شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[13 / 3 / 1399] شهید مهرداد شهیدی؛
[13 / 3 / 1399] ۱۳خرداد سالروز آزادسازی ارتفاعات میمک؛
[13 / 3 / 1399] با حضور معاون هماهنگ‌کننده نزاجا؛
[13 / 3 / 1399] فرمانده سپاه انصارالمهدی استان زنجان؛
[13 / 3 / 1399] در بیانیه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مق ...
[13 / 3 / 1399] بررسی مواضع امام خمینی در نطق عاشورایی خرداد ۱۳۴۲؛
[13 / 3 / 1399] مدیر مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس دزفول خبر داد؛
[14 / 3 / 1399] با حضور معاون هماهنگ‌کننده نزاجا؛
[13 / 3 / 1399] نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس؛
[13 / 3 / 1399] پسرم قبل شهادتش، خبر شهیدشدنش را به ما داد؛
[13 / 3 / 1399] راکت، شمع تولد ساختمان گیشا؛
[13 / 3 / 1399] نگاهی به کتاب «خاتون و قوماندان»؛

 

کدخبر: 66563
تاریخ انتشار: 5 تیر 1398 _14:24:05
سردار شهید «علی هاشمی» نماد غیرت و وحدت قومیت‌ها در ایران است

سردار «محمد علیپور» گفت: شهید «علی هاشمی» نماد غیرت و وطن‌دوستی قومیت‌های مختلف در ایران اسلامی است.  

 

تا شهدا: سردار «محمد علیپور» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان با اشاره به سالگرد شهادت سردار شهید «علی هاشمی» اظهار داشت: شهید هاشمی نماد غیرت، وحدت و وطن‌دوستی قومیت‌های مختلف در ایران اسلامی است. 

وی افزود: اولین کسی که نسبت به عرب‌های خوزستان دچار اشتباه شد و تاوانش را هم پس داد، صدام ملعون بود؛ کسی که قصد داشت با برانگیختن احساسات قومی و تحریک عده‌ای خود فروخته، ذهن همه را نسبت به قوم عرب ایرانی خراب کند، اما شهید هاشمی و هزاران عرب مرزنشین خوزستانی دیگر با مقاومت و مبارزه‌شان که تا پای جان ادامه داشت، ثابت کردند که دفاع از تمامیت ارضی و خاک میهن و همچنین اعتقادات درونی، قومیت و زبان نمی‌شناسد.

مدیر‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان ادامه داد: جنگ نرم که همان جنگ رسانه ای و روحی، روانی است به شدت بالا گرفته و این وظیفه ما را دوچندان می‌کند که نسبت به انتشار محتوا و د‌اشته‌های معنوی و ارزشی‌مان از جمله پرداختن به ابعاد مختلف زندگی و مبارزات شهید «علی هاشمی» و دیگر سرداران سرافراز سپاه اسلام اقدام کنیم تا نسل جوان ما بداند که دشمنان سال‌هاست که قصد تفرقه در میان اقشار و اقوام مختلف ایران عزیز را دارند و تنها هوشیاری ما است که می‌تواند مانع از این تفرقه ها شود.

سردار شهید «علی هاشمی» در شهریور ۱۳۴۰ در اهواز به دنیا آمد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، وارد کميته انقلاب شد و با آغاز جنگ تحمیلی، تيپ ۳۷ نور را در منطقه حميديه تشکيل داد. شهید هاشمی پس از عملیات بيت‌المقدس، سپاه بستان و هويزه را ایجاد کرد؛ تشکیل پاسگاه‌های مرزی و مسئوليت پدافندی منطقه خوزستان از فعاليت‌های ديگر وی بود. 

شهید هاشمی همچنین با سازماندهی ۱۳ يگان رزمی و پشتيبانی، سپاه ششم امام جعفر صادق (ع) را در استان خوزستان تشکیل داد و فرماندهی آن را به عهده گرفت. وی در بین رزمندگان به «سردار هور» معروف بود.

هاشمی چند روز پیش از قبول قطعنامه و در چهارم تیر ۱۳۶۷ در جزیره مجنون به شهادت رسید. در ابتدا اعلام شد که به اسارت نیروهای دشمن در آمده، اما در فروردین سال ۱۳۸۲ رسماً در زمره شهدای گلگون کفن دفاع مقدس قرار گرفت. پیکر این شهید بزرگوار در سال ۱۳۸۹ پس از ۲۲ سال کشف و در اهواز به خاک سپرده شد.

ابزار هدایت به بالای صفحه