شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[7 / 3 / 1399] رئیس بنیاد خوروبیابانک؛
[7 / 3 / 1399] مروری بر وصیت‌نامه سرباز حقیقت، حاج قاسم سلیمانی؛
[7 / 3 / 1399] با هدف زنده نگه داشتن یاد شهدا؛

 

کدخبر: 68740
تاریخ انتشار: 13 مهر 1398 _16:37:44
زائران گناوه طرح نایب یک شهید را اجرا می‌کنند

 زائران گناوه‌ای کربلا در پیاده‌روی اربعین طرح فرهنگی نایب یک شهید را اجرا می‌کنند.

تا شهدا؛ امام جمعه گناوه روز شنبه در جلسه ستاد اربعین این شهرستان گفت: اجرای طرح هر زائر نایب یک شهید در پیاده‌روی اربعین حسینی اقدامی ارزشمند و  هدف از آن  زنده نگه داشتن نام شهدا و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت است.

حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی افزود: زائران اربعین به عنوان سفیران حسینی در این طرح که تمثال شهدای والامقام شهرستان بر پشت لباس آنان حک شده در ترویج فرهنگ ایثار، حماسه، شهادت و صبر و وفاداری ایفای نقش خواهند کرد.

وی اظهار داشت: پیاده روی اربعین حسینی یک فرصت مهم برای نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت است که هر سال این مراسم پرشورتر برگزار می‌شود.

امام جمعه گناوه از دستگاه‌ها و افرادی که در زمینه برنامه ریزی پیاده روی اربعین و برپایی موکب تلاش دارند، قدردانی کرد و گفت: خدمات رسانی به زائران امام حسین (ع) قابل وصف نیست اما می‌طلبد با همه توان و ظرفیت فضای مجازی برای جمع آوری کمک های نقدی  مشارکت مطلوب مردم بکار گرفته شود.

فرماندار گناوه گفت: دستگاه‌های اجرایی خود را متعهد و ملزم به حمایت همه جانبه در خلق حماسه اربعین بدانند و از  هیج تلاشی دریغ نخواهند کرد.

غلامرضا مهرجو افزود: خدمت رسانی و تامین نیازها و مشکلات زائران توسط ستاد اربعین بررسی و اعلام تا برای حل آنها تلاش شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات و عالیات گناوه گفت: خدمت کردن در راه امام حسین (ع) افتخار بزرگی است و خرسندیم که دراین مسیر قدم برمی‌داریم.

ضرغام مردانی افزود: در زمان حاضر ۱۱ موکب از  شهرستان گناوه در سامانه اربعین ثبت و دارای مجوز  هستند.

وی گفت: از این مجموع سه موکب مستقر در امامزاده، مال قاید و قلعه حیدر، موکب اصحاب الحسین (ع) در قلعه حیدر بزرگ ترین موکب درون استانی و روزانه پذیرای شمار زیادی از  زائران کربلا است.

مردانی بیان کرد:  باتوجه به اینکه موکب خدام الحسین(ع) به نمایندگی از مردم گناوه در کربلا مستقر خواهد شد نیازمند حمایت و پشتیبانی ویژه است.

دراین جلسه مسایل و مشکلات ستاد اربعین بررسی و مقرر شد باتوجه به حجم زیاد مراجعه کنندگان برای صدور و تمدید گذرنامه، ساعت کاری دفاتر پلیس + ۱۰  افزایش و تا ساعت ۲۰ شب فعالیت کنند.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد.

ابزار هدایت به بالای صفحه