شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[8 / 11 / 1398] مدیر فرهنگی بسیج دانشجویی استان یزد؛
[7 / 11 / 1398] ماجرای ساخت سریال حاج‌قاسم سلیمان در تلویزیون؛
[7 / 11 / 1398] مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان تهران اعلام کرد؛
[7 / 11 / 1398] اطلاعات ۴ شهید گمنام یزد؛
[8 / 11 / 1398] مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان خبر داد:

 

کدخبر: 68032
تاریخ انتشار: 30 مرداد 1398 _16:52:38
تندیس شهید «حسین ادبیان» در منطقه عملیاتی بازی‎دراز ساخته می‎شود

سردار «مراد علی محمدی» گفت: به پاس شجاعت و دلاوری شهید «حسین ادبیان» تندیسی از شهید والامقام در محل ارتفاعات بازی‎دراز (محل شهادت شهید) در آینده ساخته خواهد شد.

 

تا شهدا: خانواده معظم شهید حسین ادبیان و جمعی از پیشکسوتان نیروهای مسلح استان امروز (چهارشنبه) با مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمانشاه دیدار و گفت‌وگو کردند.

سرتیپ دوم پاسدار «مراد علی محمدی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمانشاه ضمن تشکر از حضور خانواده شهید حسین ادبیان و پیشکسوتان دفاع مقدس در این اداره کل، اظهار داشت: یکی از افتخاراتم در طول 40 سال خدمت، تلاش و پیگیری تفحص پیکر شهید حسین ادبیان و هماهنگی با کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح  و خوشحالی مادر بزرگوارش از کشف پیکر مطهر این شهید بود.

وی با اشاره به نقش برجسته و تاثیرگذار شهید ادبیان در جبهه ‏های نبرد در اوائل دفاع مقدس افزود: ایشان به عنوان فرمانده گردان تکاور مالک اشتر همواره در نقاط حساس منطقه حضور داشته و به شهادت فرماندهان عالی سپاه چون سرلشگر پاسدار  شهید حسین همدانی از ناجیان شهر سرپل‎ذهاب در تهاجم دشمن به این شهر بوده است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس  استان کرمانشاه و نقش شهید در  خصوص طراحی  عملیات بازی‏‌دراز و حمله به  قله مهم و استراتژیک 1150 از دیگر اقدامات این شهید والامقام است که به آن اشاره کرد و افزود: که  به پاس شجاعت و دلاوری این شهید والامقام و معرفی ایشان به نسل جوان کشور تندیسی از این شهید در محل ارتفاعات بازی‎دراز (محل شهادت شهید) در آینده ساخته خواهد شد.

در ادامه این دیدار حسن ادبیان برادر شهید والامقام ضمن تشکر از مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان  جهت پیگری و تلاش در جهت کشف پیکر شهید، گفت: اصرار مادرم برای جستجوی دوباره پیکر شهید و پیگری‎های خالصانه سردار محمدی و زحمات کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح باعث شد پیکر برادرم بعد از 38 سال گمنامی در شب شهادت امام جعفر صادق (ع) بر فراز بالاترین قله بازی‎دراز پیدا شود.

وی با اشاره به مراسم با شکوه تشییع و خاکسپاری شهید ادبیان در میان خیل عظیم مردم شهید پرور و نیروهای مسلح استان گفت: در دنیای وانفسای امروزی که مردم غرق در زندگی‎های روزمره خود شده‎اند حضور شهدایی چون شهید ادبیان مانند فانوسی است که مسیر رسیدن به آرمان‎های امام و انقلاب را دوباره به ما نشان می‎دهد تا  خدای نکرده از بیراهه‎ها نرویم.

رضا شاه‌ویسی سردار سرتیپ دوم بازنشسته از پیشکسوتان دفاع مقدس استان نیز در این دیدار شهید ادبیان را افتخار استان کرمانشاه و همه ایران دانست و گفت: شهید ادبیان یک شهید ملی است که برای معرفی او به نسل جوان باید از همه ظرفیت‎های فرهنگی و اجرایی استان استفاده کرد.

در پایان این دیدار مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمانشاه با اهداء  لوح یادبودی از طرف سردار سرتیپ بسیجی دکتر بهمن کارگر ریاست بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس از خانواده شهید ادبیان تقدیر کرد.

ابزار هدایت به بالای صفحه