شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[7 / 3 / 1399] رئیس بنیاد خوروبیابانک؛
[7 / 3 / 1399] مروری بر وصیت‌نامه سرباز حقیقت، حاج قاسم سلیمانی؛
[7 / 3 / 1399] با هدف زنده نگه داشتن یاد شهدا؛

 

کدخبر: 66932
تاریخ انتشار: 20 تیر 1398 _17:11:41
اختصاص بخشی از دانش‌نامه دفاع مقدس لرستان به شهدای جهاد سازندگی

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان از ساخت سردیس پنج تن از شهدای شاخص جهاد سازندگی استان خبر داد و گفت: بخشی از دانش‌نامه دفاع مقدس لرستان به شهدای جهاد سازندگی اختصاص خواهد یافت.

 

تا شهدا:حجت‌الله ناصرپور در نشستی که با حضور رئیس اداره امور ایثارگران جهاد کشاورزی لرستان در خرم‌آباد برگزار شد، اظهار کرد: یکی از نهادهایی که در دوران دفاع مقدس نقش خود را به‌خوبی ایفا کرد، جهاد سازندگی بود.

وی با بیان اینکه جهاد سازندگی شهدای زیادی را تقدیم اسلام و انقلاب کرده است، افزود: بخشی از دانش‌نامه دفاع مقدس لرستان که در تدوین آن نقش همه نهادها، ادارات و اقشار مختلف بررسی می‌شود، به شهدای جهاد سازندگی اختصاص خواهد یافت.

ناصرپور از اعزام گروه پژوهشی اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان به سازمان جهاد کشاورزی استان برای مشارکت در تدوین و نگارش نقش جهادسازندگی در دوران دفاع مقدس، در آینده نزدیک خبر داد و گفت: سردیس پنج تن از شهدای شاخص جهاد استان در دوران دفاع مقدس، با مشارکت اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان و جهاد کشاورزی ساخته می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان تصریح کرد: از کتاب‌هایی که قرار است در سال ۹۸ با همکاری اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان چاپ شود، پنج جلد به شهدای شاخص جهاد سازندگی لرستان اختصاص دارد.

همچنین عباسی، رئیس اداره امور ایثارگران جهاد کشاورزی لرستان از اعلام آمادگی سازمان جهاد کشاورزی لرستان در بررسی نقش جهاد سازندگی لرستان در دوران دفاع مقدس خبر داد و اظهار کرد: اسناد و مدارک فراوانی از رزمندگان جهادگر لرستانی به یادگار مانده است که در اختیار مرکز فرهنگی دفاع مقدس لرستان قرار خواهند گرفت.

وی بیان کرد: برگزاری مراسم شب خاطره‌ها و هم‌اندیشی با حضور خانواده شهدا، جانبازان و رزمندگان جهاد سازندگی استان، جز برنامه‌های ما در سال ۹۸ است.

عباسی با بیان اینکه خانواده‌های شهدا حق بزرگی به گردن همه ما دارند، اضافه کرد: دیدار با خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان و ایثارگران جهاد سازندگی، جزئی از برنامه‌های مستمر مسئولان جهاد کشاورزی لرستان است.

ابزار هدایت به بالای صفحه