شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[29 / 3 / 1398] معلم متعهد، جنگجوی پرهیزکار؛
[28 / 3 / 1398] گفت‌وگویی با سردار جهروتی‌زاده؛
[28 / 3 / 1398] خرداد، ماه دلدادگی شهید جواد تیموری
[29 / 3 / 1398] تمجید رهبر انقلاب از فعالیت‌های فرمانده گردان ع ...
[29 / 3 / 1398] گفت‌و‌گویی با دختر مرحوم حلیمه خاتون خانیان که ...
[28 / 3 / 1398] گفت‌وگو با فریده آخوندی خواهر شهیدان حبیب‌الله ...
[28 / 3 / 1398] وصیت‌نامه سردار شهید «حمید قلنبر»؛
[29 / 3 / 1398] از آمریکا و لبنان تا ایران؛
[28 / 3 / 1398] رونمایی از کتابی درباره شهید مدافع حرم؛

 

کدخبر: 66195
تاریخ انتشار: 21 خرداد 1398 _13:44:14
یادواره شهید مدافع حرم «حسین‌علی پور ابراهیمی» برگزار می‌شود

سخنگوی سپاه قدس گیلان از برگزاری سومین یادواره یکی از شهدای مدافع حرم این استان در شهر رشت خبر داد.

 

تا شهدا: روح‌الله پور اسماعیلی، سخنگوی سپاه قدس گیلان در رابطه با برگزاری سومین مراسم سالگرد شهید مدافع حرم «حسین‌علی پور ابراهیمی» بیان کرد: این مراسم امسال نیز همانند سال‌های گذشته در گلزار شهدای رشت و با حضور مردم ولایتمدار و شهید پرور گیلان در روز جمعه بیست و چهارم خرداد ماه برگزار خواهد شد.

وی گفت: شهید حسین‌علی پور ابراهیمی در سال ۱۳۵۰ در روستای درگاه شهرستان آستانه اشرفیه متولد شد و در سن ۱۴ سالگی به همراه سایر دوستان خود به جبهه‌های حق علیه باطل رفت و با حضور در عملیات مختلف به فرماندهی شهید مهدی خوش سیرت حماسه‌های بی‌نظیر آفرید.

وی با بیان اینکه شهید پور ابراهیمی پس از جنگ فعالیت‌های انقلابی خود را ادامه داد، یادآور شد: این شهید و مجاهد در راه خدا علاوه بر داشتن فعالیت‌های انقلابی و حضور در جبهه‌های دفاع مقدس، تحصیلات دانشگاهی خود را نیز ادامه داد و موفق شد مدرک فوق لیسانس خود را اخذ کند.

معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه قدس گیلان با اشاره به حضور شهید پورابراهیمی در سوریه افزود: همزمان با آغاز فتنه تکفیری‌ها، شهید پورابراهیمی دو مرتبه و به صورت داوطلبانه به سوریه رفت و با تمام توان خود از حرم حضرت زینب (س) دفاع کرد. شهید پورابراهیمی در دومین سفر خود به سوریه در خرداد ماه سال ۱۳۹۵ همزمان با ماه مبارک رمضان در جنگی دشوار و نفس‌گیر مجروح شد و پس از یک هفته به آرزوی دیرینه خود یعنی شهادت در راه خدا رسید.

ابزار هدایت به بالای صفحه