شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[1 / 11 / 1398] مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران خبر داد؛
[1 / 11 / 1398] شهید سیدمحمد جلیلی‌صدر؛
[2 / 11 / 1398] برادرانه‌های دو شهید؛
[2 / 11 / 1398] ماجرای مقابله شهید سلیمانی با تجزیه عراق؛
[2 / 11 / 1398] سردار شهید علی‌اصغر بَرغَمَدی؛

 

کدخبر: 67814
تاریخ انتشار: 20 مرداد 1398 _23:38:56
یکی از نعمت‌های انقلاب، نعمت جنگ است

ای ملت و دوستان، نعمت‌های این انقلاب زیاد است که خداوند به ما ارزانی داده؛ یکی از نعمت‌ها، نعمت جنگ است که بهتر بگویم که سفره‌ای است که ممکن است دیگر پهن نشود و چنین موقعیتی برای ما پیدا نشود. بکوشیم که هر طور شده از آن بهره ببریم، یک موقع می‌شود که رنج و غصه می‌خوریم و دیگر کار از کار گذشت.

 

تا شهدا: شهید «احمد رنجبر» فرزند الیاس دهم ‌دی 1339، در روستای پسوجان از توابع‌ شهرستان سيرجان به دنیا آمد. احمد تا پايان مقطع متوسطه در رشته اقتصاد درس ‌خواند و ديپلم گرفت و در سال 1363، ازدواج ‌كرد. احمد در بيست ‌و نهم‌ ارديبهشت 1364، با سمت نيروی واحد اطلاعات عمليات در جزيره‌ مجنون عراق شهيد شد.

در ادامه فرازی از وصیت نامه شهید «احمد رنجبر» را مرور می‌کنیم:

وظیفه شرعی خود دانستم در جبهه‌های اسلام بیایم و تنها چیزی که دارم و می‌توانم در راه اسلام بدهم و از خداوند متعال خواهانم که این هدیه ناقابل را به کرم و لطف خود قبول بفرماید، تا بلکه فردای قیامت در پیشگاه سرور شهیدان حسین (ع) و یاران و اصحاب حسین (ع) و شهدای انقلاب اسلامی شرمنده و سرافکنده نباشم و می‌دانم چگونه این راه را انتخاب کردم. این راه کسی را می‌خواهد که از آزمایش خداوندی درآید و سرافراز و بلندقامت این راه را ادامه بدهد تا به معبود و معشوق خود دست یابد.

ای ملت و ای امت، شما بخدا قسم خوب از آزمایش دادن درآمدید و به یاری رهبر خود شتافتید و از هیچ چیز در این راه دریغ نکردید. حتی از فرزندان خود چه برسد به مال، که آن اصلا ارزشی ندارد که فانی و نابودشدنی است. فقط عمل‌های صالح شما هست که ذخیره‌ای است برای فردای محشر، هر کدام که بیشتر به اسلام و مردم مستضعف و این انقلاب خدمت کردید در پیشگاه معبود و معشوق خود امام زمان (عج) سرافرازتر هستید.

ای مردم همیشه در کارهای خود تقوا پیشه کنید که خداوند با متقیان است، این دنیا از بین رفتنی است. زودگذر است بیشتر به دعاها و نمازهای مستحبی بپردازید که با معنویت همیشه انسان پیروز و موفق و مقرب به درگاه خداوند می‌شود.

الحمدلله ملت ایران در این برهه از زمان ملتی وفادار به اسلام و امام و انقلاب خود و همیشه پیرو و دنبال کننده راه شهدای خود هستند.

شهیدانی که با نثار جان خود درخت تنومند انقلاب و اسلام را آبیاری می‌کنند و می‌روند که انشاالله با نابودی کفر جهانی این ستمگران تاریخ را از بیخ و بن برکند و مستضعفین را جانشین آنها بکند و انشاالله انقلاب اسلامی زمینه ساز انقلاب حضرت مهدی (عج) است.

ای ملت و دوستان نعمت‌های این انقلاب زیاد است که خداوند به ما ارزانی داده یکی از نعمت‌ها، نعمت جنگ است که بهتر بگویم که سفره ای است که ممکن است دیگر پهن نشود و چنین موقعیت برای ما پیدا نشود. بکوشیم که هر طور شده از آن بهره ببریم یک موقع می‌شود که رنج و غصه می‌خوریم و دیگر کار از کار گذشت. چنان بکوشید و یک توی دهانی به منافقین بزنید که دیگر جرات حرف یا یاوه گویی را درباره این انقلاب و امام نداشته باشند.

ای کوردلان بدانید که رزمندگان و امت ما هیچ موقع نخواهند گذاشت که امام عزیزمان تنها بماند و تا آخرین نفرات حتی آخرین قطرات خون از او و اسلام و انقلاب دفاع خواهند کرد.

ای دوستان و ملت عزیز دست به دوستی محمد (ص) و آل محمد (ص) بزنید و همیشه در دعاهایتان پیروزی اسلام و مسلمین را از خداوند متعال بخواهید و در پایان دوستان و آشنایان در نماز شب‌ها و دعاها مرا دعا کنید که باعث آمرزش گناهانم شود.

ابزار هدایت به بالای صفحه