شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[3 / 11 / 1398] با حضور رئیس سازمان بسیج ؛
[4 / 11 / 1398] معاون استاندار گیلان خبر داد؛
[4 / 11 / 1398] مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازند ...

 

کدخبر: 68255
تاریخ انتشار: 13 شهریور 1398 _10:05:27
برگزاری یادواره 450 شهید عشایر چهارمحال و بختیاری

رئیس سازمان بسیج عشایری سپاه حضرت قمربنی هاشم(ع) گفت: به منظور ارج نهادن به مقام والای شهدای عشایر چهارمحال و بختیاری یادواره شهدای عشایر استان چهاردهم شهریورماه همزمان با پنجم محرم الحرام برگزار می شود.

تا شهدا؛ علی‌اصغر ایزدی با اشاره به برگزاری یادواره شهدای عشایر چهارمحال و بختیاری، گفت: عشایر این استان 450 شهید از قشر عشایر در طول دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب اسلامی کرده و این یادواره برای ارج نهادن و تجدید بیعت با این عشایر خواهد بود.

رئیس سازمان بسیج عشایری سپاه حضرت قمربنی هاشم(ع) با بیان اینکه رئیس سازمان بسیج سخنران ویژه این برنامه است، توضیح داد: این یادواره مقدمه‌ای است برای کنگره 10 هزار شهید عشایری کشور که در سال 99 به میزبانی چهارمحال و بختیاری برگزار خواهد شد.

وی در خصوص اهداف بسیج از برگزاری این کنگره‌ها به غیر از زنده نگاه داشتن یاد شهدا، توضیح داد: در این کنگره‌ها برنامه‌ریزی صورت گرفته که سه محور فرهنگی، خدمات‌رسانی و محرومیت‌زدایی و تقویت وحدت اقوام و مذاهب به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.

ایزدی ادامه داد: قبل از برگزاری کنگره 10 هزار شهید جامعه عشایری کشور در تمام استان‌ها به صورت ویژه یادواره شهدا برگزار می‌شود و در تمام این یادواره‌ها سه محور فرهنگی، محرومیت‌زدایی و اتحاد اقوام به صورت ویژه در دستور کار قرار می‌گیرد.

این مسؤول با انتقاد از برخی بدعت‌ها که در آداب و رسوم و فرهنگ جامعه عشایری وارد شده است، توضیح داد: یکی دیگر از اهداف این یادواره‌ها تلاش برای احیا و تقویت فرهنگ عشایر و دفاع از سبک زندگی ایرانی اسلامی است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر جمعیت عشایر در کل کشور حدود یک میلیون نفر است، تشریح کرد: در دوران دفاع مقدس قطعا جامعه عشایری جمعیت محدودتری را داشتند و از این جمعیت محدود 10 هزار نفر در راه انقلاب جان خود را از دست دادند که این نشان از روحیه دلاورمردی و شجاعت عشایر در دفاع از اسلام و انقلاب است.

ابزار هدایت به بالای صفحه