شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[12 / 3 / 1399] نقش تأثیرگذار و ارزنده بروجردی در تأسیس سپاه؛
[12 / 3 / 1399] حاج صادق؛
[13 / 3 / 1399] شهید مهرداد شهیدی؛
[12 / 3 / 1399] «چنین دیدم» روی پیشخوان کتاب‌فروشی‌ها رفت؛
[13 / 3 / 1399] در بیانیه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مق ...
[12 / 3 / 1399] رئیس بنیاد شهرستان قزوین؛
[12 / 3 / 1399] بیانیه حماس در دهمین سالگرد جنایت کشتی مرمره نا ...
[12 / 3 / 1399] ​مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان؛

 

کدخبر: 66579
تاریخ انتشار: 5 تیر 1398 _23:04:36
خراسان جنوبی میزبان ۳ شهید گمنام می‌شود

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی گفت: همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع)، خراسان جنوبی میزبان سه شهید گمنام می‌شود.

 

تا شهدا:سرهنگ محمدرضا فخر، امروز ۵ تیر، در نشست خبری اظهار کرد: مراسم کشوری پیرامون شهدای گمنام در راستای تجلیل از ۱۵۰ شهید امروز در تهران آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه مراسم وداع با شهدا امشب در موزه دفاع مقدس تهران برگزار می‌شود، افزود: از تعداد ۱۵۰ شهیدی که در این ایام در مناطق مختلف کشور تشییع می‌شوند، ۱۱۶ شهید گمنام و ۳۴ شهید هویت آن‌ها شناسایی شده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی بیان کرد: خراسان جنوبی میزبان شهید ۲۳ ساله در منطقه عملیاتی شرهانی در عملیات محرم، شهید ۱۹ ساله در منطقه عملیاتی سومار در عملیات کربلای ۶ در سال ۶۵ و شهید ۲۳ ساله در عملیات رمضان سال ۶۱ می‌شود.

فخر ادامه داد: بعدازظهر فردا ساعت ۱۸:۳۰ میزبان مسئولان استان در استقبال از شهدای گمنام در فرودگاه بیرجند هستیم و بعد از آن این شهدا به معراج شهدا منتقل می‌شوند.

وی با اشاره به برگزاری مراسم وداع با شهدا در مسجد امام حسین (ع) بیرجند در ۷ تیرماه، افزود: مراسم اصلی تشییع در روز شنبه همزمان با شهادت امام جعفر صادق (ع) است که شروع مراسم ساعت هشت صبح از خیابان شهید ماژانی از مدرسه علمیه رضویه آغاز و تا میدان ولایت ادامه خواهد داشت.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی بیان کرد: مراسم تشییع یکی از شهدا ساعت ۱۱ صبح از میدان سپاه و دو شهید دیگر نیز ساعت ۱۱ در ابتدای ورودی شهرک چهکند انجام و سپس خاکسپاری در این دو نقطه انجام خواهد شد.

فخر یادآور شد: پیکر یکی از شهدا برای برگزاری مراسم تشییع به شهرک امیرآباد منتقل و مراسم وداع در مهدیه شهرک امیرآباد انجام خواهد شد.

ابزار هدایت به بالای صفحه