شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

به اطلاع همراهان گرامی می رسانیم؛ تا شهدا مجموعه ای خودجوش و مردم نهاد است که تمام هزینه های آن به صورت مردمی و شخصی تامین می شود.


تا شهدا در طول ده سال فعالیتش به تولید و جمع آوری اطلاعات شهدا پرداخته، تلاش ما در این سایت برای حفظ آثار شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده است.


ولی امروزه سایت تا شهدا با مشکلات جدی مواجه شده است که در صورت برطرف نشدن این مشکلات اعم از (مالی، سرور سایت، طراحی، شرکت نرم افزاری،  سخت افزاری و...) ناچار به تعطیل کردن سایت خواهیم شد.


بنابراین از شما درخواست داریم در صورت تمایل برای مشارکت مالی جهت برپا ماندن سایت تا شهدا در حد توان ما را یاری فرمائید.


و پیشاپیش جهاد مالی شما را که مصداق "تُنفِقُواْ مِمَّا تُحِبُّونَ" است, آن هم در روزگار غربت و گمنامی شهدا صمیمانه ارج می نهیم. و برایتان برکت، توفیق، طول عمر ، رضایت شهدا و رضایت امام زمان (عج) را آرزومندیم.

 

شماره کارت: 5894631555363282 به نام حامد کیهانی

 

 

کدخبر: 68410
تاریخ انتشار: 27 شهریور 1398 _17:08:43
تندیس بانوی شهید شاخص در شاهین‌شهر نصب می‌شود

امام‌جمعه شاهین‌شهر گفت: به‌ زودی تندیس زینب کمایی، شهیده شاخص کشور در یکی از میادین شاهین‌شهر نصب می‌شود.

 

تا شهدا؛ مرتضی ملکیان پیش از ظهر امروز در شورای فرهنگ عمومی شاهین‌شهر اظهار کرد: به‌ زودی تندیس زینب کمایی، شهیده شاخص کشور در یکی از میادین شاهین‌شهر نصب می‌شود، علاوه بر نصب تندیس، زندگی‌نامه این شهیده در معرض تماشای شهروندان قرار خواهد گرفت.

امام‌جمعه شاهین‌شهر افزود: او شهیدی است که تنها به جرم داشتن حجاب و شرکت در راهپیمایی علیه بدحجابی به دست منافقین به شهادت رسید.

به گزارش فارس، زینب کمایی، شهیده نوجوان 14 ساله، در سال‌های اخیر به‌ عنوان شهید شاخص سال سازمان بسیج دانش‌آموزی در بخش خواهران انتخاب‌ شده بود.

مادر زینب کمایی درباره دختر شهیدش می‌گوید: «دخترم هشتم خردادماه 1346 در آبادان به دنیا آمد. پدرش به نام‌های ایرانی علاقه داشت و مادربزرگش نام میترا را برایش انتخاب کرد. اما دخترم از نامش ناراضی بود و به همه می‌گفت من را زینب صدا کنید. بچه‌هایم همه سر به‌ راه و درس‌خوان بودند، اما زینب علاوه بر درس ‌خواندن خیلی مؤمن بود. عاشق دین و خدا و پیغمبر بود و بیشتر از اینکه دنبال لباس و خوردن و بازی باشد دنبال نماز و روزه و قرآن بود. از کودکی کنار مادربزرگش می‌نشست و قصه‌های قرآنی و اهل‌بیت(ع) را با دقت گوش می‌کرد و لذت می‌برد. مادرم خیلی قصه و داستان و حکایت بلد بود. هر وقت مادرم به خانه ما می‌آمد، زینب دور و برش می‌چرخید تا حرف‌های او را خوب گوش کند».

ابزار هدایت به بالای صفحه