شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

به اطلاع همراهان گرامی می رسانیم؛ تا شهدا مجموعه ای خودجوش و مردم نهاد است که تمام هزینه های آن به صورت مردمی و شخصی تامین می شود.


تا شهدا در طول ده سال فعالیتش به تولید و جمع آوری اطلاعات شهدا پرداخته، تلاش ما در این سایت برای حفظ آثار شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده است.


ولی امروزه سایت تا شهدا با مشکلات جدی مواجه شده است که در صورت برطرف نشدن این مشکلات اعم از (مالی، سرور سایت، طراحی، شرکت نرم افزاری،  سخت افزاری و...) ناچار به تعطیل کردن سایت خواهیم شد.


بنابراین از شما درخواست داریم در صورت تمایل برای مشارکت مالی جهت برپا ماندن سایت تا شهدا در حد توان ما را یاری فرمائید.


و پیشاپیش جهاد مالی شما را که مصداق "تُنفِقُواْ مِمَّا تُحِبُّونَ" است, آن هم در روزگار غربت و گمنامی شهدا صمیمانه ارج می نهیم. و برایتان برکت، توفیق، طول عمر ، رضایت شهدا و رضایت امام زمان (عج) را آرزومندیم.

 

شماره کارت: 5894631555363282 به نام حامد کیهانی

 

 

کدخبر: 68745
تاریخ انتشار: 13 مهر 1398 _23:37:19
شهیدی که نمی‌خواست اسلحه اش هم دست تکفیری‌ها بیفتد

خبرگزاری میزان- مستند «محمود» درباره زندگی و شهادت شهید مدافع حرم محمود مراد اسکندری، شنبه ۱۳ مهرماه از شبکه افق پخش می‌شود.

 

تا شهدا؛ بعد از گذشت ۴ سال از محاصره دو شهر بزرگ شیعه نشین نبل و الزهرا توسط تکفیری ها، عملیات آزادسازی این دو شهر در تاریخ ۱۲ بهمن ۹۴ آغاز شد و بعد از درگیری‌های شدید و به شهادت رسیدن افرادی همچون محمود مراد اسکندری، در تاریخ ۱۶ بهمن، نیرو‌های مدافع حرم وارد این دو شهر شدند.

مستند «محمود» روایتی است از زندگی و شهادت شهید مراد اسکندری؛ در این مستند که تمام تصاویر آن بازسازی شده اند، شاهد بخش‌های مهمی از زندگی این شهید مدافع حرم هستیم.

تقریبا در روز‌های پایانی ماموریت دومش بود که او و تعدادی از همرزمانش در منطقه‌ای حائل میان دو جبهه داعش و النصره قرار می‌گیرند و برای اینکه اجازه اتصال این دو جبهه منحوس را ندهند تا آخرین لحظات زیر آتش سنگین دشمن ایستادگی می‌کنند.

هنگامی که فرمان عقب نشینی تاکتیکی از سوی فرمانده می‌آید، به سمت اسلحه‌ای که بر روی زمین افتاده بود می‌رود و به دوست همرزمش می‌گوید نمی‌خواهم اسلحه‌ای که با هزینه بیت المال تهیه شده به دست تکفیری معلون بیفتد و در همین اثنا مورد اصابت گلوله تک تیرانداز دشمن قرار می‌گیرد و شربت شهادت را می‌نوشد.

علی زهیری نویسنده و کارگردان این مستند است که شنبه ۱۳ مهرماه ساعت ۲۰:۰۰ و تکرار آن ساعت ۱۳:۰۰ روز بعد از شبکه افق پخش می‌شود.

ابزار هدایت به بالای صفحه