شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[25 / 6 / 1398] سردار شهید حسن غازی ؛
[24 / 6 / 1398] بازخوانی زندگی شهیدسید مرتضی احمدآبادی؛
[25 / 6 / 1398] همسر شهید «محرم ترک»روایت کرد؛
[25 / 6 / 1398] حجت الاسلام رسول باقری در یادواره شهدا مطرح کرد؛
[25 / 6 / 1398] یادبود شهید حسینعلی سبحانیان؛
[25 / 6 / 1398] مادر شهیدان «رحیمی‌خرسند»؛
[24 / 6 / 1398] بازخوانی زندگی شهیدبلال درویشی؛
[25 / 6 / 1398] چند دقیقه با کتاب «بلدچی»؛

به اطلاع همراهان گرامی می رسانیم؛ تا شهدا مجموعه ای خودجوش و مردم نهاد است که تمام هزینه های آن به صورت مردمی و شخصی تامین می شود.


تا شهدا در طول ده سال فعالیتش به تولید و جمع آوری اطلاعات شهدا پرداخته، تلاش ما در این سایت برای حفظ آثار شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده است.


ولی امروزه سایت تا شهدا با مشکلات جدی مواجه شده است که در صورت برطرف نشدن این مشکلات اعم از (مالی، سرور سایت، طراحی، شرکت نرم افزاری،  سخت افزاری و...) ناچار به تعطیل کردن سایت خواهیم شد.


بنابراین از شما درخواست داریم در صورت تمایل برای مشارکت مالی جهت برپا ماندن سایت تا شهدا در حد توان ما را یاری فرمائید.


و پیشاپیش جهاد مالی شما را که مصداق "تُنفِقُواْ مِمَّا تُحِبُّونَ" است, آن هم در روزگار غربت و گمنامی شهدا صمیمانه ارج می نهیم. و برایتان برکت، توفیق، طول عمر ، رضایت شهدا و رضایت امام زمان (عج) را آرزومندیم.

 

شماره کارت: 5894631555363282 به نام حامد کیهانی

 

 

کدخبر: 66572
تاریخ انتشار: 5 تیر 1398 _17:12:22
پاسداشت شهادت جانباز شیمیایی برگزار می‌شود

اولین سالگرد شهادت جانباز شیمیایی ۷۰ درصد، شهید غلامحسین مهدی‌زاده هفتم تیرماه در مهدیه دستجرد اصفهان برگزار می‌شود.

 

تا شهدا: غلامحسین مهدی‌زاده جانباز شیمیایی پس از تحمل ۳۲ سال رنج و استقامت، یک سال قبل به خیل همرمزمان شهیدش پیوست. مراسم پاسداشت شهادت او عصر روز جمعه هفتم تیرماه در مهدیه دستجرد اصفهان برگزار می‌شود.
شهید مهدی‌زاده سال ۶۴ و در حالی که ۱۶ ساله بود راهی مناطق عملیاتی غرب شد و بعد از آن در عملیات والفجر ۹ شرکت کرد. او یک سال بعد در عملیات کربلای ۵ با گاز خردل شیمیایی شد. شهید مهدی‌زاده به علت شدت آسیب‌های ناشی از گاز خردل در بیمارستان مسیح دانشوری تحت عمل جراحی پیوند ریه قرار گرفت، اما یک سال قبل به علت نارسایی‌های بعد از عمل پیوند به شهادت رسید. شهید مهدی‌زاده در بخشی از خاطرات خود از عملیات گفته است:زمانی که ما وارد منطقه شدیم روز سوم عملیات بود و قرار بود جایگزین لشکر امام رضا (ع) شویم. وقتی وارد شدیم صبح بود، ظاهراً اول صبح و حدود یکی، دو ساعت قبل از ورود مان بمباران شیمیایی توسط نیرو‌های بعثی صورت گرفته بود. به ما گفتند که منطقه خنثی می‌باشد و نیازی نیست که ماسک‌های شیمیایی استفاده کنیم. بنابراین نیرو‌های رزمنده به تصور اینکه منطقه خنثی است از ماسک استفاده نکردند و عده‌ای از بچه‌ها وارد سنگر‌ها شده و از میوه و موادغذایی و آبی که در سنگر‌ها وجود داشت استفاده کردند، اما گویا این خبر که منطقه خنثی است خبری نادرست بود و علائم مجروحیت شیمیایی کم‌کم در ما بروز کرد و بعضی‌ها در همانجا و بعضی دیگر در بیمارستان شهید شدند./روزنامه جوان

ابزار هدایت به بالای صفحه