شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[24 / 7 / 1398] نگاهی به سختی‌های یک مبارز که قبل از پیروزی انق ...
[24 / 7 / 1398] برگرفته از وصیت‌نامه شهید اصحابی؛
[24 / 7 / 1398] من و راهپیمایی اربعین؛
[24 / 7 / 1398] فرمانده سپاه شهرکرد از مظلومیت و گمنامی شهید به ...
[24 / 7 / 1398] پیام فرزند شهید عباسی بعد از دستگیری زم؛

به اطلاع همراهان گرامی می رسانیم؛ تا شهدا مجموعه ای خودجوش و مردم نهاد است که تمام هزینه های آن به صورت مردمی و شخصی تامین می شود.


تا شهدا در طول ده سال فعالیتش به تولید و جمع آوری اطلاعات شهدا پرداخته، تلاش ما در این سایت برای حفظ آثار شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده است.


ولی امروزه سایت تا شهدا با مشکلات جدی مواجه شده است که در صورت برطرف نشدن این مشکلات اعم از (مالی، سرور سایت، طراحی، شرکت نرم افزاری،  سخت افزاری و...) ناچار به تعطیل کردن سایت خواهیم شد.


بنابراین از شما درخواست داریم در صورت تمایل برای مشارکت مالی جهت برپا ماندن سایت تا شهدا در حد توان ما را یاری فرمائید.


و پیشاپیش جهاد مالی شما را که مصداق "تُنفِقُواْ مِمَّا تُحِبُّونَ" است, آن هم در روزگار غربت و گمنامی شهدا صمیمانه ارج می نهیم. و برایتان برکت، توفیق، طول عمر ، رضایت شهدا و رضایت امام زمان (عج) را آرزومندیم.

 

شماره کارت: 5894631555363282 به نام حامد کیهانی

 

 

کدخبر: 68402
تاریخ انتشار: 27 شهریور 1398 _09:58:46
پیروزی با ادامه راه شهیدان است

شهید حاج‌حسینی تازیانی یکی از شهیدان دفاع‎مقدس استان هرمزگان در وصیت‎نامه‌اش آورده است: راه شهیدان را ادامه بدهید که پیروز خواهید شد.

تا شهدا؛ شهید غلام‌حسین حاج‌حسینی تازیانی دوم ۱۳۴۳ در روستای تازیان از توابع شهرستان بندرعباس به دنیا آمد.

یادگار علی و فاطمه تحصیلات خود را تا سوم راهنمایی ادامه داد و با فضائل قرآنی آشنایی نزدیکی داشت چراکه پدرش روحانی بود و در این مسیر با تاسی از مکتب اهل‌بیت(ع) برای مقابل با باطل راه جهاد و شهادت را یادگرفته بود.

با شروع جنگ تحمیلی غلامحسین حاج حسینی تازیانی به عنوان یک بسیجی در جبهه‌های جنگ حضور یافت و شاهد رشادت‌های زیادی در این سال‌ها در جبهه‌های جنگ بود.

منطقه‎های غرب کرخه، شرق بصره و دشت آزادگان، فکه وچزابه و عملیات‌های فتح‌المبین، بیت‌المقدس، رمضان برای رزمنده‌ای چون شهیدغلامحسین حاج حسینی تازیانی یادگاری‌های زیادی داشته است، زیرا پوتین‌های او بارها خاک‌های این منطقه‌ها را پایده بود.

سال ۶۱ که سال شهادت غلامحسین حاج حسینی تازیانی است مصادف است با عملیات‌ها و فتح‌الفتوح‌های زیادی که به اذعان فرماندهان جنگ در آن دوران سال ۶۱ نقطه عطفی در تاریخ جنگ تحمیلی است.

از جمله این فتح‌الفتوح ها عملیات رمضان است؛ عملیاتی که در شب ۲۱ رمضان و سالروز شهادت امام علی (ع) در ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه شامگاه ۲۲ تیر ماه ۱۳۶۱ با رمز یا صاحب الزمان ادرکنی در منطقه عملیاتی شرق بصره آغاز شد.

شهیدغلام‌حسین حاج‌حسینی تازیانی نیز درحالی که ۱۸ سال بیشتر نداشت، ۲۲ تیرماه در اوج گرمای شلمچه در سال ۶۱ بر اثر اصابت ترکش به سر آسمانی شد.

 مزار این شهید دفاع مقدس در روستای تازیان پایین قرار دارد.

شهید غلام‌حسین حاج‌حسینی تازیانی در وصیت‌نامه کوتاهی آورده است: سلام بر برادران انقلابی که در جبهه حق ضد باطل هستند و خداوند متعال هرچه زودتر پیروزی نصیب سربازان کند.

وی با بیان اینکه تا پیروزی اسلام و نابودی صدام برنمی‌گردم، وصیت کرده است: اگر شهید شدم به پدر و مادر بگویید که گریه نکنید و جنازه را با همکاری برادران به خاک بسپارید.

این شیهد دفاع مقدس تاکید کرده است:همیشه در فکر شهیدان راه اسلام باشید، راه شهیدان را ادامه بدهید که پیروز خواهید شد.

ابزار هدایت به بالای صفحه