شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[19 / 8 / 1398] یادی از شهدای ایرانی جنگ بوسنی و هرزگووین؛
[20 / 8 / 1398] نگاهی به زندگی برادران شهید عبدالرضا و عبدالحسن ...
[20 / 8 / 1398] برگرفته از وصیت‌نامه شهید آقایی؛
[20 / 8 / 1398] فرمانده سپاه نینوا استان گلستان؛

 

کدخبر: 66367
تاریخ انتشار: 29 خرداد 1398 _11:45:07
یادمان شهدای فرهنگی استان کردستان رونمایی شد
در آستانه برگزاری اجلاسیه پایانی کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید کردستان، آئین رونمایی از یادمان شهدای فرهنگی استان با حضور جمعی از مسئولان در اداره کل آموزش و پرورش کردستان برگزار شد.
تا شهدا: در راستای برنامه‌های گرامیداشت ۵۴۰۰ شهید استان، امروز با حضور جانشین فرماندهی سپاه بیت المقدس کردستان، مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان، مدیران کل آموزش و پرورش و بنیاد شهید و امور ایثارگران، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج و جمعی از مسئولین استانی، آئین رونمایی از یادمان شهدای فرهنگی استان در ساختمان اصلی اداره کل آموزش و پرورش کردستان برگزار شد.
 
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در این مراسم با بیان اینکه روز پنج شنبه ۳۰ خرداد اجلاسیه پایانی کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید استان کردستان برگزار می‌شود، گفت: از حدود چهار سال پیش بعد از برگزاری کنگره پیشمرگان مسلمان کرد در استان، برنامه ریزی برای برگزاری این کنگره انجام شده است.
 
رشید قربانی، ادامه داد: بعد از تصمیم برای برگزاری کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان، مصوب شد کمیته دانش آموزی و فرهنگیان استان تشکیل شود و خوشبختانه این کارگروه به صورت خود جوش در اکثر برنامه‌های فرهنگی پیشقدم بوده است.
 
مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان در ادامه به تشریح اهم اقدامات و فعالیت‌های کمیته دانش آموزی و فرهنگیان کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان پرداخت و تشکیل ۱۷ کارگروه به منظور پیگیری برنامه‌ها در سطح استان، شهرستان‌ها و مناطق را اولین اقدام این کمیته عنوان کرد و گفت: این کارگروه‌ها ۴۵ فعالیت را در همین راستا انجام داده‌اند.
 
وی برگزاری ۴۱۵ یادواره شهدای دانش آموز در ۴۱۵ آموزشگاه استان، برگزاری اجلاسیه متمرکز در ۱۶ شهرستان و منطقه، برگزاری اجلاسیه استانی به صورت منسجم و عمومی، برگزاری همایش بانوان به منظور تجلیل از فرهنگیان ایثارگر، برگزاری اجلاسیه شهدای سواد آموزی باحضور معاون وزیر را از اهم این اقدامات برشمرد.
 
قربانی همچنین از تدوین و تنظیم سرودهای دانش آموزی در سطح مدارس استان خبر داد و گفت: فاخر و شاخص این سرودهای دانش آموزی در سطح استان انتخاب شده و روز پنج شنبه، در زمان برگزاری کنگره نهایی ۵۴۰۰ شهید استان کردستان این سرود دانش آموزی اجرا خواهد شد.
 
وی شرکت پنج هزار دانش آموز استان در مسابقات ورزش دانش آموزی را یکی دیگر از برنامه‌های مهم در راستای کنگره ۵۴۰۰ شهید استان عنوان کرد و گفت: مسابقات انشاءنویسی، وبلاگ نویسی، داستان نویسی و قصه نویسی نیز در میان کلیه دانش آموزان برگزارشده است.
 
قربانی همچنین از احداث و بهره برداری از ۳۸ آموزشگاه با اعتبارات دولتی با نام گذاری این مراکز با نام و یاد شهدای عزیز خبر داد و خاطرنشان کرد: کلاس‌های درسی واحدهای آموزشی و اردوگاه شهید سلیمان خاطر سنندج به همین نام افتتاح شده است.
 
مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان در ادامه از اعزام ۲۶ هزار دانش آموز و فرهنگیان استان در قالب اردوی راهیان نور به مناطق عملیاتی شمال غرب و جنوب کشور و بازدید از یادمان‌های دفاع مقدس خبر داد و گفت: آخرین اقدام انجام شده در این راستا، رونمایی از یادمان ۵۴ شهید فرهنگی خواهد بود.
 
قربانی در پایان مأنوس کردن دانش آموزان و فرهنگیان و تقویت و ارتقای معرفت و شناخت آنان نسبت به ارزش ایثار و شهادت را از اهداف و برنامه‌های کمیته دانش آموزی و فرهنگیان عنوان و ابراز امیدواری کرد که فرهنگیان و دانش آموزان استان پیروان خوبی برای شهدای استان کردستان باشند.
 
گفتنی است یادمان شهدای فرهنگی استان کردستان به همت کمیته دانش آموزی و فرهنگیان کنگره ۵۴۰۰ شهید استان طراحی و امروز با حضور مسئولین رونمایی شد.

ابزار هدایت به بالای صفحه