شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[25 / 6 / 1398] سردار شهید حسن غازی ؛
[24 / 6 / 1398] بازخوانی زندگی شهیدسید مرتضی احمدآبادی؛
[25 / 6 / 1398] همسر شهید «محرم ترک»روایت کرد؛
[25 / 6 / 1398] حجت الاسلام رسول باقری در یادواره شهدا مطرح کرد؛
[25 / 6 / 1398] یادبود شهید حسینعلی سبحانیان؛
[25 / 6 / 1398] مادر شهیدان «رحیمی‌خرسند»؛
[24 / 6 / 1398] بازخوانی زندگی شهیدبلال درویشی؛
[25 / 6 / 1398] چند دقیقه با کتاب «بلدچی»؛

به اطلاع همراهان گرامی می رسانیم؛ تا شهدا مجموعه ای خودجوش و مردم نهاد است که تمام هزینه های آن به صورت مردمی و شخصی تامین می شود.


تا شهدا در طول ده سال فعالیتش به تولید و جمع آوری اطلاعات شهدا پرداخته، تلاش ما در این سایت برای حفظ آثار شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده است.


ولی امروزه سایت تا شهدا با مشکلات جدی مواجه شده است که در صورت برطرف نشدن این مشکلات اعم از (مالی، سرور سایت، طراحی، شرکت نرم افزاری،  سخت افزاری و...) ناچار به تعطیل کردن سایت خواهیم شد.


بنابراین از شما درخواست داریم در صورت تمایل برای مشارکت مالی جهت برپا ماندن سایت تا شهدا در حد توان ما را یاری فرمائید.


و پیشاپیش جهاد مالی شما را که مصداق "تُنفِقُواْ مِمَّا تُحِبُّونَ" است, آن هم در روزگار غربت و گمنامی شهدا صمیمانه ارج می نهیم. و برایتان برکت، توفیق، طول عمر ، رضایت شهدا و رضایت امام زمان (عج) را آرزومندیم.

 

شماره کارت: 5894631555363282 به نام حامد کیهانی

 

 

کدخبر: 66520
تاریخ انتشار: 3 تیر 1398 _23:32:43
پیام شهدا وحدت و همبستگی است/ اقتدار نیروهای مسلح در مقابله با آمریکا به برکت خون شهداست

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در جلسه ستاد مرکزی بزرگداشت مراسم تشییع شهدای گمنام کشور که در خصوص برگزاری مراسم وداع، تشییع و تدفین پیکرهای مطهر ۱۵۰ شهید گمنام دفاع مقدس برگزار شد، شهدا را مظهر قدرت امروز جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: امروز اگر نظام جمهوری اسلامی ایران در اوج اقتدار هواپیمای متجاوز آمریکا را سرنگون می‌کند به برکت خون شهداست.

 

تا شهدا:جلسه ستاد مرکزی بزرگداشت مراسم تشییع شهدای گمنام کشور، امروز (دوشنبه 3 تیر) با حضور سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت مراسم تشییع شهدای گمنام کشور، سردار سرتیپ دوم پاسدار «محمدرضا یزدی» رئیس ستاد اجرایی مراسم تشییع پیکر‌های ۱۵۰ شهید دوران دفاع مقدس در تهران، سردار سرتیپ دوم «محمدقاسم ناظر» معاون هماهنگ کننده بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، سردار «محمدتقی عصار» مشاور عالی رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، سردار سرتیپ دوم پاسدار «حسین دینی» دبیر ستاد اجرایی مراسم تشییع پیکر‌های ۱۵۰ شهید دوران دفاع مقدس در تهران، سردار سرتیپ دوم «سیدمجید هاشمی‌دانا» دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت مراسم تشییع شهدای گمنام کشور، «علی‌اصغر جعفری» مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، اعضای ستاد و نمایندگان تام الاختیار فرماندهان نیروهای مسلح و دستگاه‌های کشوری در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

سردار کارگر در این مراسم خدمت به شهدا را توفیق الهی دانست و اظهار داشت: خدمتگذاری در مراسم  تشییع و تدفین پیکرهای مطهر ۱۵۰ شهید دوران دفاع مقدس توفیق الهی است که خداوند متعال نصیب ما کرده است تا بتوانیم گامی در جهت اعتلای آرمان‌های انقلاب اسلامی که توسط شهدای عزیز برای ما تبیین شده است، برداریم.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس شهدا را مظهر قدرت امروز جمهوری اسلامی ایران دانست و تاکید کرد: امروز اگر نظام جمهوری اسلامی ایران در اوج اقتدار هواپیمای متجاوز بدون سرنشین آمریکا را سرنگون می‌کند به واسطه برکت خون شهداست؛ چراکه حضرت امام (ره) فرمودند: «قدرت جمهوری اسلامی به شهداست».

وی با تاکید بر اینکه پیام شهدا وحدت و همبستگی است، گفت: از همه عزیزانی که سال گذشته در برگزاری مراسم تشییع شهدا همکاری کردند، قدردانی می‌کنم. خوشبختانه سال گذشته مراسم تشییع شهدا، فوق‌العاده خوب برگزار شد که البته حضور و هماهنگی سایر نیرو‌های مسلح اعم از ارتش و نیروی انتظامی در این  مراسم نیز قابل توجه و ستودنی بود.

رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت مراسم تشییع شهدای گمنام کشور گفت: امسال نیز مثل سال گذشته سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ مسوولیت مراسم تشییع شهدای گمنام در تهران را بر عهده خواهد داشت.

سردار کارگر در ادامه با بیان اینکه اگر در دفاع مقدس همه اقشار و اصناف جامعه به میدان نمی‌آمدند پیروزی‌های بزرگ حاصل نمی‌شد، تصریح کرد: شهدا متعلق به همه اقشار مردم هستند، فلذا همانگونه که در مراسم تشییع سال گذشته آحاد ملت به میدان آمدند تا مراسمی در شأن شهدا برگزار شود، امسال نیز مراسم باشکوهی در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از شناسایی هویت ۳۴ شهید گمنام دوران دفاع مقدس از مجموع شهدای تفحص شده خبر داد و گفت: ۱۱۶ شهید گمنام و ۳۴ شهید شناسایی شده با حضور خانواده‌های معظم شهدا تشییع خواهند شد.

در این جلسه سردار سرتیپ دوم محمدرضا یزدی رئیس ستاد اجرایی مراسم تشییع پیکر‌های ۱۵۰ شهید دوران دفاع مقدس در تهران نیز اظهار داشت: تمام سعی و تلاش ما این است که مراسم تشییع شهدای گمنام را با توجه به شرایط داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی، با شکوه و عظمت برگزار کنیم.

وی امنیت مراسم تشییع شهدای گمنام را یکی از مسائل مهم دانست و گفت: امنیت مراسم تشییع 150 گمنام برای ما تعیین کننده و مهم است؛ لذا امنیت خوبی را با همکاری ناجا و سایر دستگاه‌های ذیربط ایجاد خواهیم کرد.

سردار یزدی به هماهنگی برای انعکاس رسانه‌ای مراسم تشییع پیکر‌های ۱۵۰ شهید دوران دفاع مقدس توسط رسانه‌های مختلف اشاره کرد و افزود: هماهنگی‌های لازم برای پوشش رسانه‌ای مراسم تشییع پیکرهای مطهر شهدا انجام شده و از همه دستگاه‌ها درخواست داریم هماهنگی‌های لازم را در این زمینه داشته باشند.

در ادامه این مراسم، نمایندگان تام الاختیار فرماندهان نیروهای مسلح و دستگاه‌های کشوری ضمن ارائه گزارش برنامه‌ها، اقدامات و هماهنگی‌های انجام شده در این خصوص به تشریح تمهیدات امنیتی، ترافیکی، خدماتی، فرهنگی و تبلیغی پیش‌بینی شده برای برگزاری مراسم تشییع پیکرهای مطهر ۱۵۰ شهدای گمنام دوران دفاع مقدس پرداختند و بر لزوم حضور باشکوه مسوولان و آحاد ملت در این مراسم تاکید کردند.

ابزار هدایت به بالای صفحه