شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[23 / 4 / 1399] راز سنگ‌نوشته مزار شهید نیلچیان چیست؟
[22 / 4 / 1399] معرفی کتاب «لبخند من انتقام است»؛
[23 / 4 / 1399] تجلیل از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس در کشور؛
[22 / 4 / 1399] معرفی کتاب «حاج قاسم خلبان»؛

 

کدخبر: 68055
تاریخ انتشار: 31 مرداد 1398 _13:01:53
«بالگرد‌ها شب پرواز نمی‌کنند!»

کتاب «بالگردها شب پرواز نمی کنند!» مجموعه خاطرات پاسدار و طلبه شهید «زین العابدین غریبی» است.

 

تا شهدا: «بالگردها شب پرواز نمی کنند!» مجموعه خاطرات پاسدار و طلبه شهید «زین العابدین غریبی» در 390 صفحه به قلم «زینب ترابی فر» منتشر شده است.

نویسنده خاطرات شهید را در سی خاطره از دست نوشته های شهید، همسر شهید، همرزمان و ... به طور خلاصه به رشته تحریر درآورده است.

«بالگردها شب پرواز نمی کنند!» در 390 صفحه مصور به قلم «زینب ترابی فر» تالیف و به سفارش اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سمنان و مجموعه فرهنگی شهید «حسین غنیمت پور» توسط انتشارات «صریر» در هزار نسخه منتشر شده است.

قسمتی از متن کتاب:

«... دردلم آشوب بدی افتاده بود حدود ساعت 9 شب صدای پرواز بالگرد از ستاد مرکز شنیدم صدایی که زود قطع شد، هم  شروع صدا و هم پایانش اضطراب دلم را صد چندان کرد.

دقیقه ها و ثانیه ها به سختی از کنار هم می گذشتند و من  نمی دانستم باید چه کنم؟! بارها و بارها در آن تاریکی چشمم را به شیشه چسباندم و پادگان را پاییدم همه جا غرق در تاریکی بود هیچ چیزی دیده نمی شد!!

ساعت به 12 رسید زیر تابه شام و کتری چای را خاموش کردم آنقدر مضطرب بودم که  یک لحظه انفجار مهیبی دشت را تکان داد و بعد هم  صدای جانسوز یا زهرا (س) و یا حسین (ع) همه جا پراکنده شد ...»

ابزار هدایت به بالای صفحه