شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

به اطلاع همراهان گرامی می رسانیم؛ تا شهدا مجموعه ای خودجوش و مردم نهاد است که تمام هزینه های آن به صورت مردمی و شخصی تامین می شود.


تا شهدا در طول ده سال فعالیتش به تولید و جمع آوری اطلاعات شهدا پرداخته، تلاش ما در این سایت برای حفظ آثار شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده است.


ولی امروزه سایت تا شهدا با مشکلات جدی مواجه شده است که در صورت برطرف نشدن این مشکلات اعم از (مالی، سرور سایت، طراحی، شرکت نرم افزاری،  سخت افزاری و...) ناچار به تعطیل کردن سایت خواهیم شد.


بنابراین از شما درخواست داریم در صورت تمایل برای مشارکت مالی جهت برپا ماندن سایت تا شهدا در حد توان ما را یاری فرمائید.


و پیشاپیش جهاد مالی شما را که مصداق "تُنفِقُواْ مِمَّا تُحِبُّونَ" است, آن هم در روزگار غربت و گمنامی شهدا صمیمانه ارج می نهیم. و برایتان برکت، توفیق، طول عمر ، رضایت شهدا و رضایت امام زمان (عج) را آرزومندیم.

 

شماره کارت: 5894631555363282 به نام حامد کیهانی

 

 

کدخبر: 68412
تاریخ انتشار: 27 شهریور 1398 _17:12:55
۱۷۰ یادواره شهدا در گیلان برگزار می شود

داوطلب با بیان اینکه رونمایی از ۵ فیلم کوتاه از ویژه برنامه‌های هفته دفاع مقدس است، گفت: ۱۷۰ یادواره شهدا طی این هفته در ۱۶ شهرستان گیلان برگزار می شود.

 

تا شهدا؛ «محمدرضا داوطلب» امروز (چهارشنبه، 27 شهریور) در نشست خبری با  اصحاب رسانه به مناسبت هفته دفاع مقدس در سالن رحمدل مجتمع فرهنگی، هنری خاتم الانبیاء (ص) اظهار کرد: گیلان پنجمین استان برتر در دوران دفاع مقدس است.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با بیان اینکه در هفته دفاع مقدس نخستین یادواره شهدای روحانی شرق گیلان در شهرستان رودسر برگزار می شود، گفت: رژه نیروهای مسلح با حضور جانبازان، برگزاری 170یادواره در 16 شهرستان گیلان، اجرای طرح سپاس با بازدید مسئولان از خانواده شهدا، برپایی نمایشگاه دفاع مقدس و ساخت مستند مادران دارای سه فرزند شهید و ... از اهم برنامه‌های هفته دفاع مقدس است.

داوطلب اذعان کرد: رونمایی از پنج فیلم کوتاه دوران هشت سال دفاع مقدس و روایت‌گری زندگی‌نامه شهدا و دوران دفاع مقدس در مدارس از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده هفته دفاع مقدس است.

وی ادامه داد: در حال حاضر 21 جانباز با 70 درصد نابینایی از ناحیه دو چشم در گیلان شناسایی شده است.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان خاطرنشان کرد: 13 خانواده سه شهیده در گیلان شناسایی شده است که چهار مادر شهید در قید حیات هستند.

*شناسایی 340 رزمنده زن در گیلان

 «فاطمه رفیعی» نیز در این نشست اظهار کرد: زنان در دوران دفاع مقدس حضور چشم‌گیری در پشت جبهه‌ها داشتند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان با بیان اینکه گیلان دارای 33 شهیده است گفت: 340 رزمنده زن در گیلان شناسایی شده است که از این مجموع 220 نفر در پشت صحنه در تهیه تغذیه رزمندگان  و 120 نفر در لباس پرستاری و امدادگر ی فعال بودند.

وی به ویزه برنامه‌های هفته دفاع مقدس اشاره و خاطر نشان کرد: برپایی نمایشگاه عکس زینب‌های خط مقدم و دیگر برنامه های فرهنگی و هنری از اهم برنامه‌های امور بانوان به مناسبت هفته دفاع مقدس در گیلان است.

ابزار هدایت به بالای صفحه