شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[27 / 10 / 1398] زندگی تا شهادت شهید حسینی‌محراب؛
[27 / 10 / 1398] شهید احمد ترکمان‌منش؛
[28 / 10 / 1398] مبارزات شهید نواب صفوی با استعمار انگلیس در آبا ...
[28 / 10 / 1398] معاون سیاسی استانداری کهگیلویه وبویراحمد؛

 

کدخبر: 67836
تاریخ انتشار: 21 مرداد 1398 _15:05:39
«کوچ محبت»

زندگینامه و خاطرات امير سرلشگر شهيد «برزو سليمی» فرمانده پادگان الله اکبر اسلام آبادغرب لشگر 81 زرهی کرمانشاه در کتاب «كوچ محبت» به چاپ رسیده است.

 

تا شهدا: كتاب «كوچ محبت» زندگی نامه و خاطرات امير سرلشکر «شهيد برزو سليمی» است كه به قلم «سوسن نجفی» به سفارش كنگره سرداران، اميران، فرماندهان و 9 هزار و هشتصد شهيد استان كرمانشاه و اداره كل حفظ‌ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان كرمانشاه به چاپ رسيده است.

«كوچ محبت» زندگینامه و خاطرات شهيد برزو سليمی را در 5 فصل: «كودكی»، «ازدواج تا شهادت»، «خاطرات فرزندان»، «خاطرات شهيد از كلام همرزمان»، «شهيد به روايت تصوير» به رشته تحرير درآورده است.

بخشی از كتاب:

تا به کرمانشاه رسیدیم احساس می کردم چرخ اتومبیل حرکت نمی کند. نمی دانستم کجا باید برویم؟ بالاخره رسیدیم و با واقعیتی که هرگز نمی خواستم مواجه شوم روبرو شدم. نامه‌ای را به داخل منزل انداخته بودند که حاکی از شهادت همسر مهربانم بود. بعدها نحوه شهادت ایشان را چنین بیان كردند: نیروهای همسرم بواسطه‌ی حمله‌ی ناجوانمردانه‌ی منافقین خسته و گرسنه در محلی نزدیک سرپل‌ذهاب مستقر شدند. ایشان به همراه راننده جهت آوردن آب و غذا و اطلاع از وضعیت دشمن راهی اسلام‌آبادغرب می شود. راننده دچار كسالت می شود و ايشان رانندگی می کنند. به راننده که هنوز مسافتی نرفته‌اند می گوید: برگردد.

وقتی وارد شهر اسلام‌آباد می شود، متأسفانه توسط یکی از عوامل خود فروخته شناسایی می شود و منافقین کوردل او را به عنوان فرمانده نظامی دستگیر و به مدت سه شبانه روز ایشان و چند نفر دیگر را در فرمانداری شهرستان اسلام‌آباد زندانی می کنند.

ابزار هدایت به بالای صفحه