شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[25 / 6 / 1398] سردار شهید حسن غازی ؛
[24 / 6 / 1398] بازخوانی زندگی شهیدسید مرتضی احمدآبادی؛
[25 / 6 / 1398] همسر شهید «محرم ترک»روایت کرد؛
[25 / 6 / 1398] حجت الاسلام رسول باقری در یادواره شهدا مطرح کرد؛
[25 / 6 / 1398] یادبود شهید حسینعلی سبحانیان؛
[25 / 6 / 1398] مادر شهیدان «رحیمی‌خرسند»؛
[24 / 6 / 1398] بازخوانی زندگی شهیدبلال درویشی؛
[25 / 6 / 1398] چند دقیقه با کتاب «بلدچی»؛

به اطلاع همراهان گرامی می رسانیم؛ تا شهدا مجموعه ای خودجوش و مردم نهاد است که تمام هزینه های آن به صورت مردمی و شخصی تامین می شود.


تا شهدا در طول ده سال فعالیتش به تولید و جمع آوری اطلاعات شهدا پرداخته، تلاش ما در این سایت برای حفظ آثار شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده است.


ولی امروزه سایت تا شهدا با مشکلات جدی مواجه شده است که در صورت برطرف نشدن این مشکلات اعم از (مالی، سرور سایت، طراحی، شرکت نرم افزاری،  سخت افزاری و...) ناچار به تعطیل کردن سایت خواهیم شد.


بنابراین از شما درخواست داریم در صورت تمایل برای مشارکت مالی جهت برپا ماندن سایت تا شهدا در حد توان ما را یاری فرمائید.


و پیشاپیش جهاد مالی شما را که مصداق "تُنفِقُواْ مِمَّا تُحِبُّونَ" است, آن هم در روزگار غربت و گمنامی شهدا صمیمانه ارج می نهیم. و برایتان برکت، توفیق، طول عمر ، رضایت شهدا و رضایت امام زمان (عج) را آرزومندیم.

 

شماره کارت: 5894631555363282 به نام حامد کیهانی

 

 

کدخبر: 66903
تاریخ انتشار: 19 تیر 1398 _15:38:48
فرهنگ ایثار و شهادت ضامن بقای اسلام و انقلاب است

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: امروزه آنچه که ضامن بقای اسلام، انقلاب و نظام اسلامی بوده، فرهنگ ایثار و شهادت است و این فرهنگ را در خانواده شهدا بخصوص شهدای حرم می‌شود، دید.

 

تا شهدا: حجت الاسلام «محسن اشرفیان» معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان اظهار داشت: فرهنگ ایثار و شهادت در کشور برگرفته از فرهنگ متعالی عاشورا و قیام امام حسین (ع) بوده که ما باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

وی بیان کرد: توجه به فرهنگ ایثار و شهادت راز بیمه شدن کشور در برابر دشمنان است. اینکه امروز دشمن جرات حمله نظامی به این کشور را ندارد نشات گرفته از همین موضوع است این در حالی است که جامعه امروز نیازمند گسترش فرهنگ ایثار و شهادت است.

این مسئول ادامه داد: همه دست اندرکاران و مسئولان فرهنگی و خانواده‌ها وظیفه مهمی را در مبحث ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بر عهده دارند و اگر کوتاهی کنند، مدیون شهدا و خون ریخته شده شهیدان اسلام، انقلاب و مدافع حرم هستند.

وی ادامه داد: دوران هشت ساله دفاع مقدس مشعلی همیشه فروزان است و نیازهای فکری و معنوی نسل فعلی و نسل‌های بعدی را تأمین می‌کند لذا این فرهنگ متعالی نیازمند معرفی رشادت‌های رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس به نسل سوم انقلاب است.

حجت الاسلام اشرفیان اظهار کرد: تفاوت دفاع مقدس ما با بقیه جنگ‌ها در روحیه معنویت و ایثار و فداکاری رزمندگان بوده که این روحیه در هیچ جنگی در دنیا دیده نشده است.

وی بیان کرد: رزمندگان ما خلاء تسلیحاتی خود را با معنویت پر می‌کردند و اگر لطف خدا و عنایت ائمه اطهار (ع) نبود ما پیروز نمی‌شدیم، لذا واقعیت این است که دفاع مقدس از مهم‌ترین جلوه‌های نقش آفرینی معنوی رزمندگان اسلام است.

حجت الاسلام اشرفیان افزود: در واقعیت باید گفت که ارزش‌های مقدس معنوی در دوران به یک ره آورد تبدیل شد که اعجاز خود را در 8 سال دفاع مقدس نشان داد و این دوره تاریخی را تحت پوشش قرار داد. لذا حضور رزمندگان و ایثارگران بدون هیچ چشم داشتی در مناطق جنگی حاضر می‌شدند و سرچشمه همه این رشادت‌ها معنویت بوده است.

وی گفت: اشتیاق و شور رزمندگان برای حضور در جبهه‌ها وصف ناشدنی بود و معنویت آنها باعث تحمل سخت‌ترین و مشکل‌ترین وضعیت‌ها می‌شد.

این مسئول متذکر شد: میراث انقلاب ما معنویتی بود که در دوران دفاع مقدس جامعه را فرا گرفت و از بارزترین جلوه‌های رهبری و نقش معنوی حضرت امام خمینی (ره) و تأثیر شگرف آن بر روحیه ملت و رزمندگان اسلام، هدایت و رهبری ایشان در هشت سال حماسه دفاع مقدس است.

حجت الاسلام اشرفیان بیان کرد: اطاعت از فرماندهی از بدیهی‌ترین ویژگی‌ها و آشناترین شاخصه‌های رزمندگان اسلام است که تبیین معنویت مستلزم تعاریف و مفاهیم آن می‌باشد. دقت در معنی لغوی واژه معنویت، حقایقی را آشکار می‌کند.

وی اظهار داشت: روی آوردن به فرهنگ غنی ایثار و شهادت در بستر معنویت تحقق پیدا می‌کند و این فرهنگ بدون در نظر گرفتن عنصر ایمان و تقوا راه به بی راهه خواهد برد و معتقدم که فرهنگ ایثار و شهادت زاییده و متاثر از رشادت‌ها و فضایل اخلاقی و معنوی رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس است./دفاع پرس

ابزار هدایت به بالای صفحه