شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[17 / 3 / 1399] به مناسبت سومین سالگرد شهید سید مصطفی صادقی؛
[17 / 3 / 1399] یک نویسنده دفاع مقدس در صفحه مجازی خود مطرح کرد؛
[17 / 3 / 1399] «خمینی» و «خامنه‌ای»؛
[17 / 3 / 1399] فرمانده پیشرو سپاه بدر؛
[17 / 3 / 1399] نقش مردم شیراز در نهضت امام خمینی(ره)؛
[17 / 3 / 1399] ۱۷ خرداد سال ۱۳۶۴ سالروز عملیات ظفر یک؛
[17 / 3 / 1399] تأثیر عزل بنی‌صدر در بروز حماسه دارخوین؛
[17 / 3 / 1399] با حضور رئیس مجلس؛
[17 / 3 / 1399] ​مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان؛

 

کدخبر: 68431
تاریخ انتشار: 29 شهریور 1398 _12:28:32
آیین سالگرد شهید حمله تروریستی در عقیلی گتوند برگزار شد

اولین سالگرد جانباز شهید سردار حسین منجزی از شهدای حمله تروریستی اهواز با حضور فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بقعه محمدبن زید(ع) بخش عقیلی گتوند برگزار شد.

تا شهدا؛ فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این آیین که عصر پنجشنبه برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ایران اسلامی به دستاوردهای کشور و رشادت های رزمندگان در مقابل دشمنان اشاره کرد وگفت: سال ۶۶ در خلیج فارس در یک عملیات نابرابر مستقیما با آمریکا درگیر شدیم،که این جنگ یکسال و نیم طول کشید، اما توانستیم آنها را شکست دهیم.
سردار علیرضا تنگسیری به کمبود تجهیزات نظامی در آن زمان اشاره کرد و افزود:در آن زمان شناورهای ایران ساخت داخل بودند، موشک نداشتیم و سلاح و راکت اندازهایی که در جنگ زمینی استفاده می شد در دریا استفاده شد.
وی ادامه داد: در این جنگ آمریکایی ها توانستند چهار فروند از قایق های ما را هدف قرار دهند و ۹ نفر از رزمندگان را به شهادت برسانند، اما موفق شدیم با همین امکانات ابتدایی بیش از  ۲۵ کشته  از آمریکایی ها بگیریم و ۲ بالگرد بسیار پیشرفته سی آپاچی آمریکا که مخصوص دریاست، در سال های ۶۷ و ۶۶ توسط رزمندگان ایران ساقط شدند. 

در این آیین که با حضور گسترده اقشار مختلف مردم برگزار شد صادق آهنگران به نوحه خوانی  و مرثیه سرایی پرداخت.

 جانباز شهید سردار حسین منجزی جانباز ۷۰ درصد دوران دفاع مقدس از روستای بدیل از توابع بخش عقیلی شهرستان گتوند ۳۱ شهریورماه پارسال در حمله تروریستی به محل برگزاری رژه نیروهای مسلح در اهواز به شهادت رسید.

مردم شهرستان گتوند در شمال استان خوزستان ۳۴۹شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند، همچنین این شهرستان میزبان پیکر مطهر۱۱ شهید گمنام است.

 در حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز در صبح شنبه ۳۱ شهریورماه پارسال جمعی از مردم از جمله کودکی چهار ساله به شهادت رسیدند. 

ابزار هدایت به بالای صفحه