شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[12 / 3 / 1399] نقش تأثیرگذار و ارزنده بروجردی در تأسیس سپاه؛
[12 / 3 / 1399] حاج صادق؛
[12 / 3 / 1399] «چنین دیدم» روی پیشخوان کتاب‌فروشی‌ها رفت؛
[12 / 3 / 1399] رئیس بنیاد شهرستان قزوین؛
[12 / 3 / 1399] بیانیه حماس در دهمین سالگرد جنایت کشتی مرمره نا ...
[12 / 3 / 1399] ​مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان؛
[12 / 3 / 1399] برای جمع آوری اطلاعات شهدا به طور متمرکز؛
[12 / 3 / 1399] ​حجت الاسلام هنرمند؛

 

کدخبر: 68413
تاریخ انتشار: 27 شهریور 1398 _17:14:46
یادواره ۷۵۰ شهید شهرستان لنجان برگزار می‌شود

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنجان با اشاره به بزرگداشت هفته دفاع مقدس در لنجان با بیش از ۴۰ عنوان برنامه، گفت: یادواره ۷۵۰ شهید شهرستان لنجان برگزار می‌شود.

 

تا شهدا؛ حمیدرضا محمدی فشارکی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، افزایش قدرت دفاعی کشور را یکی از راه‌های بازدارندگی در برابر دشمنان دانست و اظهار داشت: رزمندگان ایران در 8 سال دفاع مقدس با وجود کمبودها و نارسایی‌های تسلیحاتی با دشمن قابل مقایسه نبودند و با ایمان و اراده راسخ خود موفق به خلق حماسه‌هایی جاودان شدند و این مهم به واسطه روحیه ایثارگری، استقامت و ایستادگی رزمندگان و آحاد ملت ایران در دوران دفاع مقدس رقم خورد.

وی مردم را پشتیبان اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی و رزمندگان اسلام دانست و تصریح کرد: امروز نیاز اصلی کشور حفظ روحیه مقاومت، ایستادگی و خوداتکایی بوده و با همین روحیه خود اتکایی و ایمان به توانمندی‌های داخلی است که امروز کشور ایران در صنعت دفاعی به خودکفایی دست یافته است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنجان تصریح کرد: اگر امروز بتوانیم روحیه خودباوری را در بین نسل جوان تبیین کنیم قطعا موفقیت‌های بی شماری را شاهد خواهیم بود، زیرا در دوران دفاع مقدس 37 کشور جهان از ارتش صدام حمایت کردند اما جوانان غیور ایران اسلامی با رهبری‌های پیامبرگونه امام خمینی (ره) در برابر دشمن ایستادگی کردند و اجازه ندادند یک وجب از خاک ایران در اختیار دشمنان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه امروز در شهرستان لنجان مسئولان و مردم این درک مشترک را دارند که توسط استکبار جهانی وارد جنگ نرم شده‌ایم، بیان کرد: بعد از برجام مردم به این باور دست یافتند که نگاه به غرب نتیجه‌ای را برای کشور به همراه نخواهد داشت و تنها اتکا به توان داخلی و اعتماد به جوانان، مهندسان و دانشمندان داخلی است که می‌تواند قدرت سخت و نرم کشور را افزایش دهد.

محمدی فشارکی عنوان کرد: ظرفیت‌های بسیاری در کشور وجود دارد که اگر به آنها توجه شود مطمئناً خلاءهای مختلف پر خواهد شد، از این رو وظیفه‌ای که رزمندگان و ایثارگران در این موقعیت حساس دارند تبیین شرایط درخصوص درگیر شدن جبهه غرب و استکبار جهانی با نظام مقدس جمهوری اسلامی است که باید در سطوح مختلف جامعه به آن پرداخته شود.

وی ترویج فرهنگ دفاع مقدس را نیازمند ابتکار و نگاهی استراتژیک دانست و  افزود: برنامه‌های هفته دفاع مقدس برای بسیج و سپاه پاسداران جمهوری اسلامی یک ماموریت مهم به شمار می‌آید چراکه اگر فرهنگ دفاع مقدس در جامعه تبیین شود همچون دوران مقدس از جنگ اقتصادی و نرم دشمن به سلامت عبور خواهیم کرد و دشمنان با شکست سنگین مواجه خواهند شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنجان گفت: شاید نیروهای مسلح به عنوان نیروهای پیشرو در دفاع مقدس حضور داشتند اما نیروهای بسیج و اقشار مختلف مردم بودند که با بصیرت مثال زدنی خود این پیروزی را رقم زند، از این رو در راستای بزرگداشت سی و نهمین سالروز دفاع مقدس بیش از 40 عنوان برنامه در شهرستان لنجان اجرایی خواهد شد.

وی تصریح کرد: برگزاری یادواره 750 شهید شهرستان لنجان و سردار شهید مهندس حمزه نعمتی، برگزاری ویژه برنامه شب‌های شیدایی، برگزاری صبحگاه مشترک در کارخانه ذوب آهن با سخنرانی امیر پوردستان، گردهمایی رزمندگان فولادشهر، یادواره شهدای شهر ورنامخواست، یادواره شهدای روستای لای‌بید، نمایشگاه تلفیقی دفاع مقدس و رونق تولید و گردهمایی رزمندگان شهر چمگردان از جمله برنامه‌های شاخص در این هفته به شمار می‌آید.

محمدی فشارکی عنوان کرد: غبارروبی گلزارهای شهدای شهرستان، دیدار از جانبازان، ایثارگران، خانواده شهدا، خاطره گویی رزمندگان در رده‌های مقاومت بسیج، یادواره‌های شهدا در پایگاه‌های بسیج شهرستان، حضور بسیجیان در نماز جمعه به صورت سازماندهی شده، برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی و پیاده روی شبانه بسیجیان شهرستان از دیگر برنامه‌هایی است که در هفته دفاع مقدس در شهرستان لنجان اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به تأثیرگذاری شگرف ویژه برنامه شب‌های شیدایی در شهرستان لنجان، گفت: ویژه برنامه شب‌های شیدایی به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس در پارک کوهستانی شهید قجه‌ای زرین شهر برگزار خواهد شد، این ویژه برنامه در قالب 38 بخش، روایتگر پیروزی انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی، دوران سازندگی، شعار سال، حادثه تروریستی لشکر امام حسین(ع) در سیستان و بلوچستان، حمله تروریستی داعش به مجلس شورای اسلامی و مبحث ظهور و مهدویت در قالب هنر به اجرا در خواهد آمد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنجان متذکر شد: این ویژه برنامه در سال گذشته میزبان 10 هزار نفر از مردم بود و امروز هم شهرستان‌های نطنز و نجف آباد از این برنامه الگوگیری کرده‌اند و این نشان از موفقیت این برنامه دارد.

ابزار هدایت به بالای صفحه