شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[25 / 6 / 1398] سردار شهید حسن غازی ؛
[24 / 6 / 1398] بازخوانی زندگی شهیدسید مرتضی احمدآبادی؛
[25 / 6 / 1398] همسر شهید «محرم ترک»روایت کرد؛
[25 / 6 / 1398] حجت الاسلام رسول باقری در یادواره شهدا مطرح کرد؛
[25 / 6 / 1398] یادبود شهید حسینعلی سبحانیان؛
[25 / 6 / 1398] مادر شهیدان «رحیمی‌خرسند»؛
[24 / 6 / 1398] بازخوانی زندگی شهیدبلال درویشی؛
[25 / 6 / 1398] چند دقیقه با کتاب «بلدچی»؛

به اطلاع همراهان گرامی می رسانیم؛ تا شهدا مجموعه ای خودجوش و مردم نهاد است که تمام هزینه های آن به صورت مردمی و شخصی تامین می شود.


تا شهدا در طول ده سال فعالیتش به تولید و جمع آوری اطلاعات شهدا پرداخته، تلاش ما در این سایت برای حفظ آثار شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده است.


ولی امروزه سایت تا شهدا با مشکلات جدی مواجه شده است که در صورت برطرف نشدن این مشکلات اعم از (مالی، سرور سایت، طراحی، شرکت نرم افزاری،  سخت افزاری و...) ناچار به تعطیل کردن سایت خواهیم شد.


بنابراین از شما درخواست داریم در صورت تمایل برای مشارکت مالی جهت برپا ماندن سایت تا شهدا در حد توان ما را یاری فرمائید.


و پیشاپیش جهاد مالی شما را که مصداق "تُنفِقُواْ مِمَّا تُحِبُّونَ" است, آن هم در روزگار غربت و گمنامی شهدا صمیمانه ارج می نهیم. و برایتان برکت، توفیق، طول عمر ، رضایت شهدا و رضایت امام زمان (عج) را آرزومندیم.

 

شماره کارت: 5894631555363282 به نام حامد کیهانی

 

 

کدخبر: 66555
تاریخ انتشار: 5 تیر 1398 _13:57:42
فرزندان شهدای ترور در «تهران میدان شهدا»

شبکه رادیویی تهران با مدد گرفتن از روح رفیع شهدا، امیدوار است برنامه‌ای درخور و شایسته، تقدیم مقام والای شهدای عزیز ایران زمین کند.

به گزارش تا شهدا به نقل از روابط عمومی رادیو تهران، علی‌رضا مبینی، مدیر گروه تهران و رویداد‌های این شبکه با بیان این خبر گفت: شبکه رادیویی تهران، در مجالی، برای تکریم و ارج نهادن به شهدای گرانقدر ترور و خانواده بزرگوار و ارجمندشان، برنامه‌ای با عنوان «تهران میدان شهدا» تدارک دیده است که با هدف قرار دادن فرزندان شهدای ترور که نسل دوم انقلاب جمهوری اسلامی ایران هستند، جامعه بزرگ مان را از زندگی و احوال اعضای بی‌گناه خانواده‌ها و بازماندگان شهدای ترور، آگاه و مطلع کند.
وی افزود: این برنامه با رویکرد سیاسی اجتماعی و در قالب مستند، در دو بخش به بازخوانی پرونده‌های ترور شخصیت‌های شاخص و زندگی فرزندان شهدای ترور در گذشته و در حال حاضر می‌پردازد؛ خاصه وزیران، نمایندگان مجلس و شهدای هسته‌ای.
مبینی ادامه داد: بخش اول برنامه «تهران میدان شهدا»، به روایت و بیان حادثه ترور از زبان فرزندان و اتفاق‌های پس از شهادت این بزرگواران اختصاص دارد که در زندگی و خانواده‌های آن‌ها چه حوادت و وقایعی رخ داد در بخش دوم نیز از دستاورد‌های زندگی شخصی فرزندانشان و دستاورد‌های ملی که این شهدا برای کشورمان به ارمغان آوردند، گفته خواهد شد.
به گفته مدیر گروه تهران و رویدادها؛ روز جمعه هفتم تیرماه، مصادف با سالروز شهادت مظلومانه آیت‌الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یارانش در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی (۱۳۶۰)، نخستین قسمت از برنامه «تهران میدان شهدا» با حضور پسر شهید مهندس موسی کلانتری-وزیر راه و ترابری یکی از شهدای هفتم تیرماه، روی آنتن شبکه رادیویی تهران (موج اف. ام ردیف ۹۴) خواهد رفت. مهندس موسی کلانتری در هفتم تیرماه ١٣٦٠ در انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی به شهادت رسیدند. مدفن آن عزیز در بنای شهدای هفتم تیر بهشت زهرا است.
‌وی تصریح کرد: این برنامه شامل ۱۵ قسمتِ ۳۰ دقیقه‎ای است و زمان پخش آن جمعه‌ها ساعت ۱۹:۳۰ و بازپخش آن پنجشنبه‌ها ساعت ۱۴ خواهد بود؛ همچنین در فواصل برنامه‌های MC این برنامه تکرار خواهد شد.
مبینی اعلام کرد: در این برنامه با تشکل‌های مبارزه با تروریسم، سازمان اسناد انقلاب اسلامی و خبرگزاری‌های مختلف در بخش دفاع مقدس، بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس همکاری خواهد شد.
تهیه‌کننده و مستند‌ساز آرزو مددی، راوی یوسف رحیمی، نویسنده و محقق فاطمه باقری، ویراستار لیلا میر محمدی آذر، گزارشگر کیمیا گیلی برائی، روابط عمومی و ارتباطات زهرا خردمند است.

ابزار هدایت به بالای صفحه