شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[3 / 11 / 1398] با حضور رئیس سازمان بسیج ؛
[4 / 11 / 1398] معاون استاندار گیلان خبر داد؛
[4 / 11 / 1398] مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازند ...

 

کدخبر: 67208
تاریخ انتشار: 30 تیر 1398 _13:57:05
شهید ادیبان سد پولادینی در جبهه غرب پدید آورد

فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: شهید ادیبان در جبهه غرب خوش درخشید و توانست با یگان‌های تحت امرش سد پولادینی در مقابل دشمن بعثی به وجود آورد.

 

تا شهدا: سردار سید محمد باقرزاده فرمانده کمیته جست و جوی مفقودین در گفت‌وگو با خبرنگار حماسه و جهاد دفاع‌پرس در توصیف شخصیت شهید حسین ادیبان اظهار داشت: این شهید بزرگوار از شهدای شاخص و بزرگوار ارتش است که در سال های نخستین جنگ در روزهایی که ما مورد هجوم دشمن قرار گرفته بودیم، در جبهه غرب خوش درخشید و توانست با یگان های تحت امر خودش سد پولادینی را در جبهه غرب مقابل دشمن بعثی به وجود آورد.

وی افزود: اوج ایثار و مقاومت وی در قله «بازی دراز» بود. قله ای که شهید بهشتی از آن به خانگاه یاد کرده و گفته است «خانگاه اصلی بازی دراز و جبهه هایی است که رزمندگان در آن می جنگند.»

وی تصریح کرد: شهید ادیبان جایگاه ویژه ای در میان شهدای ارتش دارد. شهید ادیبان گمنام مانده است اما راهش هیچ وقت فراموش نمی شود. همرزمان شهید در ارتش به عنوان طلایه داران جبهه مقاومت همواره این مسیر را ادامه می دهند.

سردار باقرزاده خاطرنشان کرد: بارها قله بازی دراز و دیگر قله های اطراف آن را کاوش کردیم اما پیکر شهید ادیبان را پیدا نکردیم. پیکر شهید در روزگاری پیدا شد که ما بیش از هر زمان دیگری نیازمند مقاومت هستیم. این یک نشانه است.

وی در پایان گفت: تفحص این شهید بزرگوار این پیام را دارد که قله ها از سوی شهدا فتح شدند و ما باید آنها را حفظ کنیم.

ابزار هدایت به بالای صفحه