شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[29 / 4 / 1398] گزارشی از شب خاطره قطعنامه ۵۹۸ در دوره آموزشی ا ...
[29 / 4 / 1398] فرزند شهید رمضانعلی ایراندوست؛
[29 / 4 / 1398] در گفت‌وگوی با همرزم شهید «ملا» مطرح شد؛
[30 / 4 / 1398] انتشارات شهید کاظمی به زودی کتاب «در جست‌وجوی م ...
[30 / 4 / 1398] وحشت منافقین از شهید ادیبان؛
[30 / 4 / 1398] گفت‌وگویی با فرزند شهید سردار حاصل احمدی؛

 

کدخبر: 66546
تاریخ انتشار: 4 تیر 1398 _15:48:41
دزفول ظرفیت تبدیل شدن به قطب گردشگری دفاع مقدس را دارد

جولایی، گفت: دزفول ظرفیت تبدیل شدن به قطب گردشگری دفاع مقدس را دارد و این موضوع به جذب گردشگر و رونق اقتصادی کمک بسزایی خواهد کرد.

 

تا شهدا: «بهزاد جولایی»، در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه تاکنون هفت کتاب در حوزه دفاع مقدس در این مرکز به چاپ رسیده، اظهار کرد: مجموعه «راه راستان» شامل مجموعه ای از وصیتنامه شهدا در چند جلد در حال چاپ است که از مردم شهرستان دزفول دعوت می شود اگر دسترسی به اصل متن وصیت نامه شهدا دارند جهت تکمیل کتاب راه راستان در اختیار ما قرار دهند.

 

مدیر مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول، تصریح کرد: کتاب «جغرافیای حماسی دزفول» در دو جلد و در مورد محله چولیان و مسجد نجفیه نیز به چاپ رسیده است.

 

وی با اشاره به راه اندازی کتابخانه تخصصی دفاع مقدس دزفول، اضافه کرد: حدود هفت هزار عنوان کتاب در این کتابخانه برای بازدید و استفاده علاقه مندان قرار داده شده است.

 

وی  در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده در موزه فرهنگی دفاع مقدس، عنوان کرد: حدود ۵۰ اثر در موزه دفاع مقدس وجود دارد که سالانه نظر بازدیدکنندگان زیادی را به خود جلب می کند.

 

جولایی، اذعان داشت: زمینی برای ساخت شهر کتاب با ارائه دیگر خدمات فرهنگی با مساحت قریب به ۹۰۰ متر در نظر گرفته شده که  در حال ساخت توسط پیمانکار است.

 

وی با اشاره به علت توقف احداث یادمان شهدا، بیان کرد: تاکنون ۹۵ درصد این یادمان ساخته شده که به دلیل بدهی شهرداری به پیمانکار، احداث آن تا پرداخت مطالبات متوقف شده است.

 

وی با تاکید بر تکمیل هر چه سریع تر احداث یادمان شهدای گمنام دزفول گفت: شهدای گمنام در ۱۵ نقطه از شهرستان دزفول مدفون هستند و در هر مکان از یک تا هشت شهید آرمیده اند.

 

مدیر مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس، ادامه داد: به طور کلی ۳۷ شهید گمنام در شهرستان دزفول به خاک سپرده شده اند که احداث یادمان شهدای گمنام یک اقدام فرهنگی و مثبت است.

 

وی افزود: یادمان شهدای دزفول طبق معماری سنتی این شهر طراحی شد و قرار بود پس از بازنگری شهرداری، با اعتباری افزون بر سه میلیارد ریال در مدت ۶ ماه توسط پیمانکار اجرا شود که متاسفانه تکمیل این یادمان به دلیل نرسیدن اعتبارات لازم به دست پیمانکار به تاخیر افتاده که شهرداری با فروش یک قطعه زمین در حال پرداخت بدهی پیمانکار و تکمیل احداث آن است.

 

وی با اشاره به تشکیل گردشگری جنگ در دنیا، خاطر نشان کرد: دزفول ظرفیت تبدیل شدن به قطب گردشگری دفاع مقدس را دارد و این موضوع به جذب گردشگر و رونق اقتصادی کمک بسزایی خواهد کرد.

 

جولایی، با تاکید بر لزوم تناسب مبلمان شهری با شهر مقاومت و پایداری دزفول، اظهار داشت: استفاده از المان های دفاع مقدس در دزفول خالی است و انتظار می رود از این موضوعات بیشتر استفاده کند.

 

وی یاد آور شد: بیمارستان زیرزمینی دزفول در زمان دفاع مقدس نقش مهمی در درمان مجروحان داشت و می ‌تواند در رونق گردشگری دفاع مقدس دزفول نقش بسزایی ایفا کند.

ابزار هدایت به بالای صفحه