شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[23 / 6 / 1398] در ایام شهادت آیت الله قدوسی، از مدیران کارآمد ...
[23 / 6 / 1398] حال و هوای متفاوت مداحان در جبهه؛
[23 / 6 / 1398] یادبود شهید سید ناصر موسوی؛
[24 / 6 / 1398] بازخوانی زندگی شهیدبلال درویشی؛
[24 / 6 / 1398] بازخوانی زندگی شهیدسید مرتضی احمدآبادی؛
[23 / 6 / 1398] بازخوانی زندگی شهید محمدابراهیمی؛
[23 / 6 / 1398] برگرفته از وصیت‌نامه شهیداعرابی؛

 

کدخبر: 67958
تاریخ انتشار: 27 مرداد 1398 _11:04:04
برگزاری اولین کنگره ملی شهدای عشایر کشور در بهار ۹۹

جانشین سازمان بسیج عشایری کشور و دبیر کنگره شهدای عشایری گفت: پس از برگزاری کنگره‌ها و یادواره‌های محلی و استانی، اجلاسیه پایانی این کنگره بهار سال آینده برگزار خواهد شد.

 

تا شهدا: سرهنگ "احمد سعیدی" امروز ۲۶ مردادماه در دیدار با استاندار کرمان گفت: از حدود شش هزار و پانصد شهید عشایر کشور، قریب به ۱۲۰۰ نفر متعلق به عشایر استان کرمان بودند که می‌توان گفت استان کرمان استان عشایر خیزی است.

وی با بیان اینکه نقش عشایر در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس آنگونه که شایسته بوده به خوبی تبیین نشده ادامه داد: برگزاری این کنگره فرصت خوبی برای قدردانی و همچنین بیان نقش موثر این قشر در پیروزی انقلاب اسلامی و حفاظت از مرزهای میهن اسلامی است.

سعیدی افزود:عشایر در راه اسلام و وطن اسلامی؛ امتحان خوبی پس دادند و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، این اولین کنگره ملی شهدای قشر عشایر کشور خواهد  بود که باید به خوبی در سطح کشور برگزار شود.

دبیر کنگره عشایر کشور با بیان اینکه هم اکنون در ۲۱ استان کشور بسیج عشایر در حال فعالیت است، افزود: پس از استان فارس، بیشترین تعداد شهدای عشایر مربوط به استان کرمان است.

وی گفت: برگزاری این کنگره با سه رویکرد اصلی «فرهنگی»، «خدمات‌رسانی و محرومیت‌زدایی» و «تقویت وحدت اقوام و مذاهب» شروع به فعالیت در استان‌ها  کرده است.

سعیدی همچنین در خصوص نقش عشایر در امنیت پایدار مرزها، میراث فرهنگی و محافظت از هویت و فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی گفت: باید برانگیختگی قشری در بین آحاد جامعه پیش بیاید و همه اقشار و ارگان های مرتبط برای به ثمر رسیدن اهداف این سه رویکرد کنگره تلاش نمایند.

جانشین سازمان بسیج عشایری کشور با اشاره به پراکندگی عشایر کشور در ۵۹ درصد خاک ایران، گفت: پس از برگزاری کنگره‌ها و یادواره‌های محلی و استانی، اجلاسیه پایانی این کنگره بهار سال آینده برگزار خواهد شد

به گزارش ایسنا استاندار کرمان نیز در این دیدار با اشاره به برگزاری کنگره ملی شهدای عشایر در سه ماهه اول سال ۹۹  گفت: برگزاری کنگره  شهدای عشایر، اقدام ارزشمند و خوبی است که می تواند نقش عشایر را در برهه‌های مختلف تاریخ مرزو بوم این کشور تبیین و تشریح کند.

 محمد جواد فدایی با اشاره به نقش آفرینی عشایر غیور کشور در تمامی برهه‌های حساس و سرنوشت‌ساز انقلاب اسلامی، گفت: برگزاری این کنگره می تواند برای آینده عشایر و حل و فصل برخی از مشکلات عشایر کارگشا باشد.

وی گفت: با توجه به سابقه استان کرمان در برگزاری دومین کنگره شهدای استان و با توجه به رهنمود های مقام معظم رهبری در دیدار با برگزار کنندگان این کنگره، می‌توان به صورت مناسب و درخور شان شهیدان عشایر، از تجارب کنگره شهدای استان برای کنگره ملی شهدای عشایر استفاده و برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داد.

ابزار هدایت به بالای صفحه