شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[3 / 11 / 1398] با حضور رئیس سازمان بسیج ؛
[4 / 11 / 1398] معاون استاندار گیلان خبر داد؛
[4 / 11 / 1398] مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازند ...

 

کدخبر: 67189
تاریخ انتشار: 30 تیر 1398 _10:29:14
شهید ادبیان در ارتفاعات بازی دراز دشمن را مجبور به عقب نشینی کرد

معاون اجرایی نیروی زمین ارتش جمهوری اسلامی گفت: شهید ادبیان با از خود گذشتگی‌ در ارتفاعاتی که صعب العبور بود دشمن زبون را مجبور به عقب نشینی کرد.

 

تا شهدا: امیر سرتیپ دوم محمدرضا سلمانی معاون اجرایی نیروی زمین ارتش جمهوری اسلامی، با اشاره به شهدای دوران دفاع مقدس گفت: یکی از برکت‌های انقلاب اسلامی ما عملی کردن اسلام ناب محمدی است.شهدای انقلاب و شهید بزرگوار حسین ادبیان به تأسی از مکتب عاشورا و سرور و سالار شهیدان به ندای امام عزیز لبیک گفته و با تمام وجود پا به عرصه کارزار گذاشتند. امروز بعد از گذشت 38 سال پیکر مطهر این فرمانده ارتشی به کشور بازگشته است و ما تلاش داریم تا مقام این شهید را پاس بداریم. و به این وسیله پرچمی که شهدای ما برافراشتند را به دست صاحب اصلی آن برسانیم.

وی با اشاره به حماسه‌های سرلشکر شهید حسین ادبیان گفت: شهید ادبیان  از رزمندگان نیروی زمین ارتش جمهوری اسلامی ایران بود که در سال 64 در ارتفاعات بازی دراز و در تک ناجوانمردانه دشمن به شهادت رسید. بعد از شهادت پیکرش جاویدالاثر شد و حالا بعد از 38 سال پیکر مطهر این شهید در تفحص پیدا شده و بازگشته است.

امیر سلمانی افزود: شهدا ویژگی‌های زیادی دارند و این شهید عزیز نیز همچون بسیاری از همرزمانش با از خود گذشتگی‌ در ارتفاعاتی که صعب العبور بود و حتی با پای پیاده هم به سختی می‌توان بالا رفت شهید با تمام توان در بازی دراز که امروز زیارتگاه شهداست حضور پیدا کرد و دشمن زبون را مجبور به عقب نشینی کرد.

معاون اجرایی نیروی زمین ارتش جمهوری اسلامی در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه نیروهای ما همه دوره‌های رزم مقدماتی، رزم در شرایط سخت، چه در جنگ‌های منظم و چه جنگ‌های نامنظم را طی کرده‌اند. همیشه آماده دفاع هستند. ما هم هر چه داریم از شهدا داریم و شهدا الگویی برای نسل‌های آینده ما نیز هستند./تسنیم

ابزار هدایت به بالای صفحه