شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[12 / 3 / 1399] نقش تأثیرگذار و ارزنده بروجردی در تأسیس سپاه؛
[12 / 3 / 1399] حاج صادق؛
[12 / 3 / 1399] «چنین دیدم» روی پیشخوان کتاب‌فروشی‌ها رفت؛
[12 / 3 / 1399] رئیس بنیاد شهرستان قزوین؛
[12 / 3 / 1399] بیانیه حماس در دهمین سالگرد جنایت کشتی مرمره نا ...
[12 / 3 / 1399] ​مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان؛
[12 / 3 / 1399] برای جمع آوری اطلاعات شهدا به طور متمرکز؛
[12 / 3 / 1399] ​حجت الاسلام هنرمند؛

 

کدخبر: 68420
تاریخ انتشار: 27 شهریور 1398 _17:30:42
سیاست نشر خبر و تصویر دوران جنگ تحمیلی بررسی می شود

از سوی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات سیاست های نشر خبر و تصویر دوران جنگ تحمیلی بررسی می شود.

 

تا شهدا؛ نشست علمی بررسی سیاست های انتشار اخبار و تصویر دوران دفاع مقدس با عنوان «خاکریزها و خودکارهای خونین؛ واکاوی معیارهای نشررسانه ای اطلاعات در دوره جنگ تحمیلی» با تحلیل و بیان تجربیات مسئولان نظامی وخبری دوران دفاع مقدس وعکاسان و خبرنگاران جنگ برگزار می شود. این نشست در آستانه سی و نهمین سالگرد جنگ تحمیلی در بعد ازظهر شنبه سی ام شهریورماه در محل پژوهشگاه فرهنگ،هنر و ارتباطات وزارت ارشاد برگزار می شود.

این نشست در پی واکاوی بررسی معیارهای انتشار اطلاعات و اخبار و تصویر در دوران دفاع مقدس است، موضوعی که با گذشت سه دهه از پایان جنگ به صورت نشست علمی در کشوربررسی نشده است. نحوه برگزاری این نشست به شکل برگزاری در قالب دو پنل (میزگرد) خواهد بود و مدیریت پنل ها با دکتر حبیب الله معظمی مدرس و محقق ارتباطات است.

در پنل نخست دکترحسین علایی از فرماندهان سپاه در دوران دفاع مقدس، دکتر حسین نصیری مدیرعامل اسبق ایرنا ومدیربین الملل ایرنا در دوران دفاع مقدس، حسن هانی زاده نماینده ستاد تبلیغات جنگ در جنوب و مسوول دفتر ایرنا در اهواز دردوران دفاع مقدس و دکتر غلامعلی رجایی از مسوولان تبلیغات جنگ به بیان نظر و دیدگاه های خود می پردازند.

در پنل دوم کسانی که عملا در صحنه کسب اطلاعات رسانه ای و انتشار آنها فعالیت داشتند، حضور خواهند داشت یعنی خبرنگاران و عکاسان جنگ . دراین پنل محمد تقی روغنی ها مدیرعامل سابق موسسه ایران و مسوول روابط عمومی سپاه در دوران دفاع مقدس، بهرام حسن زاده از مسولان شورای اخبار جنگ، محمد تنکست سردبیر گروه سیاسی ایرنا و خبرنگاردوران دفاع مقدس همچنین سعید صادقی، محمود ظهیرالدینی و مجید کریمیان از عکاسان فعال و شناخته شده دوران دفاع مقدس به بیان تجربیات حرفه ای خود از این دوران می پردازند.

این نشست را «انجمن قلم و اندیشه» با همکاری «موسسه فرهنگی موج روز » و «پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی» در محل این پژوهشگاه در میدان ولی عصر(عج) خیابان دمشق برگزار می کنند.

ابزار هدایت به بالای صفحه