شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[2 / 6 / 1398] تکلیف‌مداری در فرهنگ دفاع مقدس؛
[2 / 6 / 1398] معرفی کتاب؛
[2 / 6 / 1398] نگاهی به کتاب «انتخابی دیگر» یادنامه شهید سیدعل ...
[2 / 6 / 1398] همسر شهید یدالله سلیمانی؛
[2 / 6 / 1398] یک فرمانده دفاع مقدس؛
[2 / 6 / 1398] یک آزاده دوران دفاع مقدس روایت کرد؛
[2 / 6 / 1398] معرفی کتاب؛

 

کدخبر: 67831
تاریخ انتشار: 21 مرداد 1398 _14:46:59
عملیات مرصاد جوابی دندان‌شکن به منافقان بود

مسئول نمایندگی ولی فقیه در یگان حفاظت هواپیمایی سپاه فرودگاه‌های استان سیستان و بلوچستان گفت: عملیات مرصاد جوابی دندان‌شکن به منافقان بود.

 

تا شهدا: حجت الاسلام و المسلمین «نعیم اربابی» مسئول نمایندگی ولی فقیه در یگان حفاظت هواپیمایی سپاه فرودگاه‌های استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: عملیات مرصاد در پاسخ به عملیاتی به نام فروغ جاویدان انجام شد.

وی گفت: عملیات مرصاد آخرین عملیات رزمی جمهوری اسلامی ایران در جنگ تحمیلی هشت ساله است با این تفاوت که این بار نیروهای دشمن از جنس عراق نبودند، بلکه ایرانیانی بودند که در قالب نیروهای شبه نظامی موسوم به ارتش آزادی بخش ملی، تحت رهبری مجاهدین خلق با حمایت صدام به مرزهای ایران حمله کرده بودند.

حجت‌الاسلام اربابی در ادامه افزود: عملیات فروغ جاویدان نام نبردی بود که توسط سازمان مجاهدین خلق طرح‌ریزی شد و فرماندهی نیروهای ایرانی در این عملیات عظیم بر عهده شهید صیاد شیرازی و فرماندهی مجاهدین خلق در این ماجرا بر عهده «مسعود رجوی» بود.

این مسئول بیان داشت: در پنجم مرداد ۱۳۶۷رزمندگان خودی عملیات مرصاد را با رمز «یا علی بن ابی طالب (ع) آغاز کردند و طی چندین ساعت صدها تن از منافقین را به هلاکت رساندند و بار دیگر دشمنان انقلاب با شکست مفتضحانه‌ای روبرو شدند.

ابزار هدایت به بالای صفحه