شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

به اطلاع همراهان گرامی می رسانیم؛ تا شهدا مجموعه ای خودجوش و مردم نهاد است که تمام هزینه های آن به صورت مردمی و شخصی تامین می شود.


تا شهدا در طول ده سال فعالیتش به تولید و جمع آوری اطلاعات شهدا پرداخته، تلاش ما در این سایت برای حفظ آثار شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده است.


ولی امروزه سایت تا شهدا با مشکلات جدی مواجه شده است که در صورت برطرف نشدن این مشکلات اعم از (مالی، سرور سایت، طراحی، شرکت نرم افزاری،  سخت افزاری و...) ناچار به تعطیل کردن سایت خواهیم شد.


بنابراین از شما درخواست داریم در صورت تمایل برای مشارکت مالی جهت برپا ماندن سایت تا شهدا در حد توان ما را یاری فرمائید.


و پیشاپیش جهاد مالی شما را که مصداق "تُنفِقُواْ مِمَّا تُحِبُّونَ" است, آن هم در روزگار غربت و گمنامی شهدا صمیمانه ارج می نهیم. و برایتان برکت، توفیق، طول عمر ، رضایت شهدا و رضایت امام زمان (عج) را آرزومندیم.

 

شماره کارت: 5894631555363282 به نام حامد کیهانی

 

 

کدخبر: 68411
تاریخ انتشار: 27 شهریور 1398 _17:10:51
مدرسه نوعی جبهه است

شهید یدالله احمدی یکی از شهدای دفاع مقدس از استان سمنان در بخشی از وصیت‌نامه خود، خطاب به دانش آموزان اظهار داشته است: مدرسه نوعی جبهه، میز و نیمکت سنگر، دفتر و خودکار، سلاح و خون شهیدان جوهر مشق است و پاسداری از این ارزش‌ها یک وظیفه است.

تا شهدا؛ شهید احمدی، فرزند احمد و تابنده و چهارمین پسر این خانواده بود که در پنجم اردیبهشت ۱۳۴۲ در روستای حسینان از توابع شهرستان شاهرود در خانواده‌ای پایبند به احکام اسلامی دیده به جهان گشود.

این شهید والامقام، تا پایان دوره ابتدایی بیشتر درس نخواند و از آن پس برای کمک به خانواده در تامین مخارج خانه مشغول به کار شد، پدرش کشاورز بود.

شهید احمدی در مهربانی و خواندن قرآن با صوت زیبا شهره بود و همواره در کمک به دیگران در تلاش بود.

این شهید جلیل القدر در حرفه در و پنجره سازی مشغول به فعالیت برای کسب روزی حلال بود و ثمره ازدواجش ۲ دختر به نام‌های فاطمه و صدیقه بود.

شهید احمدی، با شروع جنگ تحمیلی تاب ماندن در شهر را نداشت و با وجود دلبستگی به خانواده برای دفاع از خاک میهن اسلامی رهسپار میدان نبرد حق علیه باطل شد.

این شهید بزرگوار اولین بار به عنوان بسیجی از طرف سپاه دامغان لشکر ۱۷ گردان موسی ابن جعفر(ع) به جبهه اعزام شد و در بخش‌های مختلف پا به پای دیگر رزمندگان در دفاع از کشور جانانه می‌جنگید.

شهید احمدی پس از پنج ماه و ۱۶ روز دفاع از خاک وطن سرانجام در بیست و هشتم آبان ۱۳۶۲ در منطقه پنجوین عراق در عملیات والفجر چهار در اثر اصابت ترکش به دوستان شهیدش پیوست و جاوید الاثر شد.

پیکر مطهر این شهید بزرگوار، سال‌ها بعد در عملیات تفحص به خاک میهن اسلامی بازگشت و در گلزار شهدای زادگاهش واقع در روستای حسینان به خاک سپرده شد.

شهید احمدی در بخشی از وصیت نامه خود خطاب به رزمندگان گفته است: در لباس مقدس پاسداری بمانید و هر چه کوشا و پر تلاش تر به پاسداری از حریم اسلام و انقلاب اسلامی ادامه دهید و نگذارید که منافقان در میان شما رخنه کنند.

وی در بخشی دیگر از وصیت نامه خود یادآور شده است: اسلام عزیز خون می خواهد و با رسیدن خبر شهادتم باید سلاحم در دست و سنگر را پر کنید.

شهید احمدی خطاب به خواهران خود ادامه داده است: زینب گونه، پیام رسان خون شهیدان باشید و با رساندن پیام خون شهیدان بساط یزیدان زمان را بر هم بزنید و سعی کنید همیشه در صحنه باشید و با منافقان داخلی و کفار خارجی بجنگید و همیشه پیرو خط ولایت فقیه باشید.

شهید احمدی در بخش پایانی وصیت نامه خود گفته است: امام خمینی(ره)  را دعا کنید و او را هرگز هرگز تنها نگذارید و ثابت کنید همان گونه که تا به حال ثابت کرده اید که مردم کوفه نیستید و نشان دهید که هر لحظه به ندای امامتان لبیک می گویید.

ابزار هدایت به بالای صفحه