شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[24 / 7 / 1398] نگاهی به سختی‌های یک مبارز که قبل از پیروزی انق ...
[24 / 7 / 1398] برگرفته از وصیت‌نامه شهید اصحابی؛
[24 / 7 / 1398] من و راهپیمایی اربعین؛
[24 / 7 / 1398] فرمانده سپاه شهرکرد از مظلومیت و گمنامی شهید به ...
[24 / 7 / 1398] پیام فرزند شهید عباسی بعد از دستگیری زم؛

به اطلاع همراهان گرامی می رسانیم؛ تا شهدا مجموعه ای خودجوش و مردم نهاد است که تمام هزینه های آن به صورت مردمی و شخصی تامین می شود.


تا شهدا در طول ده سال فعالیتش به تولید و جمع آوری اطلاعات شهدا پرداخته، تلاش ما در این سایت برای حفظ آثار شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده است.


ولی امروزه سایت تا شهدا با مشکلات جدی مواجه شده است که در صورت برطرف نشدن این مشکلات اعم از (مالی، سرور سایت، طراحی، شرکت نرم افزاری،  سخت افزاری و...) ناچار به تعطیل کردن سایت خواهیم شد.


بنابراین از شما درخواست داریم در صورت تمایل برای مشارکت مالی جهت برپا ماندن سایت تا شهدا در حد توان ما را یاری فرمائید.


و پیشاپیش جهاد مالی شما را که مصداق "تُنفِقُواْ مِمَّا تُحِبُّونَ" است, آن هم در روزگار غربت و گمنامی شهدا صمیمانه ارج می نهیم. و برایتان برکت، توفیق، طول عمر ، رضایت شهدا و رضایت امام زمان (عج) را آرزومندیم.

 

شماره کارت: 5894631555363282 به نام حامد کیهانی

 

 

کدخبر: 66911
تاریخ انتشار: 19 تیر 1398 _19:51:28
راهیان نور یک شگرد قرآنی برای تعمیق فرهنگ ایثار و شهادت است

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس سیستان و بلوچستان گفت: راهیان نور یک شگرد قرآنی برای تعمیق و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت است و می‌تواند در تحقق گام دوم انقلاب که تاکید بر خودسازی دارد، اثر داشته باشد.

 

تا شهدا: جلسه «راهیان نور جنوب شرق» با حضور مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس سیستان و بلوچستان و مسئول اردویی راهیان نور سپاه سلمان در اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس استان برگزار شد.

سرتیپ‌ دوم پاسدار «غلام‌نبی کوهکن» مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس سیستان و بلوچستان در این جلسه اظهار داشت: راهیان نور یکی از محورهای مقابله با تهاجم فرهنگی است و در جهت واکسینه کردن جوانان در برابر جنگ نرم دشمن به سهم خودش موفق عمل کرده است.

مدیر‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سیستان و بلوچستان گفت: راهیان نور یک شگرد قرآنی برای تعمیق و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت است و می‌تواند در تحقق گام دوم انقلاب که اساس آن تاکید بر خودسازی دارد اثر داشته باشد.

وی گفت: استان سیستان و بلوچستان با تقدیم بیش از 7 هزار شهید مهاجر و انصار استحقاق راه اندازی «راهیان نور جنوب شرقی» ایران را دارد و ما منتظر پیگری جناب استاندار و ستاد مرکزی راهیان نور هستیم.

این مسئول ادامه داد: در سال ۹۷ راهیان نور درون شهری در کنار اعزام به مناطق دفاع مقدس در غرب و جنوب غرب راه‌اندازی شد و با همکاری تشکل‌های مردم نهاد تعداد قابل توجهی از دانشجویان و دانش آموزان در این اردو ها شرکت کردند که بازخورد مناسبی هم به همراه داشته است.

کوهکن عنوان کرد: برای بهره‌برداری بهتر از این اردوها باید بسترهای لازم فرآهم و مخصوصاً به آموزش راویان و خادمان راهیان نور پرداخته شود تا در این عرصه فرهنگی بتوانند بهتر استفاده نمایند.

سرهنگ «محمد سنچولی» مسئول اردویی راهیان نور سپاه سلمان بیان داشت: امسال هم مثل سال‌های گذشته راهیان نور از استقبال خوبی برخوردار بود که تعداد 9 هزار نفر اعزامی از استان داشته‌ایم که از این تعداد 4 هزار نفر دانش آموز، 2 هزار نفر دانشجو، 3 هزار نفر هم از اقشار و محلات به مناطق اعزام شده‌اند.

وی بیان داشت: باید انجمن راهیان فتح در مرکز استان و شهرستان‌ها راه‌اندازی شود تا برای سرکشی یادمان‌ها مداومت ایجاد شود.

سنچولی ادامه داد: در راهیان نور جنوب شرق باید نقش شهدای اهل تسنن استان در دفاع مقدس و برقراری امنیت پررنگ و نمایان شود.

حجت‌الاسلام «سیدروح‌الله سجادی‌فر» مسئول مشارکت روحانیت در دفاع مقدس استان گفت: ما می‌توانیم به عنوان یک بسته پیشنهادی به مجموعه ادارات و اقشار راهیان نور را معرفی کنیم تا این موضوع برای مسئولان به یک دغدغه فرهنگی تبدیل شود.

این مسئول بیان داشت: راهیان نور منوط به تبلیغات گسترده تا مورد توجه همگان قرار گیرد.

در این جلسه مسئول راهیان نور دفاع مقدس استان مصوبات جلسه و ابلاغیه‌های ارسالی از مرکز را قرائت کردند.

ابزار هدایت به بالای صفحه