شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[1 / 11 / 1398] مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران خبر داد؛
[1 / 11 / 1398] شهید سیدمحمد جلیلی‌صدر؛
[2 / 11 / 1398] برادرانه‌های دو شهید؛
[2 / 11 / 1398] ماجرای مقابله شهید سلیمانی با تجزیه عراق؛
[2 / 11 / 1398] سردار شهید علی‌اصغر بَرغَمَدی؛

 

کدخبر: 67857
تاریخ انتشار: 22 مرداد 1398 _12:34:40
«خاک، خون، خاطره»

کتاب «خاک، خون، خاطره» گزیده خاطرات رزمندگان خراسان شمالی در چهارمین جشنواره استانی خاطره نویسی دفاع مقدس است.

 

تا شهدا: کتاب «خاک، خون، خاطره» گزیده خاطرات رزمندگان خراسان شمالی در چهارمین جشنواره استانی خاطره نویسی دفاع مقدس است که با تلاش داوران نظم و نسق یافته است.

جشنواره خاطره نویسی دفاع مقدس در راستای تحقق نهضت خاطره نویسی، ارتباط نزدیک نسل جوان با مسئله جنگ و دفاع مقدس، انتقال تجربه ها و خاطرات دفاع مقدس به مدارس و مکان های تحصیلی و ماندگار شدن مسئله دفاع و صیانت از ارزش های نظام و اسلام در ذهن و زبان آیندگان، هر ساله در استان ها برگزار می شود.

قسمتی از متن کتاب «خاک، خون، خاطره»:

«غروب یکی از روزهای سرد پاییز،ذسرخی زیبایی، فضای جبهه را روحانی کرده بود. برادران امداد و کمک، لوازم اهدایی مردم را در بین سنگرها تقسیم می کردند. در بین بسته ها، پاکتی از خواهری کوچک به دستم رسید؛ پاکت را باز کردم. داخل پاکت بسته شکلاتی کوچک همراه یک نامه بود. در نامه نوشته شده بود:

ضمن عرض سلام و درود به رزمندگان، برادر رزمنده! من این بسته شکلات را از پول توجیبی که خانواده ام به من داده اند، خریده ام و برای شما بردر عزیز می فرستم تا توانسته باشم از این طریق ابراز محبتم را نسبت به شما عزیزان بیان کرده باشم. امیدوارم سربازی باوفا برای امام و برادری شجاع و رزمنده برای دفاع از این آب و خاک و ما خواهران کوچکتان باشید.

هنگام خواندن این جمله ...»

ابزار هدایت به بالای صفحه