شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[19 / 9 / 1398] برگرفته از وصیت‌نامه شهید ادریس‌آبادی؛
[19 / 9 / 1398] شهید رجبی تختی خطاب به همسرش:
[20 / 9 / 1398] محله‌ای که بوی شهادت می‌دهد؛
[20 / 9 / 1398] مسئول بسیج دانشجویی استان اردبیل؛
[20 / 9 / 1398] به مناسبت ۲۰ آذر سالروز شهادت آیت‌الله دستغیب؛
[20 / 9 / 1398] «شیاکوه» لرزید؛

 

کدخبر: 67249
تاریخ انتشار: 31 تیر 1398 _16:26:23
رقابت گروه‌های موزیک نیروهای مسلح در جشنواره ترنم فتح

دبیر جشنواره ملی ترنم فتح از برگزاری اختتامیه دومین دوره این جشنواره در ششم مرداد ماه خبر داد.

 

تا شهدا: نشست خبری دومین جشنواره ملی ترنم فتح ویژه یگان‌های موزیک نیروهای مسلح صبح امروز سی‌ویکم تیرماه 98 با حضور سرهنگ علیرضا امجدیان دبیر این جشنواره در ساختمان شهید سوداگر بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس برگزار شد.

سرهنگ امجدیان در ابتدای سخنانش به هویت موسیقی نظامی اشاره کرد و گفت که موسیقی نظامی بخشی از آداب نظامی و مذهبی کشور است که در نظامیان و مردم در زمان صلح و جنگ اقتدار, حماسه و جهاد در راه حق و حقیقت را تداعی می‌کند.

او نواخت موسیقی نظامی را برای تحریک احساسات میهن پرستی و تشویق نظامیان عنوان کرد و گفت که موسقی در دوران دفاع مقدس به صورت نوحه خوانی و آواز بود که برای تهییج رزمندگان بود که در شب‌های عملیات به اوج خود می رسید.

دبیر جشنواره ملی ترنم فتح اظهار کرد: بر همین اساس سارمان هنری و سینمایی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با هدف بازآفرینی حماسه دوران دفاع مقدس و ارتقاء کمی و کیفی یگان‌‌های موزیک نیروهای مسلح اقدام به برگزاری این جشنواره کرد که مرحله اول  این جشنواره در سال 96 در سطح تهران برگزار شد که سه گروه دانشگاه افسری امام علی(ع), نیروی دریایی ارتش و نیروی انتظامی گروه‌های‌برتر این جشنواره شدند.

سرهنگ امجدیان ادامه داد: در همین راستا برای معرفی یگان‌‌های موزیک نیروهای مسلح با همکاری شهرداری تهران در روز 12 بهمن سال گذشته و به مناسبت سالروز ورود امام خمینی(ره) 12 گروه موزیک به اجرای رزم نوازی پرداختند و در ایام الله دهه فجر نیز 40 گروه در 40 نقطه تهران سرودهای حماسی را نواختند که با استقبال مردم مواجه شد.

دبیر جشنواره ملی ترنم فتح به برگزاری دومین دوره این جشنواره اشاره کرد و گفت که در دومین مرحله برگزاری این جشنواره که از سال 97 آغاز شد, دامنه برگزاری آن گسترش پیدا کرده و در سه مرحله استانی, منطقه‌ای و کشوری انجام می شود.

او افزود: در این دوره که از هفته دفاع مقدس سال گذشته آغاز شد, 56 یگان موزیک از سراسر کشور به رقابت پرداختند که از این تعداد 21 یگان به مرحله منطقه‌ای انتخاب شدند و مناطق به 7 منطقه آذربایجان شرقی, مازندران, تهران, همدان, چهارمحال و بختیاری, خراسان جنوبی و فارس تقسیم شده که از این مناطق 7 گروه برای مسابقه در سطح کشوری انتخاب شدند.

دبیر جشنواره ملی ترنم فتح گفت که گروه موزیک دانشگاه امام حسین(ع) از تهران, ارتش از منطقه آذربایجان شرقی, دانشگاه امام خمینی(ره) نیروی دریایی از منطقه مازندران, مرکز آموزش توپخانه شهید صیاد شیرازی از منطقه چهارمحال و بختیاری, نیروی دریایی ارتش کنارک از منطقه خراسان جنوبی و سیستان و تیپ شهید نیکخواه کرمانشاه از منطقه همدان گروه‌های حاضر در دوره نهایی این جشنواره هستند.

سرهنگ امجدیان از برگزاری مراسم رقابت نهایی و اختتامیه این دوره از جشنواره خبر داد و گفت که این مراسم ششم مرداد ماه و همزمان با سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد از سال 8:30 در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می‌شود و ضمن نعرفی و تقدیر از گروه‌های برتر, از پوستر سومین دوره جشنواره ملی ترنم فتح رونمایی می‌شود.

ابزار هدایت به بالای صفحه