شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[6 / 11 / 1398] به بهانه سالروز تولد شهید عباس ورامینی؛
[6 / 11 / 1398] روایتی از حال‌و‌هوای این روزهای «محمد‌مهدی» فرز ...
[6 / 11 / 1398] دل‌نوشته پدر یکی از شهدای سقوط هواپیما؛
[7 / 11 / 1398] ماجرای ساخت سریال حاج‌قاسم سلیمان در تلویزیون؛
[6 / 11 / 1398] شهید سیدهادی شماعی؛
[6 / 11 / 1398] با حضور رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی؛
[6 / 11 / 1398] از مقابل ستاد نیروی دریایی ارتش انجام می‌شود؛

 

کدخبر: 68007
تاریخ انتشار: 29 مرداد 1398 _18:48:19
«کربلای تاریخ‌ساز» منتشر شد

کتاب کربلای تاریخ ساز انقلاب اسلامی که مجموعه پیام ها و بیانات امام خمینی و مقام معظم رهبری در خصوص حادثه هفتم تیر است توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.

 

تا شهدا: تاب کربلای تاریخ ساز انقلاب اسلامی که مجموعه پیام ها و بیانات امام خمینی و مقام معظم رهبری در خصوص حادثه هفتم تیر است توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.

حادثه هفتم تیر سال ۱۳۶۰ و به شهادت رسیدن همزمان ۷۲ تن از یاران انقلاب حادثه‌ای نیست که از سپهر انقلاب و تاریخ آن پاک شود. این حادثه با توجه به عظمت و ابعاد متعددی که در آن وجود دارد تا کنون تأثیرات عمیقی در گام نخست حرکت انقلاب و ملت انقلابی ایران داشته است. از این رو یادآوری این حادثه عظیم و بیان ابعاد و تأثیرات آن همواره مورد توجه امامین انقلاب و به خصوص حضرت امام خامنه‌ای«حفظه‌الله» بوده است. توجهاتی که در یک رویکرد کلان در جهت احیاء و زنده نگه داشتن این حادثه در سطح جامعه بوده و در پی بهره‌مند سازی انقلاب از آثار و برکات آن در طلیعه گام دوم انقلاب است.

از این رو  مرور بیانات امامین انقلاب در خصوص این حادثه، سبب شناخت ابعاد و آثار آن شده و می‌تواند دست‌مایه معرفی هر چه بیشتر این حادثه و شهدای آن گردد. این مجموعه با گردآوری تمام پیام ها و بیانات حضرت امام خمینی; و  فرمایشات امام خامنه ای«حفظه‌الله»  در خصوص شهدای هفتم تیر و ماجرای ترور ناجوانمردانه و وحشیانه آنان، سعی نموده است این مهم را محقق سازد.

در این اثر تلاش شده است زمینه بهره‌گیری‌های متنوع صاحبان اندیشه، فعالان فرهنگی و عموم علاقه‌مندان به شهدای گرانقدر حادثه هفتم تیر، به خصوص شهید آیت الله بهشتی فراهم شود. لذا این اثر از قسمت‌های متنوعی به شرح ذیل برخوردار است:

درآمد : مرور مختصر حادثه هفتم تیر
معرفی اجمالی حزب جمهوری اسلامی و فاجعه انفجار دفتر مرکزی آن در هفتم تیر سال ۱۳۶۰ و وقایع پس از آن.
فصل نخست : پیام ها و بیانات امام خمینی; پیرامون شهید بهشتی و حادثه هفتم تیر
ارائه پیام‌های بنیانگزار کبیر انقلاب اسلامی ایران در پی حادثه هفتم تیر و بیانات روشنگرانه ایشان در خصوص این حادثه و شهدای والامقام آن.
فصل دوم : بیانات مقام معظم رهبری«حفظه‌الله» در سه بخش
بخش نخست : مرور سریع بیانات : چکیده‌ای کوتاه، جامع و کاربردی از بیانات بیست ساله‌ی امام خامنه‌ای«حفظه‌الله»  پیرامون حادثه هفتم تیر و مباحث مرتبط با آن به عنوان نمایی کلی از فرمایشات ایشان در این خصوص. در این قسمت به  ابعاد حادثه، مسببان و عاملان حادثه، جایگاه شهدا، و ضرورت زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره این حادثه تاریخی اشاره شده است.
بخش دوم : مشروح بیانات مقام معظم رهبری«حفظه‌الله» : مجموع بیانات مقام معظم رهبری«حفظه‌الله»  در خصوص این حادثه و شهدای گرانقدر آن که در دیدار با خانواده‌های شهدا، مسئولین قوه قضائیه و اقشار مختلف مردم ایراد شده است. دسته‌بندی و چینش مطالب در این بخش بر اساس تاریخ و از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۹۵ می‌باشد.
بخش سوم : جمله های شاخص ( روشنای راه ) : گلچینی از جمله های ناب و کوتاه از سخنان مقام معظم رهبری«حفظه‌الله» که هر کدام به تنهایی می‌تواند ابعاد و جایگاه ویژه حادثه هفتم تیر را بازنمایی کند و گامی در راستای زنده نگه‌داشتن این حادثه باشد. جملات این بخش می‌تواند دست مایه تولیدات هنری و رسانه ای قرار گرفته و در قالب پوستر، بنر و مانند این نام و یاد این حادثه و شهدای والامقام آن را زنده نگه دارد.

امید است این اثر نقشی اندک در زنده نگه داشتن یاد آن حادثه عظیم و شهدای معظم آن داشته باشد و موجب استمرار برکات آن در گام دوم انقلاب اسلامی ایران گردد.

برشی از کتاب:
ما روی مسئله‌ی شهدایمان انصافاً کم‌کاری کردیم. این حادثه‌ی شهدای هفتم تیر ظرفیّت عجیبی دارد برای معرّفی شدن؛ هم معرّفی شدن این چهره‌هایی که آماج این جنایت قرار گرفتند؛ هم معرّفی ملّت ایران که چگونه در یک چنین حادثه‌ی تکان‌دهنده‌ای خودش را نگه می‌دارد، حفظ می‌کند و نه فقط از میدان در نمی‌رود بلکه روحیّه‌ی مضاعف پیدا می‌کند؛ هم معرّفی دشمنان که چه موجودات پست و چه سیاست‌های خبیثی پشت سرِ این حوادث قرار دارد، ... این‌ها را معرّفی نکردیم. خیلی کار می‌شد کرد و باید کرد؛ دستگاه‌های مسئول و همه‌ی ما دچار کم‌کاری هستیم. و به نظر می‌رسد که این کار را هم بایستی سپرد به جناح فرهنگیِ مؤمنِ انقلابیِ مردمیِ خودجوش.      
حضرت امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) (۰۶/۰۴/۹۴)

کتاب "کربلای تاریخ ساز انقلاب اسلامی"  در قطع رقعی و ۱۸۴ صفحه و  به کوشش جواد شفیعیان حیدری، توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.
علاقه‌مندان جهت تهیه کتاب "کربلای تاریخ ساز انقلاب اسلامی"  می‌توانند از طریق سایت manvaketab.ir با تخفیف ویژه تهیه نمایند و یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ کتاب را با پست رایگان دریافت نمایند

ابزار هدایت به بالای صفحه