شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

به اطلاع همراهان گرامی می رسانیم؛ تا شهدا مجموعه ای خودجوش و مردم نهاد است که تمام هزینه های آن به صورت مردمی و شخصی تامین می شود.


تا شهدا در طول ده سال فعالیتش به تولید و جمع آوری اطلاعات شهدا پرداخته، تلاش ما در این سایت برای حفظ آثار شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده است.


ولی امروزه سایت تا شهدا با مشکلات جدی مواجه شده است که در صورت برطرف نشدن این مشکلات اعم از (مالی، سرور سایت، طراحی، شرکت نرم افزاری،  سخت افزاری و...) ناچار به تعطیل کردن سایت خواهیم شد.


بنابراین از شما درخواست داریم در صورت تمایل برای مشارکت مالی جهت برپا ماندن سایت تا شهدا در حد توان ما را یاری فرمائید.


و پیشاپیش جهاد مالی شما را که مصداق "تُنفِقُواْ مِمَّا تُحِبُّونَ" است, آن هم در روزگار غربت و گمنامی شهدا صمیمانه ارج می نهیم. و برایتان برکت، توفیق، طول عمر ، رضایت شهدا و رضایت امام زمان (عج) را آرزومندیم.

 

شماره کارت: 5894631555363282 به نام حامد کیهانی

 

 

کدخبر: 68431
تاریخ انتشار: 29 شهریور 1398 _12:28:32
آیین سالگرد شهید حمله تروریستی در عقیلی گتوند برگزار شد

اولین سالگرد جانباز شهید سردار حسین منجزی از شهدای حمله تروریستی اهواز با حضور فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بقعه محمدبن زید(ع) بخش عقیلی گتوند برگزار شد.

تا شهدا؛ فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این آیین که عصر پنجشنبه برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ایران اسلامی به دستاوردهای کشور و رشادت های رزمندگان در مقابل دشمنان اشاره کرد وگفت: سال ۶۶ در خلیج فارس در یک عملیات نابرابر مستقیما با آمریکا درگیر شدیم،که این جنگ یکسال و نیم طول کشید، اما توانستیم آنها را شکست دهیم.
سردار علیرضا تنگسیری به کمبود تجهیزات نظامی در آن زمان اشاره کرد و افزود:در آن زمان شناورهای ایران ساخت داخل بودند، موشک نداشتیم و سلاح و راکت اندازهایی که در جنگ زمینی استفاده می شد در دریا استفاده شد.
وی ادامه داد: در این جنگ آمریکایی ها توانستند چهار فروند از قایق های ما را هدف قرار دهند و ۹ نفر از رزمندگان را به شهادت برسانند، اما موفق شدیم با همین امکانات ابتدایی بیش از  ۲۵ کشته  از آمریکایی ها بگیریم و ۲ بالگرد بسیار پیشرفته سی آپاچی آمریکا که مخصوص دریاست، در سال های ۶۷ و ۶۶ توسط رزمندگان ایران ساقط شدند. 

در این آیین که با حضور گسترده اقشار مختلف مردم برگزار شد صادق آهنگران به نوحه خوانی  و مرثیه سرایی پرداخت.

 جانباز شهید سردار حسین منجزی جانباز ۷۰ درصد دوران دفاع مقدس از روستای بدیل از توابع بخش عقیلی شهرستان گتوند ۳۱ شهریورماه پارسال در حمله تروریستی به محل برگزاری رژه نیروهای مسلح در اهواز به شهادت رسید.

مردم شهرستان گتوند در شمال استان خوزستان ۳۴۹شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند، همچنین این شهرستان میزبان پیکر مطهر۱۱ شهید گمنام است.

 در حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز در صبح شنبه ۳۱ شهریورماه پارسال جمعی از مردم از جمله کودکی چهار ساله به شهادت رسیدند. 

ابزار هدایت به بالای صفحه