شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[16 / 9 / 1398] روایتی پدرانه از رفاقتی ماندگار؛
[16 / 9 / 1398] کنگره سرداران و ۲۱۲۱ شهید بوشهر؛
[16 / 9 / 1398] با حضور نماینده ولی فقیه در مازندران صورت گرفت؛
[17 / 9 / 1398] شهید مرتضی غلامی‌نژاد؛
[17 / 9 / 1398] برگرفته از وصیت‌نامه شهید احمدی؛
[17 / 9 / 1398] در مراسم رونمایی و خوانش عاشقانه های«مریم مقدس» ...
[17 / 9 / 1398] «روایت دلخواه پسری شبیه سمیر» اثر محمدرضا شرفی‌ ...
[17 / 9 / 1398] با بازسازی «عملیات مرصاد»؛

 

کدخبر: 67172
تاریخ انتشار: 29 تیر 1398 _14:50:37
استفاده از تمام ظرفیت ها برای برگزاری باشکوه کنگره ملی شهدای هرمزگان

میرزاد با تاکید بر استفاده از تمام ظرفیت ها برای برگزاری باشکوه کنگره ملی شهدای هرمزگان، گفت: برگزاری کنگره شهدای استان موجب انسجام بیشتر و تقویت روحیه حماسی و انقلابی اقشار مختلف جامعه خواهد شد.

 

به گزارش تا شهدا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری، « عباس میرزاد » در جلسه کنگره ملی شهدای هرمزگان، افزود: شهدا نه تنها الگوی یک نسل بلکه الگوی یک ملت و سرزمین هستند که همواره باید به جایگاه ارزشمند آنان توجه ویژه نموده و مراسمات بزرگداشت این عزیزان هرسال شایسته تر و بهتر از سال های قبل برگزار شود.

 

وی با اشاره به اهمیت معرفی شهدا به نسل های جوان گفت: برای معرفی شهدا و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا باید از تمام امکانات موجود در استان استفاده کنیم و در این راه باید از توان هنرمندان استان در زمینه تولید فیلم و مستند تا سرودن شعر و تولید کتاب و ... بهره ببریم تا بتوانیم به بهترین وجه ممکن شهدا و تفکر شهدا را در جامعه ساری و جاری کنیم.
 

 

میرزاد زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا با برگزاری یادواره شهدا را یکی از راه های تجلیل از مقام شامخ شهیدان دانست و عنوان کرد: برگزاری یادواره های شهدا تنها یکی از برنامه های کنگره عظیم ۱۵۰۰ شهید در هرمزگان است.

 

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، بر ضرورت مشاركت دستگاه هاي اجرايي در برگزاري كنگره شهداي استان تاکید کرد و گفت: همه دستگاه هاي اجرايي بايد با هم افزايي و هم پوشاني در راستاي برگزاري هر چه بهتر اين کنگره از تمام ظرفيت کاري و اداري خود استفاده كنند.

 

وی برگزاري کنگره شهدا را اقدامي اعتقادي و قلبي دانست و تصريح کرد: همه ما بايد با تمام وجود و با اعتقادي راسخ و نيتي خالص هر آنچه داريم را براي برگزاري هرچه بهتر اين کنگره در طبق اخلاص بگذاريم.

 

سرهنگ پاسدار « اباذر سالاری »، فرمانده سپاه امام سجاد(ع) نیز از برگزاری کنگره ملی شهدای استان خبر داد و گفت: به منظور پاسداشت ١۵٠٠ شهید هرمزگان، ١۵٠٠ پروژه عمرانی و محرومیت‌زدایی با همکاری ادارات و دستگاه‌های دولتی در سراسر استان اجرا خواهد شد.

 

وی اظهار کرد: با هدف ترویج فرهنگ شهادت و ارج نهادن به ایثارگری‌ها و رشادت‌های شهدا، کنگره ملی شهدای استان در دی ماه امسال برگزار خواهد شد.

 

سالاری در ادامه با اساره به زمان برگزاری کنگره ملی شهدای استان هرمزگان افزود: این کنگره از روز ۱۷ دی ماه  ٩٨ به مدت سه روز در شهرستان بندرعباس برگزار می‌شود.

 

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان گفت: به منظور پاسداشت ١۵٠٠ شهید استان، اجرای ١۵٠٠ پروژه عمرانی و محرومیت‌زدایی با همکاری ادارات و دستگاه‌های دولتی در سراسر استان، سرپرستی از ١۵٠٠ یتیم و همچنین برگزاری مراسم ازدواج آسان برای ۱۵۰۰ زوج جوان به همراه ۱۵۰۰ جهیزیه صورت خواهد گرفت.

 

وی افزود: برپایی نمایشگاه در محلات  استان و نمایشگاهی بزرگ در محل برگزاری کنگره، ساخت مستند از زندگینامه شهدا و نصب تندیس و تابلو شهدا در سطح شهرهای استان و کاشت ۱۵۰۰ درخت به نیت شهدای استان از جمله برنامه‌هایی است که قبل از برگزاری اجلاسیه اصلی کنگره در استان انجام خواهد شد.

 

گفتنی است؛ در این جلسه تمامی روسای کمیته ها برنامه ها و پیشنهادات خود را برای هر چه با شکوه تر برگزار شدن کنگره شهدای هرمزگان اعلام کردند. 

 

همچنین در پایان جلسه شرح وظایف مسئولین کمیته ها به آنها ابلاغ گردیده و طبق دستور سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان مقرر شد هر کمیته جهت برگزاری هرچه بهتر کنگره شهدای هرمزگان جلسات خود را به صورت مرتب برگزار کنند.

ابزار هدایت به بالای صفحه