شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[24 / 7 / 1398] نگاهی به سختی‌های یک مبارز که قبل از پیروزی انق ...
[24 / 7 / 1398] برگرفته از وصیت‌نامه شهید اصحابی؛
[24 / 7 / 1398] من و راهپیمایی اربعین؛
[24 / 7 / 1398] فرمانده سپاه شهرکرد از مظلومیت و گمنامی شهید به ...
[24 / 7 / 1398] پیام فرزند شهید عباسی بعد از دستگیری زم؛

به اطلاع همراهان گرامی می رسانیم؛ تا شهدا مجموعه ای خودجوش و مردم نهاد است که تمام هزینه های آن به صورت مردمی و شخصی تامین می شود.


تا شهدا در طول ده سال فعالیتش به تولید و جمع آوری اطلاعات شهدا پرداخته، تلاش ما در این سایت برای حفظ آثار شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده است.


ولی امروزه سایت تا شهدا با مشکلات جدی مواجه شده است که در صورت برطرف نشدن این مشکلات اعم از (مالی، سرور سایت، طراحی، شرکت نرم افزاری،  سخت افزاری و...) ناچار به تعطیل کردن سایت خواهیم شد.


بنابراین از شما درخواست داریم در صورت تمایل برای مشارکت مالی جهت برپا ماندن سایت تا شهدا در حد توان ما را یاری فرمائید.


و پیشاپیش جهاد مالی شما را که مصداق "تُنفِقُواْ مِمَّا تُحِبُّونَ" است, آن هم در روزگار غربت و گمنامی شهدا صمیمانه ارج می نهیم. و برایتان برکت، توفیق، طول عمر ، رضایت شهدا و رضایت امام زمان (عج) را آرزومندیم.

 

شماره کارت: 5894631555363282 به نام حامد کیهانی

 

 

کدخبر: 68424
تاریخ انتشار: 27 شهریور 1398 _23:01:28
سالگرد شهید یونس پورجلو در زادگاهش برگزار می‌شود

با حضور مردم خوزستان آئین بزرگداشت نخستین سالگرد شهادت مظلومانه پاسدار رشید اسلام شهید یونس پورجلو از شهدای مظلوم حادثه تروریستی روز ۳۱ شهریورماه اهواز در شهر تشان استان خوزستان برگزار می‌شود.

 

تا شهدا؛ آئین بزرگداشت نخستین سالگرد شهادت مظلومانه پاسدار رشید اسلام شهید یونس پورجلو از شهدای مظلوم عملیات تروریستی 31 شهریورماه اهواز با حضور اقشار مختلف مردم، هیئات مذهبی، دوستان، آشنایان، بستگان، فامیل و همرزمان شهید در شهر تشان استان خوزستان برگزار می‌شود.

این برنامه روز پنجشنبه 28 شهریورماه از ساعت 17 تا 19 با حضور خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، جوانان و نوجوانان خوزستانی آغاز می‌شود که حاضران یاد این شهید گلگون کفن را گرامی می‌دارند.

آئین بزرگداشت سرباز شهید و مظلوم عملیات تروریستی 31 شهریور اهواز در جوار تربت پاکش واقع در شهرستان بهبهان، شهر تشان، کوی کلگه زار، امامزاده پیرجمال، گلزار شهدا برگزار می‌شود که حاضران آیاتی از کلام‌الله مجید را به یاد این شهید قرائت می‌کنند.

در این برنامه حجت‌الاسلام والمسلمین سید محسن شفیعی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان و برادر شهید سید مرتضی شفیعی سخنرانی می‌کند.

پاسدار شهید یونس پورجلو فرزند کربلایی موسی یکی از جوانان استان خوزستان است که در تاریخ 29 دی‌‍ماه سال 1368 در بخش تشان شهرستان بهبهان دیده به جهان گشود که 5 خواهر و یک برادر دارد.

این جوان خوزستانی پس از طی کردن تحصیلات مدرسه و دبیرستان در دانشگاه امام حسین(ع) پذیرفته و در شته مهندسی صنایع فارغ التحصیل شد، پس از آن برای طی کردن مدارج علمی در سال 1393 در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کرد و در دانشگاه امیرکبیر پذیرفته شد ولی به دلیل محدودیت‌های شغلی نتوانست ادامه تحصیل دهد.

شهید پورجلو در صبح روز شنبه 31 شهریور ماه سال 1397 در رژه نیروهای مسلح در اهواز که به مناسبت هفته دفاع مقدس در بلوار قدس برگزار شد، حضور داشت که هدف تیر کین تروریست‌ها قرار گرفت و به همراه 22 نفر دیگر از جمله شهید سید حسن سواری، سردار شهید علی لویمی‌باقری، ارتشی شهید هادی الماسیان، شهید سعید زارع، شهید مهران زرافشان، شهید سعید کریمی، شهید نبی دریس، شهید رضا شعیبی، شهید سینا آقاجری، شهید امید حسینی، شهید میلاد جهانگیری‌نژاد و شهید محمد عذاری به شهادت رسید.

پیکر پاک شهید یونس پورجلو از شهدای مظلوم عملیات تروریستی 31 شهریور پس از تشییع باشکوه و کم نظیر در اهواز به همراه پیکر پاک سرباز شهید سید خلیل هاشمی‌فر به بهبهان منتقل شد تا در دیار سردار سرلشکر شهید مجید بقایی و سردار سرلشکر شهید اسماعیل دقایقی آرام بگیرد.

پس از انتقال به بهبهان، پیکر پاک شهید یونس پورجلو به همراه سرباز شهید سید خلیل هاشمی‌فر در زادگاهش تشییع شد و پس از آن در گلزار شهدای شهر تشان در همسایگی دیگر شهیدان آرام گرفت.

ابزار هدایت به بالای صفحه