شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[1 / 11 / 1398] مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران خبر داد؛
[1 / 11 / 1398] شهید سیدمحمد جلیلی‌صدر؛
[2 / 11 / 1398] برادرانه‌های دو شهید؛
[2 / 11 / 1398] ماجرای مقابله شهید سلیمانی با تجزیه عراق؛
[2 / 11 / 1398] سردار شهید علی‌اصغر بَرغَمَدی؛

 

کدخبر: 67849
تاریخ انتشار: 22 مرداد 1398 _11:58:17
مراسم گرامیداشت شهید تکاور سرلشکر ابراهیم خانی برگزار می شود

مراسم گرامیداشت شهدای تکاور و شهید تکاور سرلشکر ابراهیم خانی برگزار می شود.

 

تا شهدا: عصر پنج شنبه در محل باغ موزه دفاع مقدس مراسم بزرگداشت مقام تکاور شهید سرلشکر ابراهیم خانی و دیگر شهدای تکاور دوران دفاع مقدس برگزار می شود. این مراسم با عنوان «دیدارهای ناتمام» از ساعت ۱۸ آغاز می شود.

 "شهید سرلشکر ابراهیم خانی" در بهمن ماه ۱۳۴۰ در روستای طراقیه (نزدیک غار علیصدر ) در کبودراهنگ استان همدان بدنیا آمد. وی پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی در زادگاهش ، برای ادامه تحصیل به شهر همدان و سپس تهران رفت.
بعد از اخذ دیپلم همزمان با سالهای جنگ از طریق آزمون تکاوری ( لشکر ۲۳ نیروی مخصوص) وارد دانشگاه افسری شیراز شد. پس از اخذ لیسانس به عنوان فرمانده به صف رزمندگان اسلامی در مرزهای شمال غربی کشور پیوست.بعد از چندین سال دفاع جانانه از وطن در بیست و ششم خرداد ۱۳۶۶ همزمان با عملیات نصر سه قرارگاه ایشان در سردشت توسط نیروهای کوموله کردستان فاش کردید و با شلیک توپ بدست نیروهای عراقی هنگام اذان مغرب بدرجه رفیع شهادت نایل شد.
قابل ذکر است که شهید خانی به عنوان یکی از افراد شاخص ارتش جمهوری اسلامی به دلیل اقدامات شجاعانه همواره مورد پیگیری دشمنان اسلام بودو حتی بعد از شهادتش دشمنان به شکلهای مختلف شهادت او را موجب شادمانی خود می دانستند.کما اینکه در رسانه هایشان از جمله رادیو فارسی و رادیو عربی عراق این شادمانی نشان داده شد.

ابزار هدایت به بالای صفحه