شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[24 / 7 / 1398] نگاهی به سختی‌های یک مبارز که قبل از پیروزی انق ...
[24 / 7 / 1398] برگرفته از وصیت‌نامه شهید اصحابی؛
[24 / 7 / 1398] من و راهپیمایی اربعین؛
[24 / 7 / 1398] فرمانده سپاه شهرکرد از مظلومیت و گمنامی شهید به ...
[24 / 7 / 1398] پیام فرزند شهید عباسی بعد از دستگیری زم؛

به اطلاع همراهان گرامی می رسانیم؛ تا شهدا مجموعه ای خودجوش و مردم نهاد است که تمام هزینه های آن به صورت مردمی و شخصی تامین می شود.


تا شهدا در طول ده سال فعالیتش به تولید و جمع آوری اطلاعات شهدا پرداخته، تلاش ما در این سایت برای حفظ آثار شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده است.


ولی امروزه سایت تا شهدا با مشکلات جدی مواجه شده است که در صورت برطرف نشدن این مشکلات اعم از (مالی، سرور سایت، طراحی، شرکت نرم افزاری،  سخت افزاری و...) ناچار به تعطیل کردن سایت خواهیم شد.


بنابراین از شما درخواست داریم در صورت تمایل برای مشارکت مالی جهت برپا ماندن سایت تا شهدا در حد توان ما را یاری فرمائید.


و پیشاپیش جهاد مالی شما را که مصداق "تُنفِقُواْ مِمَّا تُحِبُّونَ" است, آن هم در روزگار غربت و گمنامی شهدا صمیمانه ارج می نهیم. و برایتان برکت، توفیق، طول عمر ، رضایت شهدا و رضایت امام زمان (عج) را آرزومندیم.

 

شماره کارت: 5894631555363282 به نام حامد کیهانی

 

 

کدخبر: 68398
تاریخ انتشار: 26 شهریور 1398 _21:16:44
تقدیر «مجتهدزاده» از مادر شهید «رازمیک خاچاطوریان»

رییس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس از «مادر شهید رازمیک خاچاطوریان» تقدیر کرد.

 

تا شهدا؛ مریم مجتهدزاده رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس امروز (سه‌شنبه) با حضور در منزل شهید «رازمیک خاچاطوریان» از مادر این شهید بزرگوار تقدیر کرد.

مادر شهید خاچاطوریان ضمن عرض خیرمقدم به میهمانان، اظهار داشت: از این که خانواده شهدا را فراموش نکرده‌اید، تشکر می‌کنم.

وی افزود: قبل از اینکه خبر شهادت پسرم را بیاورند، خواب دیدم که او تصادف کرده است، دقیقا همین اتفاق هم برایش افتاد. رازمیک نخستین شهید اقلیت پدافند ارتش در دوران دفاع مقدس بود.تقدیر مجتهدزاده از مادر شهید «رازمیک خاچاطوریان»

بر اساس این گزارش، «رازمیک خاچاطوریان»، بهمن ۱۳۴۳ در تهران متولد شد. تحصیلات خود را تا دوران ابتدایی پشت سر گذاشت؛ اما به علت اوضاع  نامناسب اقتصادی خانواده، مجبور به ترک تحصیل شد تا کمک‌خرج خانواده باشد.

وی در سن ۱۸ سالگی تصمیم گرفت تا به خدمت مقدس سربازی برود. در سازمان نظام وظیفه، وارد ارتش شد و دوره خدمت خود را در نیروی هوایی ادامه داد. هشت ماه بعد از حضورش در جبهه در تاریخ ۱۴ اسفند ۶۶ به علت واژگون شدن جیپ حامل وی در جاده اهواز ـ امیدیه، دچار ضربه مغزی شد و پس از یک هفته در بیمارستان اهواز در سن ۲۳ سالگی به شهادت رسید.

ابزار هدایت به بالای صفحه