شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[8 / 11 / 1398] مدیر فرهنگی بسیج دانشجویی استان یزد؛
[7 / 11 / 1398] ماجرای ساخت سریال حاج‌قاسم سلیمان در تلویزیون؛
[7 / 11 / 1398] مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان تهران اعلام کرد؛
[7 / 11 / 1398] اطلاعات ۴ شهید گمنام یزد؛
[8 / 11 / 1398] مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان خبر داد:

 

کدخبر: 68044
تاریخ انتشار: 31 مرداد 1398 _12:24:37
خاطره‌گویی مادران شهدا راهی برای معرفی الگوهایی تربیتی آنان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان گفت: برگزاری برنامه خاطره‌گویی مادران شهدا راهی برای معرفی الگوهای تربیتی آنها است. 

 

تا شهدا: مصطفی آزادبخت چهارشنبه ۳۰ مردادماه در ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس استان همدان، با اشاره به اینکه دفاع مقدس دریایی بیکران و بی انتهاست، بیان کرد: انقلاب اسلامی تحت فرماندهی امام(ره) ‌با فرهنگی اسلامی، ریشه در نهضت عاشورا و غدیر توانست پیروز شود، امتداد یابد و امروز نیز به بهترین شکل ممکن راه امام راحل را با قوت و قدرت ادامه می‌دهد.

وی ادامه داد: سرمایه‌های ارزشمندی از دفاع مقدس داریم که قادر است دنیا را عوض کند، این فرهنگ غنی خودباوری را به ما آموخت‌ که با آن وارد میدان و پیروز شدیم به همین علت همه وظیفه داریم فرهنگ دفاع مقدس را پاس داریم و ترویج کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان با اشاره به اینکه در جنگ نظامی پوزه دشمن را به خاک مالیدیم اما اکنون رسالت ما سنگین‌تر از دفاع مقدس است، اظهار کرد: شهدا در زمان جنگ خون دادند، به گفته شهید بهشتی کسانی که می‌خواهند پای ارزش‌ها بمانند باید خون دل بخورند، امروز در جنگ‌ تمام عیار روانی و اقتصادی دشمن هستیم که در این جنگ با فرهنگ دفاع مقدس پیروز هستیم.

آزادبخت ادامه داد: دشمن به دنبال این است که مردم‌ کشور را ناامید کند اما باید به او بفهمانیم‌ موشک‌های نقطه زن و توان‌ نظامی ما ریشه در جنگ‌ و دفاع مقدس دارد، اگر کوتاه می‌آمدیم فشارها بیشتر می‌شد.

وی‌ راه مقاومت را فرهنگ دفاع مقدس و توجه به رهنمودهای رهبری دانست و عنوان کرد: گاهی نیروهای خودی را با دشمن اشتباه می‌گیریم اما باید مراقب باشیم سخنان و رفتار ما دستاویزی برای دشمن نشود، بدون شک توجه به ولایت و فرهنگ ایثار ما را به سرمنزل مقصود می‌رساند.

آزادبخت با بیان اینکه از ابتکارات در حوزه بزرگداشت هفته دفاع مقدس استقبال می‌کنیم، اظهار کرد: ماداران و همسران شهدا سراسر خاطره و تجربه هستند و با برگزاری برنامه خاطره‌گویی مادران شهدا می‌توانیم از الگوهای تربیتی آنها بهره ببریم. 

وی با اشاره به اینکه رسانه‌ها پررنگ مسائل دفاع مقدس را منتشر کنند، خاطرنشان کرد: برنامه‌ دستگاه‌ها به گونه‌ای برگزار شود که باهم تداخل پیدا نکنند تا کیفیت برنامه پایین نیایید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان در پایان گفت: در مدیریت ارشد استان سعی می شود در شایسته سالاری با نگاه به رزمندگان دفاع مقدس و خانواده‌های شهدا استفاده ببریم.

ابزار هدایت به بالای صفحه