شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[2 / 11 / 1398] برادرانه‌های دو شهید؛
[2 / 11 / 1398] سردار شهید علی‌اصغر بَرغَمَدی؛
[2 / 11 / 1398] فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور خبر داد؛
[3 / 11 / 1398] با حضور رئیس سازمان بسیج ؛
[2 / 11 / 1398] ماجرای مقابله شهید سلیمانی با تجزیه عراق؛

 

کدخبر: 68277
تاریخ انتشار: 20 شهریور 1398 _12:49:09
استان همدان ۴۴۰ شهید مفقودالاثر دارد

مدیرکل بنیاد شهید استان همدان با بیان اینکه استان همدان ۴۴۰ شهید مفقودالاثر دارد، بر برگزاری مراسم تکریم از خانواده شهدای مفقودالاثر تاکید کرد.

تا شهدا؛ ناصر عارف پیش از ظهر چهارشنبه در مراسم ادای احترام به مقام شهید آیت الله مدنی که در بیت آیت الله مدنی در همدان برگزار شد؛ با تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان یکی از ویژگی‌های علما و اندیشمندان را بیدارگری و احیای دین عنوان کرد و گفت: در تاریخ اسلامی ما این ویژگی بارز و مشهود بوده است.

وی عدالت‌خواهی، استکبارستیزی و ظلم ستیزی را از دیگر ویژگی‌های علما برشمرد و با بیان اینکه شهید آیت الله مدنی در استان همدان منشا خیر و برکت بود و در بیدارگری و هدایت مردم نقشی برجسته داشت، گفت: آیت الله مدنی در قلوب مردم همدان جای دارد و هر سال در سالگرد شهادتش برنامه ای توسط مردم همدان برگزار می شود تا سیره این شهید بر جامعه ساری و جاری باشد.

مدیرکل بنیاد شهید استان همدان با بیان اینکه امروز روز بزرگداشت اسرا و مفقودین نیز نامگذاری شده است به واقعه عاشورا اشاره کرد و با بیان این که اگر در واقعه کربلا حضرت زینب(س) و امام سجاد (ع) نبودند دشمن سعی می کرد  واقعیت نهضت کربلا در همان محدوده باقی بماند و فراموش شود اما این افراد چهره کریه یزید و یزیدیان را رسوا کردند و واقعه عاشورا در عالم پخش شد، گفت: اسرای جنگ تحمیلی ایران نیز سفیران انقلاب اسلامی ایران در چنگال رژیم بعثی بودند.

عارف با اشاره به وجود ۴۴۰ شهید مفقودالاثر در استان همدان گفت: بسیاری از مادران این شهدا در آرزوی دیدن جگر گوشه خود ماندند و پدرانشان در فراق آنان نور دیده از دست دادند که باید تجلیل و تکریم خانواده شهدای مفقود الاثر در برنامه باشد

ابزار هدایت به بالای صفحه