شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[17 / 3 / 1399] به مناسبت سومین سالگرد شهید سید مصطفی صادقی؛
[17 / 3 / 1399] یک نویسنده دفاع مقدس در صفحه مجازی خود مطرح کرد؛
[17 / 3 / 1399] با حضور رئیس مجلس؛
[17 / 3 / 1399] «خمینی» و «خامنه‌ای»؛
[17 / 3 / 1399] فرمانده پیشرو سپاه بدر؛
[17 / 3 / 1399] نقش مردم شیراز در نهضت امام خمینی(ره)؛
[17 / 3 / 1399] ۱۷ خرداد سال ۱۳۶۴ سالروز عملیات ظفر یک؛
[17 / 3 / 1399] تأثیر عزل بنی‌صدر در بروز حماسه دارخوین؛
[17 / 3 / 1399] ​مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان؛

 

کدخبر: 68397
تاریخ انتشار: 26 شهریور 1398 _21:09:59
اجلاسیه دانشگاهیان کنگره ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی برگزار می‌شود

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مرکزی گفت: اجلاسیه دانشگاهیان ۷ مهرماه در دانشگاه اراک برگزار می‌شود و  پیشنهاد می‌شود که این برنامه از صبح زود آغاز شود.

 

تا شهدا؛ حجت‌الاسلام مهدی ایمانی‌مقدم ظهر امروز در جلسه هماهنگی اجلاسیه دانشگاهیان کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و 6200 شهید استان مرکزی با اشاره به نقش این کنگره اظهار داشت: کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و 6200 شهید استان مرکزی نماد فرهنگ انقلابی ما است.

وی افزود: دشمن امروز با شگردهای مختلفی در پی تخریب فرهنگ ایثار و شهادت است، بنابراین پرداختن به این موضوع یک اهمیت ویژه دارد.

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مرکزی تصریح کرد: برای حضور و حمایت از کنگره شهدا نیاز است با یک نگاه انقلابی وارد شویم تا بتوانیم حضوری حماسی و با شکوه در این مورد داشته باشیم.

ایمانی‌مقدم بیان کرد: در شرایط توطئه‌های دشمنان برگزاری کنگره شهدای استان می‌تواند زمینه‌های مناسبی برای به خط آوردن نسل جدید در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ایجاد کند، بنابراین حمایت همه دانشگاهیان از این برنامه یک ضرورت است و باید همه توان را در این راستا بگذاریم.

وی ادامه داد: اجلاسیه دانشگاهیان 7 مهرماه در دانشگاه اراک برگزار می‌شود و به‌دلیل اینکه در مهرماه اذان ظهر ساعت 12 بوده، پیشنهاد می‌شود که این برنامه از صبح زود آغاز شود تا تداخلی با نماز ظهر و عصر نداشته باشد.

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مرکزی عنوان کرد: دانشگاه اراک اقدامات خوبی در این راستا انجام داده که قابل تقدیر است ولی برنامه‌ریزی‌ها باید به شکل دقیق‌تری انجام شوند.

ایمانی‌مقدم افزود: روسای دانشگاه‌ها باید زمینه حضور فعال اساتید و هیئت‌های علمی را در برنامه اجلاسیه دانشگاهیان انجام دهند چراکه این برنامه علاوه بر اینکه در راستای تقویت فرهنگ ایثار و شهادت است یک برنامه علمی هم محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: همچنین اجلاسیه نقش امام که در خمین برگزار می‌شود برنامه بسیار خوب و علمی است که همه دانشگاه‌های استان باید در این برنامه حضور داشته باشند.

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مرکزی بیان کرد: اجلاسیه نقش امام(ره) در خمین دو روزه برنامه‌ریزی شده که اساتید و سخنرانان مطرحی در این برنامه شرکت و مقالات جامع علمی در راستای تبیین نقش امام ارائه می‌کنند.

ایمانی‌مقدم ادامه داد: به دلیل اهمیت اجلاسیه نقش امام(ره) در دفاع مقدس همه دانشگاه‌ها باید برنامه‌ریزی دقیقی برای حضور فعال در این برنامه داشته باشند.

وی عنوان کرد: همایش حقوق شهروندی به عهده دانشگاه پیام نور است و به دلیل اینکه بررسی مقالات تخصصی زمان زیادی لازم دارد تاریخ دقیق این همایش مشخص نیست.

ابزار هدایت به بالای صفحه