله به کادر پزشکی و روزنامه نگاران را محکوم کرد.

مرکز حقوق بشر المیزان اضافه کرد: سکوت مداوم جامعه جهانی و شانه خالی کردن از تعهدات قانونی شان، موجب شده است، رژیم صهیونیستی بدون هیچ ترسی، به ادامه کشتار فلسطینی‌ها ادامه دهد.

این مرکز حقوق بشری برای پایان دادن به نقض آشکار ارتش اشغالگر اسرائیل، خواستار اقدام فوری جامعه جهانی شد.

مرکز المیزان همچنین خواستار لغو مصونیت نیروها و رهبران صهیونیستی شد و از جامعه جهانی خواست، مقام های رژیم صهیونیستی که مظنون به نقض قوانین بین المللی هستند، تحت پیگرد قانونی قرار دهند.

این مرکز اعلام کرد، "علاء نزار عایش حمدان" جوان ۲۸ ساله فلسطینی آخرین فلسطینی است که دیروز (جمعه) در جریان راهپیمایی بزرگ بازگشت به شهادت رسید.

هفتادوهفتمین راهپیمایی‌های بزرگ بازگشت از ۳۰ مارس سال گذشته میلادی (۱۰ فروردین ۹۷)، جمعه هر هفته در طول نوار مرزی غزه با سرزمین‌های اشغالی در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا به قدس و محاصره نوار غزه برگزار می‌شود.

ابزار هدایت به بالای صفحه