شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[6 / 11 / 1398] به بهانه سالروز تولد شهید عباس ورامینی؛
[6 / 11 / 1398] روایتی از حال‌و‌هوای این روزهای «محمد‌مهدی» فرز ...
[6 / 11 / 1398] دل‌نوشته پدر یکی از شهدای سقوط هواپیما؛
[7 / 11 / 1398] ماجرای ساخت سریال حاج‌قاسم سلیمان در تلویزیون؛
[6 / 11 / 1398] شهید سیدهادی شماعی؛
[6 / 11 / 1398] با حضور رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی؛
[6 / 11 / 1398] از مقابل ستاد نیروی دریایی ارتش انجام می‌شود؛

 

کدخبر: 67972
تاریخ انتشار: 27 مرداد 1398 _12:44:24
پایداری آزادگان دفاع مقدس متاثر از ولایت پذیری بود

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) گفت: استقامت، صبر و پایداری آزادگان دوران دفاع مقدس در طول دوران اسارت در پرتو ولایت اهل‌بیت (ع) شکل گرفت.

 

تا شهدا: آیت‌الله سید محمد سعیدی شامگاه شنبه در آیین گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، در مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) قم اظهار داشت: همه مردم دنیا وقتی کشورشان مورد حمله و تجاوز قرار می‌گیرد، از کشور خود دفاع می‌کنند و انگیزه و منشاء این حرکت‌های دفاعی در کشور‌های جهان با یکدیگر متفاوت است.

وی با بیان اینکه در کشوری مانند ایران مردم، چون امر اهل‌بیت است که در برابر متجاوز بایستند و نرمش نکنند، به میدان نبرد می‌شتابند، افزود: کسانی که اعتقاد راسخ و راستین به مسائل توحیدی و ولایی دارند استقامت و صبوری‌شان در برابر دشمن با دیگران متفاوت است.

سعیدی با اشاره به دوران سخت و بسیار دشوار اسارت خاطرنشان کرد: در این دوران عده‌ای به شهادت رسیدند و جانباز شدند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک و تهنیت میلاد پر خیر و برکت امام هادی (ع) به زیارت جامعه کبیره امام دهم اشاره کرد و گفت: اگر ما امروز به اهل‌بیت معرفت و شناخت پیدا کردیم، به برکت این زیارت است.

وی زیارت غدیریه در عید غدیر خم را نیز از دیگر متون و آثار ارزشمند امام هادی برشمرد و افزود: آن حضرت با سخن‌های خود راه شناخت و معرفت اهل‌بیت را به ما نشان دادند.

امام‌جمعه قم همچنین با اشاره به عید سعید غدیر خم بیان کرد: سلسله ولایت به ولایت‌فقیه منتهی می‌شود، که همان ریسمان الهی است و اگر به آن متصل شدید خدا از شما راضی می‌شود.

سعیدی نعمت ولایت را بالاترین نعمت الهی و مهم‌ترین عامل برای جلوگیری از تفرقه عنوان و تاکید کرد: هر کس به ولایت اعتقاد داشته باشد، دینش کامل خواهد شد.

ابزار هدایت به بالای صفحه