شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[23 / 4 / 1399] راز سنگ‌نوشته مزار شهید نیلچیان چیست؟
[22 / 4 / 1399] معرفی کتاب «لبخند من انتقام است»؛
[23 / 4 / 1399] تجلیل از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس در کشور؛
[22 / 4 / 1399] معرفی کتاب «حاج قاسم خلبان»؛

 

کدخبر: 66167
تاریخ انتشار: 20 خرداد 1398 _12:30:07
مادر فرمانده جانشین «جهان‌آرا» به فرزند شهیدش پیوست

کوکب طیبی، مادر سردار شهید مصدق طاهری، از مؤسسان جهاد دانشگاهی خوزستان و فرمانده سپاه خرمشهر در دوران دفاع مقدس، به فرزند شهیدش پیوست.

 

تا شهدا: غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان با صدور پیامی درگذشت این مادر بزرگوار را تسلیت گفت. در پیام استاندار خوزستان آمده است:

«مادران بزرگوار، شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با تاسی از حضرت زینب (س) عزیزترین و باارزش‌ترین دارایی خود را برای حفظ اسلام و تمامیت ارضی ایران عزیز فدا کردند و در تمام سال‌های بعد از شهادت با صبر و شکیبایی همیشه حامی انقلاب اسلامی هستند.

درگذشت «حاجیه خانم کوکب طیبی» مادر مکرمه «سردار مصدق طاهری، فرمانده دلاور سپاه خرمشهر در دوران دفاع مقدس» را به خانواده محترم و مردم شریف خوزستان تسلیت عرض می‌کنم.

از درگاه خداوند متعال علو درجات و آمرزش برای آن مرحومه مغفوره و صبر و سلامتی برای بازماندگان خواهانم."

سیدعلیرضا علوی، رئیس سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان نیز در پیامی، به‌نمایندگی از همکاران جهاد دانشگاهی، درگذشت این مادر بزرگوار و صبور را تسلیت گفت.

شهید مصدق طاهری در سال ۱۳۳۳ در نفت سفید به دنیا آمد. مراحل رشد و تربیت را نزد پدرش که حافظ قرآن بود طی کرد. همزمان با شروع نهضت اسلامی فعالیت خود را بیشتر کرد. همگام با سایر همرزمان در قالب گروه‌های سیاسی نظامی به مبارزه جدی علیه رژیم شاهنشاهی پرداخت. با پیروز شدن انقلاب اسلامی در روزهای نخست انقلاب سرپرستی، پاسداری و محافظت از استانداری خوزستان را برعهده گرفت و در سال ۵۸ مجدداً به دانشگاه بازگشت.

او بعد از شهادت محمد جهان‌آرا و شهید عبدالرضا موسوی به فرماندهی سپاه خرمشهر انتخاب و مدتی را در این سنگر به انجام وظیفه پرداخت و در بیشتر عملیات از جمله عملیات طریق‌القدس، فتح‌المبین، بیت‌المقدس، والفجر مقدماتی، خیبر، بدر و والفجر ۸ شرکت داشت و در عملیات بدر شیمیایی شد.

شهید مصدق طاهری، از مؤسسان جهاد دانشگاهی خوزستان در سال ۱۳۵۹ بود.

ابزار هدایت به بالای صفحه