شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[2 / 11 / 1398] برادرانه‌های دو شهید؛
[2 / 11 / 1398] سردار شهید علی‌اصغر بَرغَمَدی؛
[2 / 11 / 1398] فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور خبر داد؛
[3 / 11 / 1398] با حضور رئیس سازمان بسیج ؛
[4 / 11 / 1398] معاون استاندار گیلان خبر داد؛
[2 / 11 / 1398] ماجرای مقابله شهید سلیمانی با تجزیه عراق؛

 

کدخبر: 67816
تاریخ انتشار: 20 مرداد 1398 _23:48:05
مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس لرستان همچنان در فاز اول و دوم

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت:‏ ۱۱۰ میلیارد برای احداث مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس هزینه شده است.

 

تا شهدا: حجت‌الله ناصرپور در مراسم تجلیل از خبرنگاران فعال درزمینهٔ دفاع مقدس اظهار کرد: دانش یا تصریحی است یا ضمنی و خبرنگاران که واسطه بین قدرت قلم و مردم هستند، دانش ضمنی را تبدیل به دانش تصریحی می‌کنند.

وی با بیان اینکه وحی تا نوشته نشد ماندگار نماند، ادامه داد: خبرنگار با قلم خود بشریت را ثبت و ضبط می‌کنند و آن را در قالب دانش تصریحی قرار می‌دهند.
ناصرپور اضافه کرد: در تعریف حرفه خبرنگاری مؤلفه‌های صحت، دقت، استاندارد بودن، انصاف و توازن مورد تأکید است. شرافت را شهید صارمی‌ها و شهدای خبرنگار به مؤلفه‌های خبرنگاری اضافه کردند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان‏ خاطرنشان کرد: نزدیک‌ترین افراد به گفتمان دفاع مقدس خبرنگارانند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس لرستان یکی از مهم‌ترین مراکزی دانست که می‌تواند ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع را به منصه ظهور برساند.

ناصرپور یادآور شد: این مرکز به‌خوبی می‌تواند آنچه در دفاع مقدس  رخ داده است را به نماش بگذارد.

این مسئول یادآور شد: پروژه احداث مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس لرستان از سال ۱۳۹۰ شروع شده و مساحت کل آن ۱۳۲ هزار مترمربع است. ساختمان مرکزی این پروژه ۵۵۰۰ مترمربع است.

وی تصریح کرد: تا امروز ۱۱۰ میلیارد ریال با کمک استان و بنیاد مرکز برای ساخت این پروژه هزینه کرده‌ایم.

ناصرپور گفت: پیشرفت ساختمان اصلی این پروژه ۸۰ درصد است. کل این مرکز حدود ۹ فاز دارد که ما همچنان در فاز ۱ و ۲ هستیم و به دلیل کمبود اعتبار کار به‌کندی پیش می‌رود.

وی افزود: اعتبار مصوب امسال برای این پروژه از محل اعتبارات  استان ۱۵ میلیارد ریال است.

ناصرپور گفت: به لحاظ مهندسی بسیار زیبا در این مجموعه کار شده است. مرکز دفاع مقدس لرستان قلعه و دژ ارزش‌های جمهوری اسلامی است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان ‏خاطرنشان کرد: مشکل اساسی ما برای ادامه ساخت این پروژه پول و اعتبار است. قبل از اعتبار به نظر من مهم‌ترین مشکل برای احداث این مرکز در اولویت نبودن احداث آن برای مسئولان بوده چراکه مرکز فرهنگی موزه و گردشگری مذهبی به‌عنوان یک دغدغه برای مسئولین تعریف نشده است.

وی اظهار کرد: کل بودجه موردنیاز این پروژه ۲۰ میلیارد تومان است.

ناصرپور افزود: ارزش‌های دفاع مقدس مردمی است و مخصوص جناح خاصی نیست.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان ‏ یادآور شد: سال گذشته ۴۰ کتاب چاپ در حوزه دفاع مقدس چاپ کردیم و امسال برنامه داریم ۵۰ کتاب را چاپ کنیم.

ابزار هدایت به بالای صفحه