شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[2 / 11 / 1398] برادرانه‌های دو شهید؛
[2 / 11 / 1398] سردار شهید علی‌اصغر بَرغَمَدی؛
[2 / 11 / 1398] فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور خبر داد؛
[3 / 11 / 1398] با حضور رئیس سازمان بسیج ؛
[2 / 11 / 1398] ماجرای مقابله شهید سلیمانی با تجزیه عراق؛

 

کدخبر: 68244
تاریخ انتشار: 11 شهریور 1398 _10:15:44
درخواست یک شهید؛ دل امام زمان را به درد نیاورید

بسیاری از مردم و حتی دوستان و همکاران و آشنایان می‌گفتند که این رزمنده‌ها که به سوریه می‌روند برای پول و ارزش‌های مادی است، برای اعراب می‌جنگند، این جنگ چه ربطی به ما دارد، مگر به کشور ما حمله کرده‌اند.

 

تا شهدا؛ شهید حیدر ابراهیم‌خانی، اولین شهید مدافع حرم شهرستان ملایر محسوب می‌شود. این شهید، متولد دوم دی ماه سال 1365 بود که به عنوان یکی از پاسداران گروه مهندسی رزمی 43 امام علی(ع) ملایر به سوریه اعزام شد. وی سرانجام، 14 فروردین سال 1395 در حلب سوریه به شهادت رسید.

شهید مدافع حرم حیدر ابراهیم‌خانی در بخشی از وصیت‌نامه‌اش نوشته بود: «بسیاری از مردم و حتی دوستان و همکاران و آشنایان می‌گفتند که این رزمنده‌ها که به سوریه می‌روند برای پول و ارزش‌های مادی است، برای اعراب می‌جنگند، این جنگ چه ربطی به ما دارد، مگر به کشور ما حمله کرده‌اند این را به همه شما می‌گویم عزیزان به فرموده حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای اگر ما الان در سوریه نمی‌جنگیدیم باید در کرمانشاه و همدان با این خدانشناس‌ها می‌جنگیدیم ازشما خواهش می‌کنم این حرفهارا نزنید چون دل امام زمان(عج) را به درد می‌آورید... من این سفر را با میل و اراده خودم رفتم و هیچ‌گونه دستور و اجباری در این زمینه نبوده. من با عشقی که به سید علی دارم و حاضر هستم بارها جانم را فدای ایشان کنم این ماموریت را با تمام وجود می‌روم و امیدوارم که حضرت زینب(س) مرا به لطف خدا یاری دهد تا بتوانم خدمتی به این مملکت و مردم نموده و همچنین رو سفید در پیش شهدا باشم. شهدایی که با شهادت خود خوش درخشیدند تا ما به اینجا برسیم.»

ابزار هدایت به بالای صفحه