شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[25 / 6 / 1398] سردار شهید حسن غازی ؛
[24 / 6 / 1398] بازخوانی زندگی شهیدسید مرتضی احمدآبادی؛
[25 / 6 / 1398] همسر شهید «محرم ترک»روایت کرد؛
[25 / 6 / 1398] حجت الاسلام رسول باقری در یادواره شهدا مطرح کرد؛
[25 / 6 / 1398] یادبود شهید حسینعلی سبحانیان؛
[25 / 6 / 1398] مادر شهیدان «رحیمی‌خرسند»؛
[24 / 6 / 1398] بازخوانی زندگی شهیدبلال درویشی؛
[25 / 6 / 1398] چند دقیقه با کتاب «بلدچی»؛

به اطلاع همراهان گرامی می رسانیم؛ تا شهدا مجموعه ای خودجوش و مردم نهاد است که تمام هزینه های آن به صورت مردمی و شخصی تامین می شود.


تا شهدا در طول ده سال فعالیتش به تولید و جمع آوری اطلاعات شهدا پرداخته، تلاش ما در این سایت برای حفظ آثار شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده است.


ولی امروزه سایت تا شهدا با مشکلات جدی مواجه شده است که در صورت برطرف نشدن این مشکلات اعم از (مالی، سرور سایت، طراحی، شرکت نرم افزاری،  سخت افزاری و...) ناچار به تعطیل کردن سایت خواهیم شد.


بنابراین از شما درخواست داریم در صورت تمایل برای مشارکت مالی جهت برپا ماندن سایت تا شهدا در حد توان ما را یاری فرمائید.


و پیشاپیش جهاد مالی شما را که مصداق "تُنفِقُواْ مِمَّا تُحِبُّونَ" است, آن هم در روزگار غربت و گمنامی شهدا صمیمانه ارج می نهیم. و برایتان برکت، توفیق، طول عمر ، رضایت شهدا و رضایت امام زمان (عج) را آرزومندیم.

 

شماره کارت: 5894631555363282 به نام حامد کیهانی

 

 

کدخبر: 66563
تاریخ انتشار: 5 تیر 1398 _14:24:05
سردار شهید «علی هاشمی» نماد غیرت و وحدت قومیت‌ها در ایران است

سردار «محمد علیپور» گفت: شهید «علی هاشمی» نماد غیرت و وطن‌دوستی قومیت‌های مختلف در ایران اسلامی است.  

 

تا شهدا: سردار «محمد علیپور» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان با اشاره به سالگرد شهادت سردار شهید «علی هاشمی» اظهار داشت: شهید هاشمی نماد غیرت، وحدت و وطن‌دوستی قومیت‌های مختلف در ایران اسلامی است. 

وی افزود: اولین کسی که نسبت به عرب‌های خوزستان دچار اشتباه شد و تاوانش را هم پس داد، صدام ملعون بود؛ کسی که قصد داشت با برانگیختن احساسات قومی و تحریک عده‌ای خود فروخته، ذهن همه را نسبت به قوم عرب ایرانی خراب کند، اما شهید هاشمی و هزاران عرب مرزنشین خوزستانی دیگر با مقاومت و مبارزه‌شان که تا پای جان ادامه داشت، ثابت کردند که دفاع از تمامیت ارضی و خاک میهن و همچنین اعتقادات درونی، قومیت و زبان نمی‌شناسد.

مدیر‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان ادامه داد: جنگ نرم که همان جنگ رسانه ای و روحی، روانی است به شدت بالا گرفته و این وظیفه ما را دوچندان می‌کند که نسبت به انتشار محتوا و د‌اشته‌های معنوی و ارزشی‌مان از جمله پرداختن به ابعاد مختلف زندگی و مبارزات شهید «علی هاشمی» و دیگر سرداران سرافراز سپاه اسلام اقدام کنیم تا نسل جوان ما بداند که دشمنان سال‌هاست که قصد تفرقه در میان اقشار و اقوام مختلف ایران عزیز را دارند و تنها هوشیاری ما است که می‌تواند مانع از این تفرقه ها شود.

سردار شهید «علی هاشمی» در شهریور ۱۳۴۰ در اهواز به دنیا آمد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، وارد کميته انقلاب شد و با آغاز جنگ تحمیلی، تيپ ۳۷ نور را در منطقه حميديه تشکيل داد. شهید هاشمی پس از عملیات بيت‌المقدس، سپاه بستان و هويزه را ایجاد کرد؛ تشکیل پاسگاه‌های مرزی و مسئوليت پدافندی منطقه خوزستان از فعاليت‌های ديگر وی بود. 

شهید هاشمی همچنین با سازماندهی ۱۳ يگان رزمی و پشتيبانی، سپاه ششم امام جعفر صادق (ع) را در استان خوزستان تشکیل داد و فرماندهی آن را به عهده گرفت. وی در بین رزمندگان به «سردار هور» معروف بود.

هاشمی چند روز پیش از قبول قطعنامه و در چهارم تیر ۱۳۶۷ در جزیره مجنون به شهادت رسید. در ابتدا اعلام شد که به اسارت نیروهای دشمن در آمده، اما در فروردین سال ۱۳۸۲ رسماً در زمره شهدای گلگون کفن دفاع مقدس قرار گرفت. پیکر این شهید بزرگوار در سال ۱۳۸۹ پس از ۲۲ سال کشف و در اهواز به خاک سپرده شد.

ابزار هدایت به بالای صفحه