شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[7 / 11 / 1398] ماجرای ساخت سریال حاج‌قاسم سلیمان در تلویزیون؛
[7 / 11 / 1398] مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان تهران اعلام کرد؛
[7 / 11 / 1398] اطلاعات ۴ شهید گمنام یزد؛
[8 / 11 / 1398] مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان خبر داد:
[8 / 11 / 1398] با حضور تعدادی از فرماندهان و کارکنان نداجا؛

 

کدخبر: 67953
تاریخ انتشار: 26 مرداد 1398 _21:50:46
کرمانشاه در دوران دفاع مقدس۱۸۰۰ آزاده سرافراز دارد

حجت الاسلام عسگری با اشاره به مقاومت و پایداری اسرا در زندان‌های رژیم بعث عراق، گفت: از مجموع ۴۲ هزار آزاده‌ای که در کشور داریم ۱۸۰۰ نفر کرمانشاهی هستند.

 

تا شهدا: حجت الاسلام «هادی عسگری» با گرامیداشت سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی در ۲۶ مرداد سال ۱۳۶۹  گفت: اولین کاروان از اسرا در این روز از طریق مرز خسروی وارد خاک پاک ایران اسلامی شدند.

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه، با بیان اینکه رنج و سختی اسارت کمتر از جانبازی و شهادت نیست، گفت: بالاترین درجه از ایثار و از خودگذشتگی را در مقاومت و پایداری آزادگان سرافراز شاهد بودیم که در زندان های رژیم بعث عراق اسیر بودند.

 

وی با اشاره به شکنجه های طاقت فرسای جسمی و روحی که افسران بعثی علیه اسرا روا می داشتند، اظهار کرد: تعداد زیادی از آزادگان ما حتی تا پای جان ایستادگی کرده و سال ها بعد پیکرهای مطهرشان در قالب کاروان شهدای غریب به میهن اسلامی بازگشتند.

 

حجت الاسلام عسگری، با پاسداشت عظمت و بزرگی کاری که اسرا با پایداری از اهداف و آرمان های خود داشتند، ابراز کرد: آزادگان سرافراز با اتکا به قدرت الهی و ایمان خود، خاکریز مقاومت را در خاک دشمن زدند.

 

وی از برگزاری مراسم سالروز بازگشت آزادگان سر افراز قبل از نماز مغرب و عشای امروز(شنبه، ۲۶ مرداد) همزمان با آغاز بازگشت آزادگان به میهن در مجتمع بعثت کرمانشاه خبر داد و اضافه کرد: از مجموع ۴۲ هزار آزاده ای که در کشور داریم ۱۸۰۰ نفر کرمانشاهی هستند. 

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کرمانشاه، از آزادگان به عنوان اسوه‌های صبر و مقاومت و سفیران انقلاب در دل دشمن بعثی یادکرد و گفت : ۲۶ مرداد یادآور روز جشن و شادی مردم به ویژه مردم استان کرمانشاه است که برای اولین بار میزبان آزادگان شدند./شبستان

ابزار هدایت به بالای صفحه